8| Paus zwijgt in alle talen over misbruik Rol Terre'Blanche was al uitgespeeld Nederlandse mariniers arresteren piraten op Duits schip Oekraïne lonkt niet langer naar de Navo kpn dinsdag 6 april 2010 rerlrek vertrek voor lastminute actie april: alles tegen bodemprijzen! kijk op www.peterlanghout.nl boek met de leiscodeop peterlanghout.nl en bespaar tot 10 of bel 7 dagen per week 0900<"099^ 0,15 p.m. ROME - In zijn traditionele paastoe- spraak Urbi et Orbi heeft paus Be- nedictus XVI zondag met geen woord gesproken over het seksueel misbruik van kinderen in rooms-katholieke instellingen. Daarover is de afgelopen maanden veel ophef ontstaan. In zijn rede ging de paus wel in op tal van conflicten in de wereld. Hij riep op tot 'een ware en blijvende uittocht' uit de oorlog en het ge weld in het Midden-Oosten. Ver der vroeg hij aandacht voor de ver volging van christelijke minderhe den. Benedictus XVI stelde dat er landen zijn waar christenen wor den vervolgd of zelfs worden ge dood wegens hun geloof. Als voor beeld noemde hij Pakistan. Waar de paus in alle talen zweeg over het kindermisbruik, deed kar dinaal Angelo Sodano dat niet. Aan het begin van de paasmis riep hij de gelovigen op zich niet van de wijs te laten brengen door 'het kleinzielige geroddel van nu'. Te gen de paus zei Sodano dat 'de mensen van God met U zijn', wat door de toehoorders op het Sint-Pietersplein met gejuich werd ontvangen. Belangenorganisaties van misbruikslachtoffers reageer den echter woedend op de woor den van Sodano, die als deken van het college van kardinalen een ho ge functie binnen het Vaticaan heeft. „Als wij naar buiten treden en vertellen hoe onze jeugdige on schuld is verwoest door seksueel misbruik door priesters, is dat geen geroddel", zei de voorzitter van het Amerikaanse netwerk van slachtoffers SNAP. Kapucijnenpater Raniero Cantala- messa, had op Goede Vrijdag wre vel opgewekt met zijn poging de Rooms-Katholieke Kerk te verdedi gen. Hij vergeleek de kritiek op de paus en de kerk over seksueel mis bruik met 'de meest schandelijke aspecten van het antisemitisme'. MOGADISHU - Het Nederlandse mari nefregat Hr. Ms. Tromp heeft giste ren voor de kust van Somalië een Duits koopvaardijschip bevrijd van KIEV - Oekraïne heeft plannen voor toetreding tot de Navo waar schijnlijk voor lange tijd in de ijs kast gezet. President Viktor Janoe- kovitsj heeft een commissie die een eventueel lidmaatschap van het militaire bondgenootschap moest voorbereiden, per decreet af geschaft. Dat meldden media in het Oost-Europese land gisteren. De pro-Russische Janoekovitsj,. die eerder dit jaar aan de macht kwam, zoekt liever toenadering tot Moskou. Zijn voorganger, de prowesterse Viktor Joesjtsjenko, ambieerde wel een Navo-lidmaat- schap van zijn land en had de com missie in 2006 ingesteld. /Mr Tijdens deze volledig verzorgde busreis naar de wereldstad Parijs biedt Peter langhout Reizen u een uitgebreid excursieprogramma inclusief diners in het centrum van Parijs. Europa-Park is Duitslands grootste attractiepark. Gelegen in het Zwarte Woud, is het voor veel Nederlanders een ideale bestemming voor een korte vakantie. Tijdens deze rondreis ziet u alles wat Egypte voor een vakantie te bieden heeft: cultuur, strand en een nijlcruise. De reis begint in Cairo met de pyramides van Gizeh en hel beroemde Egyptisch museum. HM— 1 II1 llll piraten. Na een schotenwisseling werden tien piraten aangehouden, aldus het ministerie van Defensie. Per helikopter werden mariniers op het Duitse schip Taipan afgezet. Zij overmeesterden de piraten en be vrijdden de vijftien bemanningsle den. Een marinier raakte lichtge wond. Vorige week vrijdag pakte de Tromp ook al piraten op voor de kust van Somalië. foto GPD/Defensie door onze correspondent Rianne Spit VENTERSDORP - Groeiende angst voor raciale spanningen en verde re verdeeldheid teisteren Zuid-Afri- ka. Hoewel president Jacob Zuma heeft opgeroepen tot kalmte na de moord op de leider van de ex treemrechtse Afrikaner Weer standsbeweging (AWB) Eugene Terre'Blanche (69) zinnen zijn aan hangers op wraak. Een zwaar be wapende politiemacht bewaakt het hek voor de boerderij van de vermoorde AWB-leider even bui ten Ventersdorp in het noordwes ten van Zuid-Affika. Geschrokken boeren in kakiuniformen leggen als eerbetoon bloemen neer. „Ik ben woest", vertelt Theo Scholtz met tranen in zijn ogen. Hij zegt al meer dan 25 jaar bevriend te zijn met Terre'Blanche. „Die barbaren hebben onze held vermoord, maar wij gaan dit niet pikken." De politie heeft twee zwarte mede- Eugene Terre'Blanche werkers van de boerderij opge pakt. Een man van 28 en een jon gen van vijftien, ze verklaarden dat zij ruzie hadden gehad over de betaling van hun salaris. Het zwaar verminkte lichaam van Ter re'Blanche werd zaterdagavond aangetroffen in zijn bed. Hij is om het leven gebracht met machetes en stokken. De twee moeten van daag voorkomen. Eugene Terre'Blanche was het ge zicht van de in 1973 opgerichte AWB. In 1994 probeerde de bewe ging de eerste vrije verkiezingen in het land te verstoren en daarmee de rassenscheiding in stand te hou den. Terre'Blanche kreeg echter weinig steun en zijn beweging ver dween al snel naar de achtergrond. Van 2001 tot 2004 zat hij in de ge vangenis nadat hij een zwarte man bijna had doodgeslagen. Hoe wel de oud-politieman en boer eind vorig jaar zijn racistische be weging nog nieuw leven probeer de in te blazen, werd algemeen aangenomen dat zijn beweging geen factor van belang meer was. Minister Mthethwa van Politie riep de media en de burgers op niet het recht in eigen hand te ne men. „We moeten hier geen poli tieke kwestie van maken, maar de politie de gelegenheid geven het onderzoek af te ronden", aldus Mthethwa. Ook president Zuma zei dat de moord niet mag leiden tot het oplaaien van rassenhaat. BlackBerry® Bold™ 9700 Toestel vanaf 0,- met scherp beeldscherm en vernieuwd trackpad Gemakkelijk e-mailen, sms'en en pingen GPS en navigatie Bij een nieuw l-jjr:g BednifeFICAihel abonnement i.c.m. een nieuw 2-iorig BbckBcrry Internet Service abonncment- De octre loopt !/m 30 opril 2010. Vraag naar de voorwaarden. kpn.com/zakelijk 0800 0105 kpn Business Center sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8