Puur Zeeuws verenigt 24|zeelar 'Betrek de inwoners van Borsele bij plannen, maak ze verantwoordelijk' Progressieve rock in Graaf van Buren Klepperlied wordt na jaren weer gezongen Grote vogelbeurs in Heerhendrikhuis Olieverfschilderijen in Het Gasthuis in Goes Trekpaardenhouders houden open huis Lezing over herkomst appels in museum STREEKBIER 'De Zeeuwse biercultuur is door de jaren heen volledig in woensdag 7 april 2010 KORTGENE De Schouwse band Skybicycle geeft zondag een concert in café Graaf van Buren in Kortgene. Skybi cycle laat zich leiden door progres sieve bands als Pink Floyd, Opeth en Porcupine Tree. De band speelt rock, metal en atmosferische bal lads. Het optreden begint om 16.00 uur. De toegang is gratis. THOLEN Voor het eerst in jaren wordt tij dens de koninginnedag in Tholen het klepperlied weer gezongen. Dat gebeurt tijdens de aubade om 9.00 uur. De organisatie roept kin deren op om met kleppers naar de Markt de komen. Deze zijn vanaf morgen te koop bij de Boerenbond en TopiToys in Tholen. De kleppermars keert terug op ver zoek van veel inwoners. 'S-H HENDRIKSKINDEREN De Vogelvrienden uit Goes houden zaterdag een vogelbeurs in het Heerhendrikhuis aan de Te Werf- straat in 's-Heer Hendrikskinderen. Er zijn kooi- en volièrevogels te koop en te ruil. Vogelliefhebbers kunnen ervaringen uitwisselen. Een kaartje kost een euro en is tege lijkertijd een lot tijdens een loterij. De beurs is van 10.00 tot 12.00 uur. B GOES Kees van Burg exposeert tot eind april olieverfschilderijen in zorg centrum Het Gasthuis aan de Kie vitlaan in Goes. Van Burg doet voor zijn werk inspiratie op in Zuid-Beveland. Hij schildert land schappen, zeegezichten en stille vens. De expositie is dagelijks te be zoeken van 9.00 tot 19.00 uur. NISSE Trekpaardenhouder C. Maurice uit Nisse houdt zaterdag een open dag. Van 10.00 tot 16.00 uur laat Mauri ce op zijn grond aan de Noten- boomdijk 5 allerlei voorjaarswerk zien, zoals eggen, slepen en zaaien. Ook aan de Westhovenseweg 5 in Oostkapelle, Zandweg 54a in Rit- them, Weelweg 2 in Gapinge en Heuvelsweg 3 in Kerkwerve staat zaterdag het trekpaard centraal. KAPELLE Pomoloog H. Rossel houdt zater dag een lezing over oude fruitras- sen in het Fruitteeltmuseum in Ka- pelle. Rossel, specialist op het ge bied van determinatie van oude ap pel- en perenrassen, schreef een aantal boeken over de herkomst, ontstaansgeschiedenis en teeltei genschappen van fruitrassen. Aan vang om 13.30 uur. door Wout Bareman Streekprodukten zijn aan een onmiskenbare op mars bezig. Ze veroveren in snel tempo de keu ken, tot die van de top restaurants toe. Ook de streekbie- ren rukken op. Deze maand lan ceert Terneuzenaar Ariël Meeusen het project Puur Zeeuws. Het wordt ondersteund door groothan delaren, Zeeuwse brouwerijen en (om te beginnen) vijftien restau rants in Zeeuws-Vlaanderen. Puur Zeeuws draait helemaal om bier en gastronomie. De streekbie- ren moeten terug op tafel én zeker ook terug in de keuken. Meeusen: „Bier heeft altijd moeten opbok sen tegen wijn, terwijl dat ooit ook toch niet meer was dan een streekdrank. Uit studies blijkt dat bier een groter smaakpalet heeft. Aan tafel verdienen bier en wijn gelijke rechten. En in dit project staat de Zeeuwse bierbeleving voorop." Volgens Meeusen, die opereert onder de titel 'de bedien- ker', is de Zeeuwse biercultuur door de jaren heen volledig in de vergetelheid geraakt. „Dat heeft ze ker met de opkomst van pils te ma ken. De kleine brouwerijen, die de provincie telde, konden het niet meer bolwerken en sloten stuk Terneuzenaar Ariël Meeusen wil de Zeeuwse biercultuur nieuw leven inblazen. doar Raymond de Frel HEINKENSZAND - De.inwoners van de gemeente Borseie willen mee denken en meepraten over het wel zijn in hun leefomgeving. En de meesten zijn ook niet te beroerd om zelf dingen uit te voeren. Grijp die houding aan, doe er je voor deel mee. Die boodschap gaf Elly Walraven van Scoop, het Zeeuws instituut voor zorg, welzijn en cultuur het Borselse college van burgemeester en wethouders gisterochtend bij de presentatie van het rapport Bor- sels Peil. „Hebben de inwoners dan het gevoel dat ze te weinig be trokken worden bij zaken in hun omgeving?", wilde burgemeester Jaap Gelok van haar weten. Nee, dat niet, zei Walraven. „Maar het is zaak om die betrokkenheid vast te houden. Er is bereidheid om sa men te werken. Pak dat op en geef de inwoners ook verantwoordelijk heid, luidt de conclusie." Scoop inventariseerde in novem ber tijdens avonden in Oudelande, Lewedorp en Heinkenszand de wensen en ergernissen op het ge bied van welzijn van inwoners uit alle Borselse kernen. Daarbij kwam onder meer de wens naar voren om vooral niet alleen wo ningbouw in Heinkenszand en 's-Gravenpolder te stimuleren, maar ook in de kleinere kernen. „Een beetje gek is dat wel", vond wethouder Marga Vermue. „In het dorp Borssele is bijvoorbeeld bouwgrond genoeg beschikbaar, maar daarvoor is geen vraag." Vermue gaf aan dat de inwoners raadpleging wordt gebruikt bij het opstellen van het collegeprogram ma. De twee beste suggesties van inwoners worden beloond. Zo wordt een mobiel verkeerslicht, dat bij een hoge snelheid op rood springt, aangeschaft. Jonge huizen kopers kunnen binnenkort ge bruikmaken van het adviesorgaan Eerste Hulp bij Eigen Huis. Kaarten: voorverkoop 25, aan de zaal 28,- Verkijgbaar via www.blueeagleevents.nl en aan de balie Zeelandhallen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36