Aux Raus wil maximale energie 15 Theaters schrappen producties The Sugarhill Gang op hiphopfestival in Goes Roman van Stufkens agenda woensdag 7 april 2010 ECHNOPUNK Amsterdams duo treedt zaterdag op in De Pit in Terneuzen door Mischa Beckers Het Amsterdamse Aux Raus combineert de energie van klassieke punkrock met techno en gabberhouse. Van elk optreden maken ze een feest. Frontman Bas- tiaan Bosma schreeuwt, springt, klimt en trekt gekke bekken, al dan niet gedeeltelijk ontkleed. Niet zelden staat daarbij een deel van het publiek ook op het po dium. Zaterdag speelt de band in De Pit in Terneuzen. Al sinds 2004 is het gezelschap on der de naam Aux Raus actief „We wilden een fonetisch interessante naam, iets wat lekker bekt en ze ker niet een naam met 'The' er voor", zeggen Bastiaan Bosma en gitarist Luuk Bouwman. „Aux Raus betekent eigenlijk niks, het is de uitgang op een drumcomputer. Het gaat ons vooral om de klank." Al snel had het duo een flinke re putatie die hen over een groot deel van de wereld bracht. De band bestaat uit slechts een zanger en een gitarist. Om muziek op de plaat te krijgen, in de studio, is dat geen probleem. Bij een optreden huren de heren geen extra muzi kanten. Ze vonden een heel prakti sche oplossing. „We spelen met een cd mee, een soort karaoke dus. Daarmee doen we helemaal niks, we zetten hem aan en we gaan. Het is supersimpel. Het gaat ons er niet om live te laten zien hoe goed we kunnen spelen of om elke keer een soort nieuwe versie van een nummer te maken. Het gaat om de energie die we de live show meegeven." Aux Raus zocht en vond een nieu we combinatie van bestaande mu ziekgenres en een manier om die met minimale bezetting en maxi male energie te brengen. Hun nieuwste creatieve vondst is het Aux Raus-franchisehoudercon- cept. De regels zijn simpel maar streng: alleen duo's zijn toege staan, slechts één Aux Raus-fran- chisehouder per land, vorderingen van de band documenteren voor de website www.auxrausfranchi- se.com en 20 procent van de li ve-inkomsten aan de originele Aux Raus afstaan. Franchisehou- ders ontvangen dezelfde cd die Aux Raus zelf live gebruikt. Eén van de belangrijkste doelstellingen is dat er een betere Aux Raus op staat. „Hoe, dat weten wij ook pas als we het zien." De eerste franchisehouders komen uit België en timmeren al druk aan de weg. Aux Raus zelf kijkt ook verder. „We noemen onze mu ziek technopunk of gabberpunk zodat we makkelijk in een hokje zijn te stoppen. Het is immers heel dom wanneer je als band zegt dat je muziek niet in een hokje te stop pen is. Maar, inmiddels zitten er al veel meer invloeden in onze mu ziek." Meeting Point met Aux Raus, Daily Bread en Project MDA, za. 10 aprii in De Pit, Terneuzen. Aanvang: 21.00 uur. Luuk Bouwman (I) en Bastiaan Bosma van Aux Raus: „We spelen met een cd mee. Daarmee doen we helemaal niks, we zetten hem aan en we gaan GOES - Het cabaretprogramma van Roemer van der Steeg en Margriet Bolding dat vanavond te zien zou zijn in Theater de Mythe Goes, is geannuleerd. Voor de voorstelling van de prijswinnaars van het Am sterdams Kleinkunst Festival bleek te weinig belangstelling te bestaan. Degenen die wel kaarten hadden gekocht, zijn geïnformeerd. Ook het Ledeltheater in Oostburg heeft deze week te maken met wij zigingen. Het optreden van sin ger-songwriter Dennis Kolen, dat voor vrijdag op het programma stond, is afgelast. De voorstelling 3 Zielen, 1 Gedachtevan cabaret groep Enge Buren is verplaatst van komende zaterdag naar zaterdag 23 oktober. GOES - De Amerikaanse band The Sugarhill Gang komt zaterdag 8 mei naar Goes, als hoofd- en slot act van het festival 12 Hours of Hiphop. Het hiphoptrio werd op de drem pel van de jaren tachtig wereldbe roemd met de hit Rapper's Delight. Het nummer, waarin gerapt wordt over een beat die isgeïnspireerd op de discohit Good times van Chic, geldt als de eerste hiphipsin- gle die een commercieel succes werd. In Nederland stond deze veertien weken in de Top 40, waar van drie weken