26lzeelan O Zwin College bereidt zich Disneyfilms in stripvorm PZC nu bij de PZC Meer over Krimp omroep zeeland KRIMP EN ONDERWIJS Het Zwin College in Oostburg bereidt zich voor op de krimp. Onder meer door te voor komen dat jongeren in België naar school gaan. De koksschool in Brugge staat gewoon als de beste bekend 3' 10 woensdag 7 april 2010 Mensen die een vraag over krimp in Zeeland willen stellen, kunnen dat doen op het volgende adres: Nieuwsportaalzeeland@zeeuwsebi bliotheek.nl In het kader van Nieuwsportaal Zeeland wordt donderdag 15 april om 19.00 uur een rondeta felgesprek gehouden over Krimp en Onderwijs. Dat gebeurt in het Ledeltheater in Oostburg. Ver schillende deskundigen en be trokkenen zullen met elkaar over dit onderwerp in gespek gaan. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via debat@pzc.nl Omroep Zeeland radio besteedt vanmiddag tussen 12.30 en 13.00 uur aandacht aan Krimp in Zee land. Op televisie is in de nieuws uitzending van 18.00 uur aandacht voor dit onderwerp. door Cornelleke Blok z o'n vijfentwintig jaar ge leden had het Zwin Col lege in Oostburg, dat toen nog uit meerdere kleine scholen bestond, ongeveer 1900 leerlingen. De laatste vijftien jaar schommelt het leerlingenaan tal tussen de 1100 en 1200. Direc teur Kees Hoek verwacht dat zijn school over vijftien jaar 150 tot 200 Sergio Herman is zijn voor beeld. Daarom koos Kylian Blondeel (14) uit Eede voor de koksschool in Brugge, waar de topkok ook zijn lessen volgde. „Die school staat gewoon als de beste bekend." Daarnaast is een school in Brugge vooral praktisch. „We wonen in Eede vlakbij de grens. De school in Brugge is voor mij de dichtstbij zijnde school. Het is een half uur reizen met de bus." En naar Mid delburg? Dat was eigenlijk geen op tie voor Kylian. „Daar heb ik eigen lijk niet over nagedacht. Dan zou leerlingen minder zal hebben. Een fors aantal. Hij nuanceert enigs zins: „De tendens is duidelijk, maar niemand kan bewijzen dat het echt zo snel zal gaan. Volgens prognoses van twaalf jaar geleden zou de school nu op een leerlin genaantal van 950 zitten. In werke lijkheid zijn het er 1115." Maar dat betekent niet dat 1-Ioek zijn kop in het zand steekt. De school is druk bezig met plannen ik over het water moeten. Mijn moeder is Belgisch en mijn vader Nederlands. Het grootste gedeelte van mijn familie is dus Belgisch. Dat scheelt wel." Kylian ging wel naar de basis school in zijn eigen dorp. Hij merkt wel verschillen tussen het Nederlandse en het Belgische on derwijs. „In België is het veel gedis- ciplineerder. Er wordt veel vaker straf gegeven, en in de lunchpauze mogen we niet van het school plein af. Maar er zijn ook heel veel praktijklessen, en de sfeer is gezel lig. Ik heb er veel vrienden." Kylian Blondeel Stephan van Hal Filmstrips: 1. De Leeuwenkoning 2 Assepoester Pinokkio 4. Cars 5 Belle en het Beest 6. Jungleboek 7. 101 Dalmatiërs i 8. Op zoek naar Nemo 9. De Kleine Zeemeermin Ratatouille H. Aladdin 1 Hl Peter Pan Iedere maand een nieuwe filmstrip in miniformaat: Het uitbrengen van de serie authentiek Donald Ducks, is een groot succes gebleken. Deze actie krijgt een unieke opvolger. De PZC brengt de legendarische succesfilms van Disney uit in Stripalbums. Klassiekers als Assepoester, Peter Pan, Pinokkio en de Leeuwenkoning; maar ook een moderne animatiefilm als Cars is in de serie opgenomen. lezers van de PZC blijft de 1ste zaterdag van de maand een dag om naar uit te kijken. Verzamel ze alle twaalf! Abonnee! Iedere 1ste zaterdag van de maand verschijnt er een nieuwe filmstrip. Tegen inlevering van onderstaande abonneebon is de filmstrip verkrijgbaar voor 1,50 per deel, bij een verkooppunt van de PZC bij u in de buurt. De abonneebonnen staan iedere 1ste twee zaterdagen van de maand in uw krant. Geen abonnee! Bij aankoop van de PZC zijn de filmstrips verkrijgbaar voor slechts 1,50 per deel. (De bon uit de krant is dan uiteraard niet nodig) (Na)bestellen via Internet Eerder verschenen delen zijn, tegen meerprijs na te bestellen via onze webwinkel www.pzc.nl/webwinkel voor het bedrag van 2,95 per deel per stuk exclusief verzendkosten. www.pzc.nl Haal nu "Peter Pan" in huis! Tegen inlevering van de^e volledig ingevulde originele k ontvang ik bij een van onze verkooppunten Peter Pan voor slechts 1,50 VOORLETTERS VOORNAAM GEBOORTEDATUM Voorwaarden: www.pzc.nl/webwinkel 711688 555622

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28