Jong Management doet 221 zeeland Agri en Hema naar Oostburg Kwetter JM CULINAIR Jubilerende ondernemersorganisatie zoekt antwoord op WINKELS Aldi mag zich vestigen in Sluis E-gids primeur voor museum Hulst Dow Waterloop almanak Tip? redactie@pzc.nl www.bezorgers.nl pzc www.pzc.nl/webwinkel Landelijk Wandel programma 2010 Lezersprijs 6,95* 2010 Het leek of er een heel instituut aan studenten simultaan individuele trai ningen hield, gistermiddag in die Goese cafetaria. Vijf jongedames aan een tafeltje produceerden samen vol doende gespreksgeluid om het gespet ter in de fritesovens én de communi catie tussen de medewerkers ver te overstemmen. De dames spraken over mobieltjes, sms, hyves, twitter en alle verdere uitwisselingsprogramma's die jonge ren beheersen. Terwijl zij zich onover troffen toonden in een duurzame, laag-energetische communicatietech niek zonder abonnementskosten en beperkingen in ontvangstmogelijkhe den. Die techniek is bovendien eeuwen oud: kwetter. woensdag 7 april 2010 door Frank van Cooten Toen de boten nog voeren kwamen Zeeuws -Vlaam se ondernemers elkaar nog met enige regelmaat aan boord tegen. Onder het genot van het bekende broodje kroket of een kom erwtensoep werd dan in formeel van gedachten gewisseld. Sinds het wegvallen van de veren zijn netwerkorganisaties als Jong Management Zeeuws-Vlaanderen alleen nog maar belangrijker ge worden. „Samen met de Brabants Zeeuwse Werkgevers proberen we nu onder meer een antwoord te vinden op de gevolgen van de krimp in Zeeuws-Vlaanderen voor jonge ondernemers. Alleen onze stem is niet krachtig genoeg", zegt voorzitter Edwin Moens. De Zeeuws-Vlaamse afdeling van Jong Management is vijftien jaar geleden opgericht door Eric van 't Westeinde (Feyter Group) en Eric de Ruijsscher (H4A Groep). Het aantal leden schommelt steeds rond de dertig onderne mers en managers. Huidige Jong Management-leden als Ivo Mattheeuws, Lieneke de Wolf en Edwin Moens zijn school voorbeelden van jonge onderne mers die na studie en werk elders toch weer terug zijn gekeerd naar hun roots. „Ik had altijd grote plan nen. Zou bijvoorbeeld in Barcelo na gaan wonen en werken en het is uiteindelijk Zaamslag geworden. Ik heb geen moment spijt gehad van mijn terugkeer", aldus De Wolf Volgens Moens kiezen veel men sen die in Zeeuws-Vlaanderen gaan wonen of terugkeren niet zo zeer voor werk in deze regio. Al hoewel er volgens hem best kan sen zijn voor jonge en ambitieuze ondernemers, is werkgelegenheid voor met name hoger opgeleiden mager. Velen hebben er daarom best een uur of meer reistijd voor over naar hun werk buiten de re gio. „Ze komen vooral voor het wonen. Huizen zijn hier nog rela tief goedkoop en grote steden als Antwerpen, Gent en Brugge na bij." Ook volgens Mattheeuws biedt de regio voldoende kansen voor star tende ondernemers, maar dan moeten gemeenten ook de bereid- door Martijn de Koning OOSTBURG - Supermarkt Agri- markt en Hema willen zich vesti gen in Oostburg en supermarktke ten Aldi heeft belangstelling voor een plekje in Sluis. Het college van de gemeente Sluis wil meewerken aan de komst van de winkels. Sluis kreeg de laatste tijd nogal wat verzoeken vanuit de super marktbranche. Daarom liet de ge meente door het bureau RBOI on derzoek doen naar de kansen en gevolgen. Er moeten keuzes ge maakt worden, blijkt daaruit. Zo ligt er het verzoek van Agrimarkt voor een nieuwe vestiging in Oost burg, maar ook de wens van de huidige Albert Heijn om uit te breiden. RBOI adviseert nu om de vestiging van een Agrimarkt wel toe te staan en de uitbreiding van Albert Heijn niet. Belangrijkste ar gument is dat