PZC 2I Vloot cruiseschepen op kanaal groeit snel Terneuzen houdt zich koest u 26 en 27 Rechten van 600 graven in Hulst zijn verstreken ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 Jubileummunten bij viering van 500 jaar Breskens TJ Zwin College in Oostburg bereidt zich voor op krimp Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl hulst - De rechten van zeshon derd graven op de gemeentelijke begraafplaats aan de Glacisweg in Hulst zijn verstreken. Nabestaan den die de grafrechten niet willen verlengen, wordt in eerste instan tie gevraagd zelf zorg te dragen voor de verwijdering van zerk en beplanting op het graf. Doen ze dat niet, dan laat de ge meente dat doen. Volgens gemeen tewoordvoerster Micaëla van Bun der worden de graven nog niet ge ruimd. De dodenakker aan de Gla cisweg is sinds 1986 gesloten. De monumentale grafmonumenten op de begraafplaats blijven behou den. door Wout Bareman terneuzen - De cruiseschepen aan de Binnenvaartkade in Terneuzen volgen elkaar in snel tempo op. Vo rige week meerde het eerste schip van het nieuwe seizoen, de River Rhapsody, af. Sindsdien volgden de zusterschepen River Aria en Ri ver Melody en donderdag keert de Aria alweer terug. De binnenvaartcruiseschepen heb ben voornamelijk oudere Ameri kaanse passagiers aan boord. Na aankomst in Terneuzen stappen ze in de meeste gevallen in de bus voor een bezoek aan het streekmu seum in Axel. Wethouder Pim Broekhuysen (toerisme): „Ze zijn erg geïnteresseerd in typisch Hol landse zaken, zoals klederdrach ten. Daar spelen we op in. De reac ties zijn positief" Broekhuysen wil het aanbod wel verruimen, met onder meer een bezoek aan het vernieuwde Portaal van Vlaande ren en bijvoorbeeld het Schoolmu seum. Samen met z'n collega Jaap Bos streeft Broekhuysen ook naar een verbetering van de faciliteiten op de kade én een betere ont vangst. Tot eind mei worden nog tien schepen verwacht. Ook Gent is in trek bij de rederijen. Daar worden de komende maanden een kleine tweehonderd cruise schepen verwacht. Intratuin Breda Teiheijdensewj 296 (hoek Noordelijke rondweg). Intratuin Halsteren HaLsfersevreq 65a (afslag Betgen op Zoom Noord, 4e stoplicht rechts). Intratuin Koudekerks Provinriaalseweg tussen Vtissingen en Koudekerke. ww.intratirin.nl Woensdag 7 april 2010 Jong Management doet meer dan netwerken WIETKWEEK B en W voelen niet voor zelf telen door Harmen van der Werf terneuzen - Terneuzen heeft zich al voldoende geprofileerd als het om softdrugs gaat. Zelf de kweek van wiet ter hand nemen, zoals CDA-fractievoorzitter Henk Sierse- ma vorige week bepleitte, is het college van B en W een stap te ver. „Dat is ook niet aan ons als ge meente, maar aan de landelijke po litiek", zei burgemeester Jan Lo- nink gisteren. „We hebben al vaak genoeg onze neus gestoten." Siersema kwam met zijn voorstel voor eigen wietkweek naar aanlei ding van de gerechtelijke uitspraak over coffeeshop Checkpoint eind maart. De rechtbank in Middel burg vonniste dat Checkpoint een criminele organisatie was en dat gemeente en openbaar ministerie (justitie) de coffeeshop te veel haar gang hebben laten gaan. Die les is geleerd, aldus Siersema. Het komt er volgens hem nu op aan extra actie te ondernemen om wietkweek uit de illegale, crimine le sfeer te halen. Siersema kreeg desgevraagd steun van collega-frac tievoorzitters, van WD, SP, PvdA en GroenLinks. Het pleidooi van Siersema bleek vorige week superactueel. Eén van de landelijke ambtelijke werkgroe pen die bezuinigingen op de rijks overheid in kaart brachten, onder zocht wat wietkweek legaliseren kan opleveren. Dit zou politie en justitie zoveel werk schelen dat op jaarbasis 160 miljoen euro wordt bespaard. Ook zijn extra belasting inkomsten van 260 miljoen euro mogelijk. Legalisering zal interna- tioneel wel moeilijk zijn. Het Ne derlandse drugsbeleid is al uniek. En, stelde de werkgroep, legalise ring moet gepaard gaan met strak ke regels ter beperking van de toe gang tot coffeeshops. Het Terneuzense college van B en W wil zich op het laatste richten. Er komt een voorstel naar de raad dat de nog enige coffeeshop Mia mi maximaal twee in plaats van drie gram mag verkopen per klant. „We wachten wel af waarmee de raad wat betreft de wietkweek komt", aldus Lonink. Hij heeft ove rigens zelf enkele jaren geleden al gepleit voor legalisering van wiet kweek. „Toen hadden we nog een grote toeloop van drugstoeristen. Die situatie is drastisch veranderd sinds coffeeshop Checkpoint dicht is. De problematiek is beheersbaar- der geworden." breskens - De eerste exemplaren van de jubileummunten '500 jaar Breskens' worden zaterdag uitge reikt. De herdenkingsmunten zijn ontworpen en geslagen door de fa milie Schoonaard. Tijdens het feestweekend in Breskens dat vrij dag, zaterdag en zondag plaats vindt, zijn de munten per twee te koop voor 7,50 euro. Na het week end is de prijs vijf euro per stuk. Zeebra Tours 8. V De passagiers worden in de meeste gevallen per bus naar het museum in Axel gebracht. Wethouder Pim Broekhuysen wil het aanbod verruimen. Ook de kadefaciliteiten moeten beter. De loopplank eindigt nu op moeilijk begaanbare kinderkopjes en de lantaarnpalen staan in de weg. foto Peter Nicolai Deze week: Welkomstmand Compleet gevuld. Van 19,95 NU PER STUK intratuin Vlindertavendel (Lavandula) Hoogte 40 cm, volle zon,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41