Goes blijft bij dottercentrum AZOREN i40o m m kras.nl PZC 8 en 9 Klink houdt voet bij stuk met Giro-geld Weduwe neemt lijk mee naar vliegveld verder HMi 'mÊÊÊMÊÊm HR++ Isolatieglas Nu met sutjsidie! 'Wereldreiziger' lag begraven in eigen tuin Met condoom of 'seks op z'n Zwitsers'? www.condomerie.com Fris lenteweer Kernwapenvrije wereld begint in de VS T-shirt met kreet van New Kids uit de winkel WOENSDAG 7 april 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 81 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN TL,,: VERGUNNINGAANVRAAG Eerste patiënt behandeld in Terneuzens centrum door Frank van Cooten TERNEUZEN - Ook al is gisteren de eerste patiënt in het nieuwe Ter- neuzense dottercentrum behan deld; het Admiraal De Ruyterzie- kenhuis houdt zijn aanvraag voor een centrum in Goes overeind. Het is aan demissionair minister Klink om een uitspraak te doen over die aanvraag. Die verwachten we overigens binnenkort. Dat zal niet tot Koninginnedag duren, is de reactie van de kant van het Ad miraal De Ruyterziekenhuis. Een winst voor Zeeland. Zo noemt Paul Rademacher, voorzit ter van de raad van bestuur van ziekenhuis Zorgsaam, het nieuwe dottercentrum in Terneuzen. Hij gaat ervan uit dat het midden- Zeeuwse hospitaal uiteindelijk toch kiest voor samenwerking met Terneuzen. „Het standpunt van het Admiraal De Ruyterziekenhuis om patiënten door te sturen naar Breda of Antwerpen, druist in te gen hun plan om Zeeuwse patiën ten in Zeeland te helpen. Voor het portfolio van Goes is het goed dat er een samenwerking met ons is." Het Terneuzense dottercentrum vergde een investering van 4,5 mil joen euro. Inmiddels zijn vier car diologen en zeven laboranten aan de slag. Het ADRZ stelt zich op het stand punt dat Terneuzen formeel ook nog geen vergunning heeft voor het dottercentrum: „Wij wachten op een uitspraak van Klink over de twee Zeeuwse vergunningaan vragen." Klink heeft evenwel mon deling toegezegd dat Terneuzen kan beginnen. De brief volgt later. pagina 3: commentaar pagina 2 en 3: 'Schrijf maar op: het is hier geweldig' MIDDELBURG Demissionair minister Ab Klink houdt voet bij stuk, als het gaat om de bijdrage van zijn ministerie voor de Giro d'Italia. Hij geeft de drie organiserende gemeenten Mid delburg, Amsterdam en Utrecht niet meer dan 250.000 euro elk, ter wijl zij samen rekenden op 2 mil joen euro. pagina 3: Klink weigert gat in begro ting drié Giro-gemeenten te dichten LIVERPOOL Twee Duitse vrouwen hebben ge probeerd een lijk in een vliegtuig te krijgen voor een vlucht van Li verpool naar Berlijn. De 91-jarige dode zat in een rolstoel en droeg een zonnebril. Medewerkers van de luchthaven kregen argwaan bij het inchecken. De twee vrouwen, de weduwe van de man en haar stiefdochter, werden gearresteerd en kwamen op borgtocht vrij. DEN HAAG - Seropositieven mogen in Zwitser land tegenwoordig onder bepaalde voorwaarden zonder condooms vrijen. Nederlandse aidsbehan- delaren en -organisaties komen vrijdag bij elkaar om te bepalen of Nederland het 'Zwitserse stand punt' moet omarmen of afwijzen. Uit onderzoe ken blijkt dat hiv-medicijnen de kans op besmet ting drastisch verkleinen. Nederlandse aidspre- ventieorganisaties vrezen echter dat 'seks op z'n Zwitsers' onveilig vrijen in de hand werkt. ®foto David van Dam/GPD pagina 7: vrees toename onveilig vrijen Met keuze uit verschillende 8 t/m 22-daagse eilandvakanties, fiy-drives en eilandcombinaties! vertrek: van 30 april t/m 24 september natuurliefhebbers opgelet! Ontdek de parels van de Atlantische Ocean: Sao Miguel, Terceira Faial! imposante en ongerepte natuur met vulkanen, ruige kliffen en warme bronnen. autohuur, wandeltochten en diverse excursies al walvisspotten vooraf voordelig bij te boeken op naar dit ongerepte vakantieparadijs! Zie www.kras.nl/azoren wk waarom zou je meer betalen Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 12 en 13; Cultuur: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 28 t/m 31; Televisie: 34 en 35. Goes moet zich neerleggen bij een dottercentrum in Terneuzen reageer op ww /v.pzc.nl reacties: 757 Pornofilms moeten in alle gevangenissen verboden worden comfortabel energiebesparend goed voor het milieu 84% Mins 16% Giashandel MELIESTE zie: meliestegias.nl BRUSSEL Een Belg die al vijf jaar spoorloos was, blijkt te zijn begraven in zijn eigen achtertuin. Zijn vriendin, die beweerde dat haar partner op we reldreis was, is aangehouden. Zij wordt verdacht van betrokkenheid bij moord op haar geliefde. Die zou zijn gepleegd door haar ex-man en diens broer. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 711688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1