Fortis dwingt TOP niet tot het uiterste Tennisclash tussen DOS en MLTC in evenwicht Dressuurjury royaal met winstpunten De la Ruelle verrast met razendsnelle start dinsdag 6 april 2010 KORFBAL Makkelijke zege voor Arnemuidenaars door Sven Bakker VUSSINGEN - Op de eerste speeldag in de hoofdklasse van de districts competitie hebben de tennisteams van DOS uit Vlissingen en het Middelburgse MLTC in hun con frontatie de punten gedeeld. De Walcherse 'clash' eindigde in 3-3. Het was een verwachte eindstand tussen twee teams die dezelfde be langen hebben (degradatie ontlo pen) en verschillende krachten toonden. DOS bleek sterker in het eerste en tweede enkelspel en MLTC moest het van de breedte hebben. Dat kwam tot uitdrukking in het score verloop. Brian Dijkstra en Ferry Sonnemans voldeden als 3-spelers aan de verwachtingen door van respectievelijk Roelof van Gilst (6-3 6-4) en Arjan Jonkman (7-5 6-3) te winnen. DOS verloor echter de andere twee enkelspelen. Arthur Siereveld legde het met 0-6 2-6 af tegen Ra mon de Jong en Ernst-Dick Mey- jes verloor met 2-6 3-6 van Coen de Water. Ook de dubbelspelen eindigden in evenwicht. Dijkstra en Siereveld wonnen met 6-4 4-6 6-1 van Jonk man en Van Gilst en Sonnemans/ Wilfred Meulmeester gingen met tweemaal 2-6 ten onder tegen De long/De Water. Het team van De Schelde besloot de wedstrijd in en tegen Yerseke met een zakelijke 5-1-zege. Dat er gewonnen zou worden door de kampioenskandidaat tegen de de gradatiekandidaat stond eigenlijk van tevoren al vast. Dat Yerseke toch nog een puntje afsnoepte van de Vlissingers was echter wel verrassend. Michel Ko kelaar en Ruben Hendrikse verlo ren in het dubbelspel in drie sets van Jens de Koster en Jean Dhoo- ge: 2-6 7-6 4-6. De vijf punten kwa men op naam van het dubbelspel van Jurjen Mooibroek en Sven Bak ker en de enkelspelen van Mooi broek, Rogier van Housselt, Dimit- ri Kaijser en Kokelaar. Het duel tussen Yerseke en De Schelde werd overigens gedomi neerd door de in erbarmelijke staat verkerende banen in Yerseke. Kuilen, hobbels en diepe kraters in het zachte gravel maakten het spe len van goed tennis vrijwel onmo gelijk. In Zeeuws-Vlaanderen won Sjef met 4-2 van Drive en werd Ani- mo-Asoc vroegtijdig afgelast. Zaterdag speelt De Schelde thuis tegen MLTC en ontvangt DOS de tennissers uit Yerseke. Brian Dijkstra won namens DOS zowel zijn enkel- als zijn dubbelspel. foto Lex de Meester door JaapJan Ritsema GOES - Een mooi korfbalaffiche in de openingsronde van deel twee van de velacompetitie, zo leek het. De amusementswaarde van het treffen tussen het Souburgse For tis en TOP uit Arnemuiden viel echter tegen. De ene coach (Edwin Coppoolse, TOP) was verbaasd over het uitblijven van felle tegen stand, de ander (Robin Wisse, For tis) was teleurgesteld over de timi de uitstraling van zijn ploeg. Ze trokken dezelfde conclusie: For- tis-TOP was veel te weinig een wedstrijd geweest: 11-15. Fortis-TOP 11-15: Nog altijd zon der Remco Crucq bleef Fortis tot 3-3 in het spoor van de vlot combi nerende Arnemuidenaars. Toen greep TOP het initiatief en liet niet meer los. Met acht doelpuntenma kers in de gelederen liepen de be zoekers punt voor punt weg van een schotarm Fortis. „TOP hoefde er niet keihard voor te knokken", deed Fortis-coach Wisse een be schaafde poging om de minder gre tige instelling van zijn ploeg te ver klaren. Binnen zeven minuten stootte de jonge groep van coach Edwin Coppoolse vanaf de rust stand (5-9) door naar 5-11. „We waanden ons al vroeg veilig", er voer Coppoolse, die daarna echter een minder kwartier van zijn ploeg zag, waardoor Fortis terug kwam tot 9-11. Toen