Van der Hooft wil grenzen verleggen 301 sport Banderas komt Geluk lacht Geluk toe belofte na en start raceteam met snelste van Zeeland ATLETIEK Verspringer uit Oostburg richt zich op zeven meter woensdag 7 april 2010 mmsm msam m nss ssmmmam smmm mmmtm mmmmmm mzmmiifzi m, nmmmmmmmmz mmmmmmsmm zmss&m. door Peter van Kouteren OOSTBURG - De zestienjarige Joeri van der Hooft uit Oostburg sloot het indooratletiekseizoen af met fraaie prestaties. De B-junior van De Wielingen werd Nederlands kampioen hinkstapspringen en won zilver bij het verspringen. De Zeeuws-Vlaming sprong daarmee het twintig jaar oude record van. Gregory Lede uit de boeken. Van der Hooft landde na 6 meter en 87 centimeter en reikte zeven centimeter verder dan de beste prestatie van Lede. „Maar ik let ei genlijk nooit op records van ande ren", vertelt hij. „Ik kijk alleen maar naar mijn eigen prestaties." Hij laat het zich ontvallen na een trainingssessie onder leiding van zijn vader Milco, die zelf jarenlang als linkshalf of linksvoor deel uit maakte van het beste voetbalelftal dat Breskens ooit heeft voortge bracht. Joeri van der Hooft richt zijn pij len echter al jaren op een mooie sportcarrière als atleet. „Ik ben op mijn zesde naar een training van de voetbal en een trai ning van de atletiek gegaan", weet hij nog. „Atletiek was leuker", ver klaart hij zijn keuze droogjes. „In het begin heb ik alles gedaan. Sprinten, balwerpen, lange afstand en ver- en hoogspringen. Sinds een jaar of vier leg ik me toe op verspringen en hinkstapspringen." Niettemin behoort hij met zijn beste persoonlijke prestaties ook op de sprint (twee jaar geleden, 100 meter in 11,7 seconden) en hoogspringen (vorig jaar tijdens het Pinkstergala in Hulst 1.84 me ter) tot de beste tien in eigen land. „Springen doe ik eigenlijk niet meer en het hoogspringen train ik alleen om sprongkracht te krijgen voor het verspringen", legt hij uit. „Het was al heel vroeg duidelijk wat ik het beste kon. Vanaf mijn achtste heb ik in Zeeland alles op de sprint- en springnummers ge wonnen." Nadat de Belgische ex-meerkam- per Wolf de Smet aan de trainers- groep van De Wielingen was toege voegd, ontwikkelde de jonge Oost burger zich rap. „Ik ben me onder hem gaan specialiseren", zegt Van der Hooft. „Hij heeft er heel veel kijk op en me een andere aanloop aangeleerd. Het komt erop aan dat je de snelheid van je aanloop in hoogte kunt omzetten. Verder zijn je knie-inzet en het meenemen van je armen heel belangrijk. Het ging allemaal heel snel veel beter. Vier jaar geleden werd ik tijdens de D-spelen in het Olympisch Sta dion in Amsterdam tweede bij het NK verspringen met een sprong van 5.03 meter." Joeri van der Hooft reeg de over winningen aan elkaar en zag zijn prestatiecurve zich in een stijgen de lijn ontwikkelen. Prat gaat hij er zeker niet op, tevreden is hij wel. „Ik ben natuurlijk wel eens een keer teleurgesteld, maar dat ge beurt niet dikwijls. Ja, dan is het stil in de auto. Ik wil mezelf steeds verbeteren. Ik ben nog maar zes tien en zal hopelijk nog wel voor uit gaan. Ik voel nooit spanning voor een wedstrijd. Natuurlijk denk ik eraan, in de dagen ervoor. Maar ik lig er echt niet wakker van hoor. Ik ben gewoon heel ontspan nen en kan pieken bij belangrijke wedstrijden. Als ik mijn