25 wethouderspluche' 'Badhuis Cadzand krijgt eigen plein' Hulst doet niet mee aan grote kernrampoefening van de gemeenteraad in Hulst in woensdag 7 april 2010 Z door René Hoonhorst als Reynaert de Vos wil de oud-wethouder op sluwe wijze oppositie voeren. foto Mark Neelemans CADZAND-BAD - Formeel is het pleit nog niet beslecht. Maar Peter de Lijser gaat er van uit dat zijn zwartboek over straatnaamgeving in Cadzand-Bad binnenkort 'ge wit' kan worden. De Lijser startte begin dit jaar een (handtekeningen) actie om het Sluise gemeentebestuur te weer houden de naam Duinhof aan een nieuw plein aan weerszijden van Boulevard De Wielingen te geven. Badhuisplein of Stijn Albregts- plein is gepaster, betoogde hij. De Lijser woont in Breskens, maar voelt'zich nog steeds verbonden met Cadzand-Bad. Daar werd hij ruim 71 jaar geleden geboren in 'het Badhuus', een hotel-restau rant met strandvoorzieningen. Zijn vader dreef de horecagelegen heid destijds en bij oude 'Kezante- naren' is de noordkant van Bad nog steeds bekend als 'Badhuus' (de zuidkant is 'het haventje'). Vol gens De Lijser is de badplaats in 1866 ontstaan met de oprichting van het Badhuis door Bressiaander Augustijn Albregts. Het ware dan ook logischer om Al bregts of het Badhuis te eren met een eigen plein, stelde De Lijser in een zwartboek over de straatnaam geving. Het argument dat er al een Badhuisweg (van Dorp naar Bad) is, sneed volgens De Lijser geen hout, omdat Cadzand ook al een Duinweg en een Duinlaan kent. De voormalige 'Kezantenaar' wil de bij de nieuwe gemeenteraad een offensief ontketenen, maar be greep onlangs dat dat niet meer no dig is. „De naam Duinhof blijft ge reserveerd voor de zuidkant van de boulevard, daar waar de nieu we woonappartementen komen. Aan de noordkant kan dan het Badhuisplein komen. En mis schien dat de naam Albregts later ook nog wordt geëerd." Een woordvoerster van de gemeen te wilde de uitleg van De Lijser niet bevestigen vóór B en W een formeel besluit hebben genomen. door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst doet niet mee aan een grootscheepse kernrampoefening voor basisscho len in het grensgebied. Hulst houdt zich aan de Zeeuwse oefen kalender en daar staat deze oefe ning niet op. Eind april houden het kabinet van de Oost-Vlaamse gouverneur en de grensgemeenten Beveren en Sint-Gillis-Waas, in nauw overleg met het Federaal Crisiscentrum, een grootschalige evacuatieoefe ning. Leerlingen van de basisscho len in de regio komen samen in het provinciaal domein Puyen- broeck in Wachtebeke en ter plaat se worden evacuatie, ontsmetting, registratie en opvang van vele hon derden mensen in de praktijk uit getest. Een groot deel van de testgroep be staat uit kinderen. Om hen goed voor te bereiden en te informeren over kernenergie is een speciaal les pakket ontwikkeld, 'Bie Energie'. Ook dit lespakket wordt niet door de gemeente Hulst afgenomen. De gemeente Terneuzen deed bijna drie jaar geleden wel mee aan de grensoverschrijdende ramp- en ontruimingsoefening Olympic Offspring in de wijk Othene. Toen werden vele honder den Terneuzenaren, ook leerlin gen van De Rede en het ROC, vijf tig studenten van de Hogeschool Zeeland en vijftig bewoners van verzorgingscentrum Bachten Die- ke 'geëvacueerd' naar Puyen- broeck. Zij troffen daar bewoners en leerlingen uit wijk Klein Rus land in Zelzate, die daar ook in vei ligheid werden gebracht. Puyen- broeck heeft de faciliteiten voor grootscheepse rampoefeningen. BESTEMMINGSPLAN N62 SLUISKILTUNNEL Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken volgens artikel 3.8, lid 4, van de Wet ruimtelijke ordening bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 25 februari 2010, onder nr. 12b, het bestemmings plan N62 Sluiskiltunnel gewijzigd heeft vastgesteld. Het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan ligt met de daarbij behorende stukken van 9 april tot en met 20 mei 2010 ter inzage bij de publieksbalie in het stadhuis. Stadhuisplein I in Terneuzen en in de vestigingen Markt I in Axel en Westkade 107 in Sas van Gent. De publieksbalies in het stadhuis in Terneuzen en de vestiging in Axel zijn geopend op maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 16.30 uur en op vrijdag van 8.30 tot 20.00 uur. De vestiging in Sas van Gent is geopend op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Het bestemmingsplan N62 Sluiskiltunnel legt het tracé vast voor de te realiseren tunnel onder het kanaal Gent- Terneuzen en de toe- en afleidende wegen aan weers zijden van het genoemde kanaal. Het plan biedt de actuele juridisch-planologische onderbouwing en bestemmingsregeling voor de realisering van de tunnel en hetgeen daarmee direct samenhangt Tijdens de hiervoor genoemde periode kan een belang hebbende schriftelijk beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. U wordt aangemerkt als belanghebbende wanneer u: tijdig bij de gemeenteraad een zienswijze tegen het ontwerpplan heeft kenbaar gemaakt; - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest om een zienswijze als hiervoor bedoeld in te dienen; bezwaar heeft tegen de bij de vaststelling van het plan aangebrachte wijzigingen ten opzichte van het ontwerp. Tevens kunt u gedurende deze periode een verzoek om voorlopige voorziening indienen bij de Voorzitter van de genoemde afdeling op het hierboven vermelde adres. Zonder dat treedt het door de raad vastgestelde bestemmingsplan direct na afloop van de beroepstermijn in werking. Als naast het beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de heer C. Ritico, telefoon 14 0115 (vanuit het buitenland 0031 115-455 000) of per e-mail: c.ritico@terneuzen.nl. Terneuzen, woensdag 7 april 2010 Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, secretaris, burgemeester, F.M.L. Lauret RA J.A.H. Lonink „a<Ae -c#-\erne^ boekt hadden en de vele positieve reacties in de campagne hoopten we dat die inspanningen zich zou den vertalen in zetelwinst", geeft hij ruiterlijk toe. „Dat we ons op drie zetels hebben gehandhaafd is mooi, maar toch ook een beetje zuur. De werkelijke reden om Progres sief Hulst buiten de coalitie te hou den is volgens De Vries wellicht ook angst. „Gezien onze successen in de afgelopen periode zou het wel eens zo kunnen zijn dat ande re partijen bang waren dat we een te machtige partij zouden worden als we nog eens met succes vier jaar mee zouden draaien." Desalniettemin heeft De Vries met opgeheven hoofd de deur van het stadhuis als wethouder achter zich dichtgetrokken. Met frisse moed duwt hij die deur vanaf nu weer open als gemeenteraadslid, een rol die hij de komende jaren mét veel plezier nog wil spelen. „Besturen zit toch in de aard van het beestje. Aan volledig stoppen in de poli tiek heb ik dan ook geen moment gedacht." Peter de Lijser met een schilderij van zijn vaders hand van 'het Badhuus' bij de plek waar het hotel vroeger stond. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45