6 Lionel Messi pijnigt Arsenal sport29 Aart Vierhouten zorgt voor een frisse wind Vijf 'haantjes' op feestje van Nol Hoogerland rijdt Parijs-Roubaix woensdag 7 april 2010 Lionel Messi is de zesde speler die vier goals heeft gemaakt in een Champions League-wedstrijd. Marco van Basten, Simone Inzaghi, Dado Prso, Ruud van Nistelrooij en Andrei Shevchenko gingen hem voor. door Wilber Hack Barcelona - Lionel Messi is pas tweeëntwintig. De vraag is of er op die leeftijd ooit een betere voet baller ter wereld is geweest. Gister avond pijnigde 'De Vlo' in de kwartfinale van de Champions League op een onvoorstelbare wij ze Arsenal. De Argentijn deed wat Barcelona een week geleden in Londen verzuimde veelvuldig te doen: scoren. Vier keer zelfs. De 4-i-zege op Arsenal betekende de eerste winst van Barcelona op een Engelse club in zes Europese thuiswedstrijden. Messi rekende hoogstpersoonlijk af met de domi nantie van de Britten in de Cham pions League. De laatste drie jaar was de Premier League steeds met drie clubs vertegenwoordigd in de halve finale. Nü kan alleen Man chester United zich vanavond nog ten koste van Bayern München plaatsen. Op elfjarige leeftijd verhuisde Mes si van het Argentijnse Rosario naar het Spaanse Lleida. Zijn va der kon daar via een familielid aan de slag om een hormonenbehan deling voor zijn zoontje te kunnen betalen. Die bleef nogal achter in de groei. Een jaar later meldde Lio nel Messi zich aan bij het oplei dingsinstituut van Barcelona. Messi is van postuur klein geble ven, maar als voetballer is hij ont stellend groot geworden. Dit sei zoen breekt hij bij Barcelona alle records. Als eerste speler in de ge schiedenis van de club maakte hij twee wedstrijden achter elkaar een hattrick. De verdedigingen van Valencia en Real Zaragoza ble ken niet bestand tegen zijn versnel lingen. Gisteravond verdrong hij Rivaldo (22 goals) royaal van de eerste plaats op de topscorerslijst van Barcelona in de Champions League. Op het hoogste podium maakte hij al 25 treffers. Aanvankelijk zag het er nog naar uit dat het een heel andere wed strijd zou worden dan bij de 2-2 zes dagen geleden. Arsenal wilde vermijden dat Barcelona kon domi neren zoals in de eerste helft in het Emirates Stadium. Het verde digde tegen zijn natuur in vooruit en probeerde voortdurend druk te zetten. Het leek te werken. Na een kwartier werkte Nicklas Bendtner een voorzet van Theo Walcott in twee keer achter doelman Victor Valdes. Precies drie minuten stond Arsenal virtueel in de halve finale. Vanaf dat moment nam Messi zijn ploeg op sleeptouw. Bij zijn eerste goal kreeg hij de bal wat gelukkig voor de voeten gespeeld door Ar- senal-verdediger Silvestre. Maar de korte, krachtige uithaal met links mocht er zijn. Messi zette zelf de aanval op voor zijn tweede treffer met een prachtige steekpass. Drie minuten voor de rust scoorde de Argentijn met een bekeken lob. Na de pauze nam Barcelona gas te rug. Het spaarde zich voor de top per tegen Real Madrid, mogelijk beslissend voor het Spaanse kam pioenschap. Maar twee minuten voor tijd was er toch ineens weer Messi, die door de defensie van Ar senal slalomde en de bal voor de vierde keer achter doelman Almu- nia werkte. Camp Nou ging als een man staan voor de Argentijn. De ovatie duurde voort tot hij het veld verliet. door Koen de Vries wemeldince - De eerste twee ja ren dat de ZLM tour deel uitmaak te van de Nations Cup konden de Nederlandse wielrenners geen hoofdrol opeisen. Wie gisteren in Wemeldinge naar de presentatie van de nieuwe bondscoach Aart Vierhouten luisterde, moet de in druk hebben gekregen dat het za terdag 17 april anders kan zijn. Vierhouten (39) beschikt in de wedstrijd voor renners tot 23 jaar met start en finish in Goes over twee ijzersterke teams. Bovendien laat de voormalige prof een frisse wind waaien door wie- lerland. „De wielerbond heeft de laatste jaren zitten slapen bij de op leiding van talent", vertelde hij. „Alles kan beter." Of dat werkelijk zo is moet blijken, maar de start van de bondscoach was overtui ■nu door Robert Jan van der Horst utrecht - Na alle voorpublicaties werd er door de voetbalwereld reikhalzend uitgekeken naar de boekpresentatie van NOL, de bio grafie van voormalig voetballer en trainer Nol de Ruiter. Het hoofd stuk waarin hij als toenmalige as- sistent-bondscoach terugblikt op het mislukte WK in 1990, hield de gemoederen al flink bezig. Ex-international Adri van Tiggelen gisteren: „Ik denk dat hij zelf ook een beetje van de ophef geschrok ken is." Van de spelers die in het boek werden uitgemaakt voor 'over het paard getilde haantjes', waren er vijf aanwezig bij de pre sentatie. En uitgerekend één van de spelers die er het meest aan moest geloven, Marco van Basten, reikte het eerste exemplaar uit. Een onvergetelijk verjaardagsca deau. Nol de Ruiter werd gisteren immers zeventig. Van Basten hield zich verder liever op de vlakte: „Ik heb het boek nog niet gelezen." Wie durfde dat wel toe te geven? Hans van Breukelen, de keeper van weleer. „Ik heb uit de krant wat dingen vernomen, heb er erg om moeten