PZC 2I Burgercomité tegen herindeling Av' intratuin Kwetter SCHOUWEN-DUiVELAND 22 en 23 26 en 27 GOEREE-OVERFLAKKEE Volgens burgers én ondernemers onvoldoende draagvlak Prinsen en prinsessen op de catwalk 99 7» D 4 I TJ II Collegeprogramma en raadskalender klaar De Zeeuw en Van der Veer maken musical De Vroonpias moet worden uitgebaggerd almanak Woensdag 7 april 2010 Jonge talenten maken werk van collectief Zwin College in Oostburg bereidt zich voor op krimp Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans COEDEREEDE - Onzorgvuldig, onde mocratisch en ongewenst. Dat is het oordeel van het burgercomité 'Herindeling Nee' over de plannen voor het samenvoegen van de hui dige vier gemeenten op Goe- ree-Overflakkee naar één nieuwe gemeente. Het comité is een initia tief van vier ongeruste burgers en ondernemers op Goeree-Overflak- kee. Het doel van Hans Klijn, Mike Dreisch, Arjan van Wijk en Rob Poort is aantonen dat op het Zuid-Hollandse eiland bijzonder weinig mensen op gemeentelijke herindeling zitten te wachten. Co mité-voorzitter Klijn: „De provin cie probeert de indruk te wekken dat het een gelopen race is, maar het is de Tweede Kamer die uitein delijk beslist. Als burgercomité ma ken wij ons grote zorgen over de gevolgen van de voorgenomen her indeling. De provincie legt ons van bovenaf iets op, maar alleen al in Goedereede heeft 89 procent van de bevolking zich tegen herin deling uitgesproken." Het burgerco mité vindt dat het herindelingspro ces onzorgvuldig en ondemocra tisch verloopt. In de visie van het viertal wordt veel te weinig aan dacht besteed aan de effecten van de herindeling voor burgers en be drijfsleven." Klijn: „De financiële gevolgen blij ven, ook na een simpele financiële scan, onduidelijk. Bovendien zijn er geen doelen gesteld over wat we met een nieuwe gemeente willen bereiken." Als voorbeeld noemt Klijn dienstverlening, beleid en be lastingen. „In het bedrijfsleven zou je nooit aan zo'n fusie begin nen", zegt comité-secretaris Mike Dreisch die in het bedrijfsleven al diverse malen met fusies te maken heeft gehad. Het burgercomité roept alle inwoners van Goe- ree-Overflakkee op donderdag 8 april aanwezig te zijn bij een in wonersbijeenkomst in gebouw De Schakel in Dirksland. Om het de burgers makkelijk te maken is door het burgercomité in de gemeente Goedereede huis- aan-huis een voorbeeld-protest- brief bezorgd. Wie zich kan vin den in de inhoud van de brief hoeft alleen maar een handteke ning te zetten en de brief op te stu ren naar de provincie Zuid-Hol land. Gedeputeerde staten van Zuid-Holland hebben het herinde- lingsontwerp reeds vastgesteld. Tot 10 mei kan er op worden gerea geerd. De Tweede Kamer beslist naar verwachting in 2011. BURGH-HAAMSTEDE - Blauwe en roze tule, sjieke gewaden en onervaren maar enthousiaste manne quins en dressmen. Of beter gezegd prinsen en prinsessen. In CBS Onder de Wieken in Burgh-Haamstede was een heuse catwalk ge maakt voor een door de school samen met Dor cas Hulp op poten gezette modeshow. Dorcas maakte voor het prinsessenfeest op 24 april fraaie jurken en een deel ervan werd in het kader van het thema 'Op het podium' geshowd in de Deze week: Welkomstmand Compleet gevuld. Van 19,95 NU PER STUK Druk- en zetfouten voorbehouden Geldig van woensdag t/m zaterdag Max 3 artikt Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 - www.intratuin.nl Vlinderlavendel (Lavandula) Hoogte 40 cm, volle zo potmaat 19 .t f" f V i - 7-1 N vt ff* -J 2 e J5f intratuin ZIERIKZEE Het Schouwen-Duivelandse college programma 2010-2014 is klaar. Dit door de coalitiepartijen WD, LSD en SGP/CU opgestelde programma wordt donderdag door formateur Ad Verseput gepresenteerd. Ook komt de definitieve portefeuillever deling aan de orde. Daarnaast ligt een concept-raadska- lender klaar. Het college van burge meester en wethouders heeft dit concept inmiddels bekeken op uit voerbaarheid. Collegeprogramma en raadskalender worden in een extra raadsvergadering op maan dag 19 april behandeld. Die vergade ring begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE Componist Mar van der Veer en tekstschrijver ds. Michiel de Zeeuw uit Zierikzee hebben voor de Protestantse Kerk Nederland de kerkmusical 'Straten' geschreven. De landelijke première, onder re gie van Lies Hanse uit Brouwersha ven, is op 4 juni in de Zierikzeese Thomaskerk. Muziek, tekst, partituur en cd van 'Straten' komen die maand beschik baar voor de Protestantse Kerk. Schrijver en componist geven 2 ok tober in Amersfoort uitleg tijdens de landelijke musicalwerkdag. RENESSE De Vroonpias is te ondiep gewor den, waardoor er te weinig door stroming en dus te weinig zuurstof in het water zit. De gevolgen zijn: vissterfte en algengroei. De Vroon- plas is ook van belang voor opvang en afvoer van regenwater. Het Waterschap heeft gepland eind dit jaar te beginnen met het uitbag geren. Door de baggerspecie te ver wijderen zullen de waterkwaliteit en de opvangcapaciteit verbeteren. De Vroonpias is eigendom van de Stichting Renesse en wordt ver pacht aan HSV De Krabbe. school. De show was mede bedoeld om aandacht te vragen voor een hulpproject van Dorcas aan weeskinderen en gehandicapten kinderen uit de Oekraïne. Zij krijgen een zomerkamp aangebo den. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Intratuin Breda Terheijdenseweg 296 (hoek Noordelijke rondweg). Intratuin Halsteren Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord. 4e stoplicht rechts). Intratuin Koudekerke Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke. ww.intiatuin.nl Het leek of er een heel instituut aan studenten simultaan individuele dba- trainingen hield, gistermiddag in die Goese cafetaria. Vijf jongedames aan een tafeltje produceerden samen vol doende gespreksgeluid om het gespet ter in defritesovens én de communi catie tussen de medewerkers ver te overstemmen. De dames spraken over mobieltjes, sms, hyves, twitter en alle verdere uit wisselingsprogramma's die jongeren beheersen. Terwijl zij zich onovertrof fen toonden in een duurzame, laag-energetische communicatietech- niek zonder abonnementskosten en beperkingen in ontvangstmogelijkhe den. Die techniek is bovendien eeu wenoud: kwetter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23