pr verbe ter? Dan is het een vuistje, meer niet. Je zult mij echt niet horen schreeuwen." „Dit seizoen gaat het heel goed", stelt hij vast. „Vooral met versprin gen ben ik decimeters vooruitge gaan, Ik begon het indoorseizoen met 6.37 meter en eindigde met 6.87 meter. Mijn doelstelling voor dit zomerseizoen? Ik wil met ver springen zeven meter halen en richt me op de belangrijkste wed strijd van het seizoen: het NK in juni in Zwolle. Pieter Braun uit Breda en Kjell Wolters uit Zwolle zijn mijn belangrijkste concurren ten. Ik hoop op goud bij het hink stapspringen, omdat ik het indoor ook geworden ben." Zijn prestaties zijn inmiddels ook bij de atletiekbond niet onopge merkt gebleven. De vwo-scholier van het Zwincollege kwam in Duitsland en België uit in een jeugdinterland onder leiding van bondscoach Niels Kruller. „Het is de bedoeling dat ik één keer per maand op school wat vroeger stop en naar Amsterdam ga om onder hem te trainen. Hij is heel gespecia liseerd en zelf Europees kampioen geweest. Natuurlijk reikt hij me dingen aan, maar het is niet zo dat ik daardoor opeens twintig centi meter verder spring. Het gaat om centimeters per tip." Verspringer Joeri van der Hooft heeft in het indoorseizoen een halve meter progressie geboekt. Hij ging van 6.37 meter naar 6.87 meter, foto Peter Nicolai MADRID - Filmster Antonio Bande ras heeft zijn mooie woorden waargemaakt. De Spanjaard brengt zoals beloofd een eigen ra ceteam aan de start van de wereld kampioenschappen wegrace, die komend weekeinde beginnen met de Grote Prijs van Qatar. Het team van Banderas, bekend van zijn hoofdrollen in films als 'The Mask of Zorro' en 'Philadelp hia' komt uit in de nieuwe klasse Mot02. De Spanjaard Joan Olive en de Amerikaan Kenny Noyes zijn de motorrijders van het team. „Ik ben altijd een hartstochtelijk motorfanaat geweest en toen deze gelegenheid zich aandiende, heb ik geen moment getwijfeld", liet de 49-jarige acteur weten. Banderas bezit zelf vijf motorfiet sen, waaronder een zware Harley Davidson, geschenk van actrice en echtgenote Melanie Griffith. door Fred Rabout HEINKENSZAND - Een blauwe jaar- lingduivin van Arjan Gelukwas op paaszaterdag de snelste Zeeuw se duif op het openingsconcours van het seizoen 2010 vanuit Pom- meroeul. Het bezorgde de veertig jarige duivenliefhebber uit Hein- kenszand het predikaat 'de snelste van Zeeland'. Het was de vijfde getekende van de 22 duiven die hij voor deze ope- ningsvlucht had ingekorfd. Vijf tien doffers en zeven duivinnen moesten het doen. Het ene duivin- netje dat pas een week op we duwschap zat, deed het. Geluk: „Ik was nog wat aan het schoonma ken op mijn hok. Toen ik naar bui ten keek, landde hij net op de nok van het huis en kwam vervolgens naar binnen. Dat het een vroege was, was na een eerste belrondje al vlug duidelijk. Maar de snelste van Zeeland... Nee, dat had ik niet verwacht." Daarna moest Geluk twaalf minuten wachten op zijn tweede. „Dus echt goed had ik ze verder niet." Geluk leerde het vak van zijn va der Jan. „Vanaf mijn vijfde zit ik al tussen de duiven. Het was een pe riode wat minder, maar toen ik op mijn 22e zelfstandig ging wonen, ben ik voor mezelf begonnen. Met vallen en opstaan. Zo ging het vo rig jaar met name met de jonge duiven van geen kant. Ik