Jonge talenten maken 22 Lezing over landschap voor Stad en Lande Zeelandbrug nacht dicht voor onderhoud Spullen ophalen voor rommelmarkt kerk Meisje gewond na aanrijding door busje Cultuurbus naar Canadian Tenors T rekpaardenhouders houden open huis Film en ontmoeting in kader autismeweek Landelijk Wandel programma 2010 Muzikaal treffen Apollo en Witte van Haemstede www.bezorgers.nl woensdag 7 april 2010 BURGH-HAAMSTEDE Planoloog bij de gemeente Schou- wen-Duiveland Olaf Griffioen ver zorgt tijdens de voorjaarsvergade ring van de heemkundige kring Stad en Lande op vrijdag 16 april een lezing over het Landschaps Ontwikkelings Plan. Cultuurhisto rie is daarbij een belangrijk aan dachtspunt. De vergadering van Stad en Lande wordt gehouden in dorpshuis De Schutse aan de julia- nastraat in Burgh-Haamstede. Aan vang 19.30 uur. ZIERIKZEE De Zeelandbrug is in de nacht van maandag 12 op dinsdag 13 april een nacht afgesloten voor al het weg verkeer. De brug wordt die nacht gereinigd, het wegdek geïnspecteerd en er worden extra reflectors geplaatst Daarnaast wordt de basculebrug functioneel geïnspecteerd. De brug is gesloten van middernacht tot on geveer 5 uur in de ochtend. KERKWERVE Voor de tweejaarlijkse actiedag van de Protestantse Gemeente (op 22 mei) worden zaterdag 10 april huis-aan-huis spullen opgehaald in Kerkwerve tussen 9.00 en 12.00 uur. Mensen die niet in Kerkwerve wonen maar wel rommelmarkt spullen hebben, kunnen contact op nemen via 0111-413210 of 413031. Op Schouwen-Duiveland worden goe deren gratis opgehaald. 1. Man slaat agent in Renesse 2. Flakkee uren zonder stroom 3. Surfmodellen in Zierikzee (foto) TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl BURGH-HAAMSTEDE Een meisje (15) uit de gemeente Schouwen-Duiveland is gistermid dag rond half vijf gewond geraakt na een aanrijding door een busje. Het meisje fietste in Burgh-Haam- stede op de Ring in de richting van de Ooststraat. De chauffeur (56) van een busje dat uit de Dapper- weg kwam, verleende haar geen voorrang en reed haar aan. Het meisje viel met haar hoofd tegen een lantaarnpaal. Zij is overge bracht naar het ziekenhuis in Goes. ZIERIKZEE De Cultuurbus van het Welzijns huis Schouwen-Duiveland rijdt dinsdag 13 april naar Bergen op Zoom voor een optreden van de Ca nadian Tenors. De bus doet Renes se, Zierikzee en Bruinisse aan. Voor 40 euro kunnen belangstellen den de voorstelling bijwonen en met de bus mee. De voorstelling be gint om 20.00 uur. Meer informatie via het Welzijnshuis: 0111-453444. NISSE Trekpaardenhouder C. Maurice uit Nisse houdt zaterdag een open dag. Van 10.00 tot 16.00 uur laat Mauri ce op zijn grond aan de Noten- boomdijk 5 allerlei voorjaarswerk zien, zoals eggen, slepen en zaaien. Ook aan de Westhovenseweg 5 in Oostkapelle, Zandweg 54a in Rit- them, Weelweg 2 in Gapinge en Heuvelsweg 3 in Kerkwerve staat zaterdag het trekpaard centraal. ZIERIKZEE In het kader van de Nederlandse Autismeweek vertoont filmtheater fiZi 8 april de film Ifyou could say it in words (19.30 uur). De NVA regio Zeeland verzorgt 13 april in de Sten- ge in Heinkenszand de lezing 'Au tisme en angst en dwang' door Syl- vie Carette, bedoeld voor ouders, verwanten en werkers in zorg en het speciaal onderwijs. In Goes houdt MEE Zeeland 15 april een in formatiebijeenkomst over autisme, bedoeld voor ouders. Die bijeen komst is bij MEE Zeeland, van 13.30 tot 15.30 uur. OVERALL 'Stampen op de plaat tot laat' in muziekcafé De Stulp Renesse door Ali Pankow Waarom zou je kunstuitingen in aparte hokjes stop pen?, vraagt Wiebe Radstake uit Zierikzee zich af. Hij doorbreekt liever de grenzen tus sen muziek, beeldende kunst, film, dans en vormgeving. Samen met gelijkgestemden geeft: categorie Boeken Voor alle wandelaars Gezond en fit het voorjaar in met het Landelijk Wandel programma 2010. Ruim 1000 georganiseerde wandeltochten in 2010 Wandeltochten nordic walking Avondvierdaagsen Gps-wandelroutes Praktische wandelsportinformatie overtraining, techniek, gezondheid, voeding, uitrusting etc. Lezersprijs C 6,95* exclusief 1,95 verzendkosten hij in het collectief Overall uiting aan zijn visie. Na een eerste presen tatie eind december in filmtheater Fizi in Zierikzee staat voor vrijdag avond 9 april Overall 2 op het pro gramma in muziekcafé De Stulp in Renesse. Programmeur Roy Lan cer daar afficheert het optreden als 'een kunstzinnig cultureel onsubsi- dieel verantwoord feestje'. Wiebe Radstake verheugt zich op de presentatie in Renesse. „Dan kunnen we een bijdrage leveren aan het feit dat daar echt wel meer is dan alleen gezuip op zaterdaga vond." Volgens hem begint Overall sinds de eerste proeve van be kwaamheid in FiZi nu serieuze vormen aan te nemen. De 'harde kern' van dit jonge kunstenaarscol lectief bestaat naast Wiebe uit dj Sjors de Jongste, kunststudente Vera Verseput en ambachtelijke duizendpoot Marien Meijer. Ver- BROUWERSHAVEN - De Witte van Haemstede uit Burgh-Haamstede en Brassband Apollo uit Brouwers haven houden zaterdag 10 april een uitwisselingsconcert in het Tonnenmagazijn in Brouwersha ven. Orkest en brassband, respec tievelijk onder leiding van Lize de Hoog en Ad van Nieuwenhuijze, treden om beurten voor het voet licht. Apollo speelt onder meer Zorba's dance en Total Toto. Witte van Haemstede tekent onder meer voor New York, New York en Swinging Glenn Miller. Samen worden Suite from Miss Saigon en One moment in time gespeeld. De zaal gaat open om 19.30 uur. Het concert begint om 20.00 uur. weGeNeR NieuwsMedia DIchlbljMedia Wegener PZC zÉH Drie leden van Zinkzand vlnr: Aswin van Ast, Wiebe Radstake en Ward Blokland tussen een decor van appelkistjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24