lachen. Ik heb wel een mening over de situatie. Dat toer nooi was het dieptepunt uit mijn carrière. Daarvoor waren drie oor zaken: we hadden geen leider met draagvlak, spelers namen geen ver antwoordelijkheid en iedereen wil de op zijn eigen manier dat WK winnen." Van Tiggelen had ook al wat opge- Als assistent van Rinus Michels vierde Nol de Ruiter (rechts) in 1988 de Eu ropese titel van het Nederlands elftal. Twee jaar later boterde het tijdens het WK totaal niet tussen hem en bondscoach Leo Beenhakker. foto ANP vangen, maar voelde zich niet echt aangesproken. „En ik denk ook niet dat hij me veel zal verwijten in zijn boek. En ach, het staat er nou eenmaal. Je draait het nu toch' niet meer terug." [an Wouters: „Wat er staat, heb ik destijds niet meegekregen. Ik was ook helemaal niet met dat soort dingen bezig." Nol de Ruiter zelfheeft geen spijt van zijn uitlatingen. „Misschien steekt het huidige Oranje er nog wat van op. Mijn boodschap is dat het tijdens een groot toernooi puur om het voetbal moet draaien. Laat ze dat goed beseffen, want ook nu hebben we - in verge lijking met toen - een ploeg waar Leo Beenhakker is kop-van-jut Nol de Ruiter laat in zijn biografie, gemaakt in opdracht van FC Utrecht, geen spaander heel van Leo Beenhakker, bondscoach tij dens het WK van 1990. De huidige technisch-directeur van Feyenoord noemde de uitlatingen 'frustratie van iemand die nooit zijn verant woordelijkheid durfde te nemen'. De Ruiter over Beenhakker in zijn biografie NOL: „Leo durfde niet in te grijpen. Hij liet zijn oren te veel naar de vedetten hangen. Leo is echt super publiciteitsgeil. Daarbij heeft hij weinig fatsoensnormen, gend. Nederland gaat na de eerste wedstrijd om de Nations Cup (in Portugal) aan kop. Na de Ronde van Vlaanderen (zaterdag) en de Cöte Picardie (volgende week woensdag) is de ZLM tour de vier de wedstrijd voor die Cup. Neder land mag twee teams van zes op stellen omdat het een thuiswed strijd rijdt. Middelburger Nick van der Lijke is één van de twaalf De concurrentie is echter sterk. Zo rijdt de VS met Taylor Phinney, de beschermeling van Lance Armst rong. Engeland komt met de win naar van vorig jaar Luke Rowe en Duitsland heeft onder meer Jhon Degenkolb, in 2008 tweede en in 2009 derde. De teams komen uit de hele wereld. Ook Australië, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika zijn van de partij. Italië en Spanje ontbreken echter. Gisteravond werd ook het nieuwe Bondscoach Aart Vierhouten (links) en de nieuwe voorzitter van het organi satiecomité Eddie Bogaert bij de presentatie van de ZLM tour in Wemeldin ge. foto Willem Mieras organisatiecomité gepresenteerd. Eddie Bogaert uit 's-Gravenpolder (60) is de nieuwe voorzitter. Marjo- ke Klaver is secretaris, Rinus Snoek penningmeester. De overige leden zijn Rinus Verboom, Tonny Huijzen, Willem van Eenennaam en Rien Jongeneelen. Ook werd een nieuwe prijs gepresenteerd: de Niek Rentmeester-trofee. Hij is ge noemd naar de vorig jaar plotse ling overleden jonge Goese wiel renner. De prijs is voor de strijdlus- tigste renner. we het ver mee kunnen schoppen. Ik had alleen niet gedacht dat er zó veel aandacht aan mijn woor den zou worden besteed." Dus ging het praatje van Van Bas ten vooral over de enorme staat van dienst die De Ruiter in het voetbalwereldje heeft. Als collega- Utrechter bracht hij hem de welge meende felicitaties over, om daar na toch nog heel even op dat toer nooi terug te komen. „Ik herinner me nog goed dat Nol na een vrije avond aan de ontbijttafel zat met een blauw oog. Ik hoop de oor zaak daarvan ook in het boek te rug te lezen." En dat staat er uiter aard ook in. wat; terug te zien is bij de Ajax-spe- lers. Die gedragen zich duidelijk on- beschofter dan de rest (Wouters is een uitzondering)." „Leo zelf maakte ook grote fouten. Rond de oefeninterlands in Wenen en Zagreb, de generale repetities, viel me al op dat hij het draaiboek manipuleerde. Trainingen en be sprekingen werden vaak ingekort of verschoven. Er was totaal geen discipline. Leo was meer bezig met zijn eigen pr dan dat hij het voet bal analyseerde, ik liep er een beet je voor spek en bonen bij." yerseke - Johnny Hoogerland rijdt zondag zijn tweede grote klassie ker van het voorjaar. Het program ma van de Zeeuw werd gewijzigd: behalve de Ronde van Vlaanderen en de Amstel Gold Race rijdt hij nu ook Parijs-Roubaix. Het optreden in de Ronde van Vlaanderen, waarin hij elfde werd en een prima indruk maakte op de hellingen, was voor ploegleider Hilaire Van der Schueren aanlei ding om Hoogerland op te nemen in de ploeg voor zondag. „Ik voel me goed en het is een koers die ik aankan", zei hij gisteren. „Het is misschien geen wedstrijd voor lichtgewichten, maar ik weeg nu 68, vijf kilo zwaarder dan vorig jaar in de Giro. Dat is een mooi ge wicht voor dit soort koersen." Hoogerland werd in 2005 bij de be loften tweede in Parijs-Roubaix. De Rus Dmitry Kozontchuk, die nu bij Rabobank rijdt, won na een solo. Hoogerland zat in een groep je met twee achtervolgers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47