Bagageservice voor mobiele toerist 10 en 11 10 Drukte op Paasmarkt Hond doodt en verwondt schapen Weer vrachtwagen in berm Schroeweg Jongen mishandeld door leeftijdsgenoten almanak Duits Bij een olieramp staan ze klaar voor de vogels Guinevere en Kaapse Pracht winnen roeirace Dinsdag 6 april 2010 Tip? walcheren@pzc.nl vakantie JG Reizen op Maat brengt spullen naar volgend overnachtingsadres in Zeeland door Maurits Sep VROUWENPOLDER - Wandelende en fietsende toeristen kunnen hun ba gage voortaan op hun volgende overnachtingsadres in Zeeland la ten bezorgen. Via www.bagageser- vicezeeland.nl worden koffers en tassen en zelfs fietsen en scootmo- bielen vervoerd. Initiatiefnemer van deze toeris tische dienst is Jan Geldof van JG Reizen op Maat in Vrouwenpol der. Het maakt niet uit of toeristen in een hotel, pension of op een camping verblijven en waar ze naartoe lopen of fietsen, zegt Gel dof „Als ze voor tien uur 's avonds een bagageservice bestel len, wordt die de dag erna uitge voerd." Wat het kost om koffer, tas of fiets te laten vervoeren, is nog niet bekend. Geldof is nog in on derhandeling met het bedrijf dat het bagagevervoer voor hem gaat uitvoeren. Het tarief zal enkele tientallen euro's per stuk bagage kosten, maar hoe meer hoe goed koper het wordt. De provincie Zeeland streeft al lan ger naar een bagageservice. In het kader van het jaar van de fiets, dat dit jaar plaatsvindt, is in 2009 al 300.000 euro uitgetrokken om de recreatieve fietsverbindingen te verbeteren. Eén van de wensen was een dienst waarbij bagage naar de volgende overnachting ge bracht wordt. De stichting Promo tie Zeeland Delta heeft dat met Geldof besproken en daaruit is www.bagageservicezeeland.nl voortgekomen, vertelt Geldof Volgens Geldof is het niet alleen mogelijk om bagage binnen Zee land te laten vervoeren, maar ook om koffers en/of fietsen van thuis naar het vakantieadres te laten brengen. Dat kan vanuit heel Ne derland en zelfs vanuit België, Luxemburg en Duitsland (voorlo pig alleen Nordrhein-Westfalen). Dat (inter)nationale vervoer past bij een andere nieuwe activiteit van Geldofs bedrijf Hij is al jaren bezig met het uitbreiden van de Oranjeroute naar Zeeland. Nu de provincie en de gemeenten Mid delburg, Veere, Vlissingen en Tho- len ook lid zijn geworden van die Duits-Nederlandse toeristische route, gaat Geldof oranje-arrange menten aanbieden in Zeeland. Hij werkt daarvoor samen met hotels in de hele provincie. Ook heeft hij samen met de Oostkapelse fietsver- huurder Geuze een overeenkomst gesloten. Samen verhuren ze oran je fietsen, die op elke gewenste lo catie in Zeeland afgeleverd en op gehaald kunnen worden. www.bagageservicezeeland.nl en www.oranjetours.eu VLISSINGEN - De Paasmarkt die zondag voor de vierde keer op de boulevard in Vlissingen werd gehouden, heeft veel publiek getrokken. Duizenden mensen kwamen kijken en kopen bij de 150 kramen die langs de boulevard stonden opgesteld. Er waren ook twintig standwerkers. Door de drukte waren alle par keerplaatsen in de omgeving van de boule vard 's middags vol. Het betaald parkeren dat sinds 1 april in het gebied geldt, heeft voor zo ver bekend geen problemen of veel bekeurin gen opgeleverd. foto Lex de Meester ARNEMUIDEN Een hond heeft zaterdagmiddag in een wei aan de Verlengde weg naar Veere bij Arnemuiden een schaap gedood en een aantal andere scha pen zwaar verwond. Verder waren twaalf schapen uit paniek het wa ter in gevlucht. Ze zijn door de ei genaresse en agenten weer op het droge geholpen. De gewonde die ren zijn door een dierenarts behan deld. De eigenaresse van de hond is door de politie benaderd. MIDDELBURG Een Belgische vrachtwagen is giste ren rond 14.30 uur vast komen te zitten in de berm van de Schroe weg in Middelburg. Een opgeroe pen takelwagen slaagde er 's mid dags vanwege de verkeersdrukte niet in de vrachtwagen uit de berm te krijgen. Later heeft de ta kelwagen zijn werk afgemaakt. Twee maanden geleden belandde op de Schroeweg ook al een vracht wagen, op ongeveer dezelfde plek, in de berm. OOST-SOUBURG Op het Oranjeplein in Oost-Sou burg is vrijdagavond rond 20.30 uur een 16-jarige jongen uit die plaats mishandeld door een groep leeftijdsgenoten. De jongen liep met vrienden over het Oranjeplein toen een aantal jongeren naar hen toe kwam ren nen. Ze begonnen op de jongens in te slaan. Twee van hen wisten te ontkomen; de 16-jarige jongen niet. Hij werd vervolgens geschopt en geslagen. Tip? redactie@pzc.nl Het is opvallend dat tegenwoordig veel Duitsers een aardig mondje Ne derlands spreken. Vaak gaat dat ge paard met een accent dat vertede ring opwekt. Met de kennis van de Duitse taal is het onder Nederlanders hier en daar wat minder gesteld. Neem nou het geval van die dame uit Nieuwland. Ze loopt al aardig naar de zestig en gaat er prat op dat ze prima onderwijs kreeg. Mooie cij fers had ze ook voor Frans, Engels èn 'Duits. Daar is niet zo veel van overgeble ven. Onlangs boekte ze, online, dat dan weer wel, een Döbbelzimmer. Ze had toch moeten weten dat voor een tweepersoonskamer het woord Dop- pelzimmer wordt gebezigd. In het Duits kan Döbel, met één 'b' dus, 'pin' betekenen. Alle kans dat ze komende zomer in een spijkerbed be landt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9