daarmee weer. een supermarkt uit het 'middenseg ment' verschijnt. Sinds het verdwij nen van C1000 zijn er alleen twee 'goedkope' (Lidl, Aldi) en een 'du re' (Albert Heijn) supermarkt in Oostburg. Medewerking verlenen aan beide plannen zou de super marktoppervlakte in de kern te groot maken. Agrimarkt kan zich vestigen bij het toekomstige mfc, op de huidige plek van gebouw De Hoekzak. „Zo kunnen we die plek versterken", geeft wethouder Ca- rien Bolijn aan. „Je krijgt dan twee locaties met twee supermarkten, en daartussen het centrum." Hema heeft aangegeven ook een plek in Oostburg te ambiëren, maar dan in het centrum en naast een supermarkt. De komst van Agrimarkt biedt die mogelijkheid. Ook in Sluis is plek voor een nieu we supermarkt, in dit geval een Al di, vindt het onderzoeksbureau. In Sluis is nu alleen een Em-Té, aan de Sint Annastraat. De Aldi zou zich aan diezelfde straat kunnen vestigen. Voorwaarde van het colle ge is wel dat er ergens ruimte wordt gevonden voor een parkeer plaats voor 45 auto's. Het rapport gaat ook in op Cad- zand-Bad. De omgeving van de boulevard wacht er een grondige verandering. Supermarkt Spar, nu onderdeel van de winkelgalerij, zou een flinke ruimte moeten krij gen op het toekomstige Duinplein. De gemeenteraad moet nog pra ten over het rapport. HULST - Museum De Vier Ambach ten in Hulst heeft een Zeeuwse pri meur. Bezoekers kunnen bij bin nenkomst van het museum gratis gebruikmaken van een e-gids, waar diverse objecten uit de vaste collectie van het museum in staan beschreven. Zo krijgen ze extra in formatie over een aantal van de tentoongestelde voorwerpen. De Vier Ambachten is het eerste mu seum in Zeeland dat van deze mo derne techniek gebruikmaakt in het nieuwe museumseizoen, dat vorige week is geopend. Na een halfjaar volgt er dan een evaluatie. Wie gebruik wil maken van de e-gids, moet even een legitimatie bewijs afstaan als onderpand. Bij inlevering van de e-gids krijgt de bezoeker dat bewijs uiteraard te rug. heid tonen mee te werken, bena drukt Lieneke de Wolf „Het is de hoogste tijd voor ontschotting. Dat afdelingen op het gemeente huis beter samenwerken om on dernemers te faciliteren. Jong Management Zeeuws- Vlaanderen is er de afgelopen ja ren in geslaagd nieuwe, enthousias te leden te werven. De laatste twee jaar is er zelfs een aantal twintigers bijgekomen. Landelijk zijn zo'n dertig kringen actief Het gaat niet alleen om netwerken. Het draait ook om inspiratie en in formatie. Dat gebeurt dan vooral tij dens de maandelijkse bij eenkomsten die steeds an ders worden ingevuld. Zo worden naast onder meer bedrijfsbezoe ken ook educatieve thema's behan deld. Een bijzondere activiteit Ivo Mattheeuws, Edwin Moens, Lieneke de Wolf en Jet Ruiter (vlnr) van Jong TERNEUZEN - Voorzitter Gerard van Harten van de raad van be stuur van Dow heeft de stichting Landschapsbeheer Zeeland een cheque van 10.000 euro overhan digd. Het geld is bestemd voor landschapselementen in Zeeuws- Vlaanderen en Zuid-Beveland die een rol spelen in de drinkwater voorziening. Zaterdag vond de Dow Live Earth Run for Water plaats met 200 Dow-medewerkers en verwanten. De 700 euro in schrijvingsgeld gaat naar een water- doel in een ontwikkelingsland. categorie Boeken Voor alle wandelaars Gezond en fit het voorjaar in met het Landelijk Wandel programma 2010. Ruim 1000 georganiseerde wandeltochten in 2010 Wandeltochten nordic walking Avondvierdaagsen Gps-wandelroutes Praktische wandelsportinformatie overtraining, techniek, gezondheid, voeding, uitrusting etc. exclusief 1,95 verzendkosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42