pakte nog geen tien prijzen." Een aantal liefhebbers produceer den op de eerste vlucht meteen een kettinguitslag. Gerard van der Kamp uit Noordwelle zag ze bij voorbeeld weer als hagelstenen neerdalen. Met 1, 2, 4, 5, 6 en 10 in het Samenspel 6 bleven de krui mels voor de concurrentie over. AUTOSPORT Paasrit MAC De Zeeuwen. A-klasse: 1R. van de Zande (Wissenkerke) 176, 2. J. Terpstra (Vlissingen) 324, 3. D.W. Sinke (Kloetinge) 356, 4. C.A. van Strien (Rockanje) 369, 5. J. Leendertse ('s-Gravenpolder) 375. B-klasse: 1. D. de Kok (Breda) 135, 2. R. Hermans (Oss- endrecht) 274, 3. R. Beerepoot (Kruiningen) 294, 4. M. Boone (Yerseke) 419. C-klasse: 1. S. Brunke (Oost-Souburg) 123, 2. L. Kreft (Oostkapelle) 156, 3. R. Luteijn (Krabbendijke) 158, 4. M. van Nieuwenhuyzen (Kruiningen) 164, 5. M. Christiaans (Terneuzen) 170. DUIVENSPORT Pommeroeu! met 6692 oude duiven. Samen spel 1 (1806 m/m): 1. P. de Smet, 2. J. v.d. Plasse, 3,9,10. I. van Grol, 4. H. Mookhoek&Zn, 5. R. Zeegers, 6,7. M. de Poor ter, 8. I. den Dekker. Samenspel 2 (1822 m/m): 1. comb, de Mul/Vermeirssen, 2. A. Bouchaut&Zn, 3,7. F. Temmerman, 4,5,6. L. Bentz, 8,9. L. Breepoel, 10. A. van Paemel. Sa menspel 3 (1629 m/m): 1. JF. Verschuren, 2. R. de Koek, 3,4. S. Kosec, 5. R. de Booij, 6. W. Dobbelaar, 7. comb. Bisschop/Colpaert, 8. A. Thijs&Zn, 9,10. A. Duerincks. Samenspel 4 (1840 m/m): 1. A. Geluk, 2,7. M. Verwei-Fi- lius, 3. R. Clement, 4. M. v.d. Zande, 5,6. J. Wattel, 8. comb. R&L. Traas, 9. T. Kapoen, 10. Ellie v.d. Swaluw. Samenspel 5 (1682 m/m): 1,5. H. Kosten, 2. P. Neels, 3. D. de Voogd, 4,6. M. Boogert, 7. J. de Schipper, 8. G. Boone, 9. M. Hengsdijk, 10. P. Zuydweg. Samenspel 6 (1797 m/m): 1,2,4,5,6,10. G. v.d. Kamp, 3,8. W. Blom, 7. R. Reijngoudt, 9. P. de Bruine. Sa menspel 7 (1786 m/m): 1. L. van Wallenburg, 2,6,8. J. de Witte, 3. P. Offers, 4. P. Hengst, 5,9. J. Brasser, 7,10. JC. Roelse. JUDO Vught. Het eerste Bossche. Sportschool Geelhoed. Tot 17 jaar. Eerste plaats: Josephi ne Peeters -63kg. Tot 10jaar. Eerste plaats: Jens van Helleman -38kg. Tot 8 jaar. Derde plaats: Asmarah van Helleman -25kg. Zonhoven (België). Oiympia Trophee. Sport school Geelhoed. Tot 13 jaar. Eerste plaats: Philip van Kampen -34kg. Tot 11 jaar. Eerste plaats: Jurriaan van Kampen -27kg. WIELRENNEN Omloop van de Sarthe. Eerste etappe, Sa- blé-sur-Sarthe - Varades: 1. Luis Leon Sanchez (Spa) 185 km in 4.09.15, 2. Kump (Slv), 3. Ravard (Fra), 4. Chavanel (Fra), 5. Bac- quet (Fra), 6. Belletti (Ita). Algemeen klasse ment: 1Luis Leon Sanchez 4.09.05, 2. Kump op 0.04, 3. Trofimov (Rus), 4. Ravard (Fra) 0.06, 5. Fajt (Slv), 6. Moreau (Fra) 0.07. Ronde van het Baskenland. Tweede etappe, Zierbena-Viana: 1. Valverde (Spa) 217 km in 5.53.40, 2. Freire (Spa), 3. Gavazzi (Ita) 0.01, 4. Albasini (Zwi), 5. Samuel Sanchez (Spa), 6. Hes jedal (Can). Algemeen klassement: 1. Valver de 9.51.38, 2. Freire, 3 Hesjedal 0.01, 4. Kolob- nev (Rus), 5. Uran (Col), 6. Martin (Ier). Oostakker. Waod. Cat. A: 6. Arjen Klaasse (Schore); cat. B: 3. Erik Vereecken (Hulst); cat. C: 8. Rudi Rabout (Heinkenszand), 9. Jhon Ak kermans (Rilland); cat. E: 1. Wim de Waal (Axel); cat. G: 3. Edward Batersby (Vlissingen). voor meer uitslagen zie www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38