op nummer één. Nederland was oofc het eerste land waarin het nummer de hoogste plaats van de hitlijst bereikte. The Sugarhill Gang bestaat uit Wonder Mike, Big Bank Hank en Master Gee. Na het grote succes van Rappers Delight brachten de drie nog een aantal jaren nieuw werk uit, maar een vergelijkbare hit scoorden ze niet meer. De band viel uiteen, maar kwam in 1999 werd bij elkaar en treedt sindsdien werd regelmatig op. Vo rig jaar verschenen ze opnieuw in de hitlijsten, dankzij de vocale bij drage van Wonder Mike and Mas ter Gee aan Lala Song van Bob Sin clair. Nu het dertig jaar geleden is dat Rapper's Delight verscheen maakt The Sugerhill Gang een '30 Anni versary Tour'. Die brengt het trio ook naar Goes, voor 12 Hours of Hiphop. Het gratis toegankelijke festival wordt zaterdag 8 mei ge houden op het Molenplein. Het affiche vermeldt verder optre dens van THC, loe Kickass, R.Kay, DJ Rafya, Beats BV en D| Sand storm. CADZAND - Bij Uitgeverij Ten Have is De goeroe, de tweede 'spirituele roman' van Hein Stufkens uit Cad- zand, verschenen. Het boek vertelt het verhaal van een ogenschijnlijk doorsnee-man met een alledaags leven die uitgroeit tot een goeroe. Vervolgens raakt hij verstrikt in een web van roddels, intriges en misverstanden. Toch blijft hij tot het einde trouw aan zichzelf. Op het moment dat hij alles verliest, bereikt hij het hoogste inzicht. De goeroe bevat wijsheid van verschil lende oosterse en westerse tradi ties, vooral uit het zenboeddhis me. Hein Stufkens (1947) is filosoof le raar en auteur. Hij laat zich inspire ren door de geest van Franciscus. Stufkens woont en werkt in het door hem gestichte bezinningscen trum La Cordelle in Cadzand. Meer nieuws en de volledige filmagenda op onze website. OP PAD Goes Kinderkleding- en speelgoedbeurs, wijk centrum De Spinne, 18.30-20.00 uur. Middelburg Pieter A. Siebesma houdt lezing in ge bouw Baptistengemeente getiteld 'Hoe verhouden wij ons tot het Joodse volk'. Kruitmolenlaan 70, 19.30 uur. Oostkapelle Wandeling langs de stinzenplanten. Terra Maris, 14.00-15.30 uur. Ritthem Foto's van vier seizoenen Rammekens en expositie keramiek van stichting Arduin. Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur. PODIUM Goes Liedjesprogramma van Roemer van der Steeg en Margriet Bolding is afgelast. Theater De Mythe Middelburg Poppentheater Parabel presenteert de voorstelling 'Leve de koning'. Huiskamertheatertje, Herengracht 66, 14.30 uur. Oostburg Band Rockin' On Heaven's Door brengt helden uit de fifties weer tot leven. Ledeltheater, 20.15 uur. FILMS GOES 't Beest, Millennium 2: 20.30 uur Merral, Alice in Wonderland: 15.30,19.15 en 21.30 uur; Dear John: 19.15 en 21.15 uur; Percy Jackson: 19.00 uur; The Book of Eli: 21.30 uur; The Wolfman: 21.15 uur; Valentine's Day: 19.00 uur; De Prin ses en de Kikker: 13.00 en 15.30 uur; Hoe Tem je een Draak: 13.00 en 15.30 uur; lep!: 13.00 uur; Nanny McPhee 2 (NL): 13.00 en 15.30 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Un Prophéte: 20.00 uur. TERNEUZEN View, The Bad Lieutenant: 19.00 uur; Alice in. Wonderland (3D): 20.15 uur; Dear John: 20.15 uur; Hoe Tem je een Draak (3D): 14.30 uur; Hoe Tem je een Draak: 14.30 uur; Nanny McPhee 2 (NL): 14.30 uur; Prinses en de Kikker: 14.30 uur. VLISSINGEN CineCity, Alice in Wonderland (3D): 16.15, 19.15 en 21.45; Alice in Wonderland (3D, NL): 13.45 uur; Alvin en de Chipmunks 2: 14.00 uur; Avatar: 21.00 uur; Dear John: 13.45, 19.15 en 22.00 uur; First Miss ion: 16.15, 19.00 uur; From Paris with Love: 18.45 en 22.00 uur; Gangster boys: 13.45 uur; Hoe Tem je een Draak (3D): 13.45 en 16.15 uur; Millennium 3: 16.00, 19.00 en 21.45; Nanny McPhee 2: 14.00 en 16.30 uur; Prinses en de Kik ker: 13.45 uur; Remember Me: 16.30, 19.15 en 21.45 uur; Shutter Island: 15.45, 18.45 en 21.45 uur. ZIERIKZEE Fizi, Alvin en de Chipmunks 2:14.00 uur. Bart Gabriëlse tipt het album Go van Jónsi, de zanger van Sigur Ros, op www.pzc.nl/bartbeveeltaan STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15