Bibliotheek wil naar Bleekveld PZC! 21 Flex schort plannen uitbreiding even op intratuin IFVF 24 en 25 CULTUURPLEIN Biblioosterschelde legt (ver)bouwplan neer bij gemeente 26 en 27 almanak Kwetter Eerste paal voor nieuwe kleedkamers Kloetinge ^X n Woensdag 7 april 2010 Puur Zeeuws verenigt bier en gastronomie door Frank Balkenende GOES - De Goese vestiging van de Biblioosterschelde wil graag ver huizen naar het Bleekveld, waar de gemeente zoveel mogelijk cultu rele instellingen wil samenballen. Biblioosterschelde heeft onlangs een bouwkundig plan neergelegd bij de gemeente. Het college van B 8c W moet dat nog bekijken. De bibliotheek huist nu aan de Oostwal en dat is wel een werkba re, maar geen ideale accommoda tie, zegt directeur Jannie van Vugt van Biblioosterschelde. „We zitten op de eerste verdieping en daar door zijn we minder zichtbaar." Ook fungeert de bibliotheek steeds vaker als trefpunt, niet in de laatste plaats voor Goese senioren. Afgelopen jaar verruimde de uit leen de openingstijden. Voor het eerst ging de bibliotheek op don derdagavond open en op zaterdag werd de openingstijd verlengd van 13.00 naar 16.00 uur. „Op die dag delen hebben we veel aanloop", zegt Van Vugt. Die publieksfunctie groeit dus. De bibliotheek zet ook geregeld activi- titeiten voor scholieren op touw. Op een zichtbaarder plek trek je meer publiek, denkt Van Vugt. Biblioosterschelde heeft haar oog laten vallen op een kantoorverza melgebouw aan de Wijngaard straat. Aan de achterzijde, aan de kant van het Bleekveld, is een lege ruimte, die volgens Van Vugt kan worden uitgebouwd. „We hebben nu bij de gemeente een massastu die ingediend, waarin wordt aange geven hoe je dit pand kunt verbou wen. De entree zou daarbij aan het Bleekveld kunnen komen." Van Vugt wil van het college we ten of dit plan stedebouwkundig door de beugel kan. Als het college er wel voor voelt, wordt onder zocht of het plan financieel haal baar is. De verkoop van het pand aan de Oostwal, in eigendom bij Biblioos terschelde, kan al een aardig kapi taaltje opleveren. Het resterende investeringsbedrag zal moet wor den versleuteld in de huisvestings- kostenbijdrage van de gemeente. Die ontvangt de bibliotheek nu ook. In de ontwerpstudie is (nog) geen rekening gehouden met de even tuele komst van Kunstuitleen De Bevelanden. Het college besloot onlangs dat de kunstuitleen niet naar de nieuwbouw aan de noord kant van het Bleekveld verkast, maar het wil de uitleen wel huis vesten aan of rond het Bleekveld. De uitleen zit nu aan de West wal. Zwin College in Oostburg bereidt zich voor op krimp Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Flex Fitcenter in Goes zet de uitbreidingsplannen voorlopig even in de ijskast. De kosten die er mee gemoeid zijn, vallen tegen. Wel komt er inpandig een grondi ge renovatie. Het was aanvankelijk de bedoeling om de sauna en de sportzalen flink uit te breiden. De bouwaan- vraag lag al bij de gemeente, maar financieel bleek het een moeilijk verhaal, zegt bedrijfsleider Patrick Visser. Wat echter ook meespeelt, zijn de plannen van een sportschoolhou der uit Hoogvliet om een fit nesscentrum in het stationsge bouw te beginnen. „Ik zag op zich nog wel mogelijkheden voor de uitbreiding, maar dat bericht was de druppel om de plannen uit te stellen." Het gaat volgens Visser om een zo geheten budgetfitness, waar tegen lage prijzen gesport kan worden. Het is nog niet bekend wanneer het fitnesscentrum opengaat. „We willen even bekijken hoe dat zich ontwikkelt", zegt Visser. Echt bang om klanten - Flex heeft er een kleine drieduizend - te verlie zen is hij niet, maar hij staat ook niet te juichen. „We zijn wel van plan om een zienswijze in te die nen bij de gemeente Goes." In plaats van uitbreiding schakelt Flex nu over op een interne ver nieuwing. Marco Bobeldijk van Fit- land Goes, de andere grote sport school, heeft naar eigen zeggen niet zoveel problemen met de eventuele komst van een budgetfit ness. „Ik denk dat je zo kunt on derscheiden. Wij zijn een kwali teitscentrum, we hebben andere normen en een andere manier van werken. Dat heeft de consu ment ook snel genoeg door." KLOETINGE - De onlangs afgezwaaide Goese wet houder Rinus Dieleman en zijn opvolger Jo-An- nes de Bat hebben gisteren gebroederlijk de eer ste paal geslagen voor de nieuwe kleedaccommo datie van W Kloetinge. De oude kleedkamers wa ren tot op de draad versleten. De voetbalvereni ging laat nu een gebouw van tien kleedkamers neerzetten. In oktober hoopt bouwbedrijf Van de Linde de accommodatie op te leveren. De voet balvereniging heeft haar nek ver uitgestoken om het gebouw te kunnen financieren. Ze investeert zelf vijf ton. De gemeente Goes staat garant voor de lening en draagt ook tien jaar lang een stuk rentelast. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Het leek of er een heel instituut aan studenten simultaan individuele de battrainingen hield, gistermiddag in die Goese cafetaria. Vijf jongedames aan een tafeltje produceerden samen voldoende gespreksgeluid om het ge spetter in defritesovens én de com municatie tussen de medewerkers ver te overstemmen. De dames spra ken over mobieltjes, sms, hyves, twit ter en alle verdere uitwisselingspro gramma's die jongeren beheersen. Terwijl zij zich onovertroffen toon den in een duurzame, laag-energeti- sche communicatietechniek zonder abonnementskosten en beperkingen in ontvangstmogelijkheden. Die tech niek is bovendien eeuwenoud: kwet- Druk- en zetfouten voorbehouden. Geldig van woensdag t/m zaterdag. Ma>: 3 artikelen per klant Vlinderlavendel (Lavandula) Hoogte 40 cm, volle zon, Intratuin Breda Terheijdenseweg 296 (hoek Noordelijke rondweg), Intratuin Halsteren Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 4e stoplicht rechts). Intratuin Koudekerke f'rovinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke. VAv.intratuin.nl intratuin Deze week: Welkomstmand Compleet gevuld. Van 19,95 NU PER STUK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33