deelde TOP de de genadeklap uit. TOP sluit door de zege aan bij de topdrie, Fortis moet opnieuw vrezen voor degradatie. Scores Fortis: Patrick Koppejan 4, Niels Bebelaar, Leonard Geertse en Joy ce Schoonaard 2, Jordy Sleijpen 1. Scores TOP: Jeanine Marijs en Comé Bezemer 3, Petra de Ridder, Wilma de Ridder en Leon van Belzen 2, Nelleke van Belzen, Peter van Belzen en Jordi Meulmeester 1. VEO-Tjoba 13-13: Het treffen in Den Haag werd een kopie van de teleurstellende puntendeling thuis. Coach Chris van Put stak het niet onder stoelen of banken: „Het niveau was ondermaats om dat de opdrachten niet goed wer Togo-korfballer Niek Meerman (rood shirt) verdedigt in de wedstrijd tegen Seolto. foto Lex de Meester den uitgevoerd." Op de zoneverde diging van de VEO-dames was ge anticipeerd, maar Tjoba liet het af weten qua (ingestudeerde) oplos singen. „Balen dat we onze ambi ties om bovenin aansluiting te vin den nu al kunnen opbergen", al dus Van Put, die het puntverlies onnodig achtte. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 4, Niels Westmaas en Esmee Walraven 3, Dirk-Jan Westmaas, Esther van Boven en Patrick de Bruine 1. Swift-Olympia 13-10: Bijsturing in de rust was noodzaak voor een ongeïnspireerd Swift, dat ongeluk kige keuzes maakte in de eerste 35 minuten. Coach Plantinga was dan ook opgelucht dat de tweede helft verzorgder was en prijsde zich gelukkig dat Olympia niet slagvaardiger was. Reden om een aantal personele omzettingen te overwegen voor de komende wed strijden tegen RWA en Dijkvogels. Scores Swift: Richard Geldof, Paul van de Berg en Roel Klootwijk 3, Matthijs Pouwer 2, Mathijs Pagé, Vera Kuijper 1. Ondo-Dijkvogels 9-10: De koplo per had het zwaar in Sint Laurens. Verdedigend had Ondo het goed op slot en moest Dijkvogels het hebben van kleine foutjes van de thuisploeg. Die werden afgestraft, waardoor Ondo telkens achter de feiten aanliep en het in de slotfase net niet redde. Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Wim Al- laart en Anita Geschiere 2, Robbie Me- su 1. Scheldevogels-Stormvogels 13-7: Stormvogels had niets te zoeken in Bergen op Zoom. Op de eerste tien minuten na acteerden de Westkapellaars futloos en lieten zich slachtofferen. Een gebrek aan schotkracht en creativiteit nodigde de thuisploeg uit tot een eclatante overwinning. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 3, Angela Matthijsse, Linda de Witte, Kris- tian Gabriëlse en Sander Verrijzer 1. Seolto-Togo 10-8: Na tien tellen nam Seolto, naaste belager van koploper Ventura Sport, het voor touw. De Vlissingers kwamen op voorsprong en gaven die de hele wedstrijd niet meer weg. Seolto speelde gedisciplineerd en gaf ver dedigend weinig weg. Een statisch Togo kwam schotkracht te kort. Scores Seolto: Daisy Verkerk 3, Mariëlle Francke 2, Anniek Reijnierse, Dennis Goedegebuur, Rob Harthoorn, Harry Kerkhof en Timme Provoost 1. Scores Togo: Niek Meerman 4, Janne- ke de Wit 2, Mijke Tahapary en Jan-Kees Goossens 1. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Met dressuur van hoog niveau stalen de deelnemers van de klasse L zondag in de wed strijd van de RV Allround de show. Alle combinaties haalden in manege van de Stal Vermue in Heinkenszand winstpunten. Diana Polderman was met de ruin Goodwills Calypso de beste van de sterk presterende L-combi- naties. De amazone uit Heinkens zand reed de Fuego du Prelet-zoon met 66 procent naar het oranje ere- lint en twee winstpunten. Ook Pol dermans plaatsgenote Merel van der Nat kon op een succesvol op treden terugkijken. Na een langdu rige blessure van Zucchero pakte de achttienjarige amazone de draad met de ruin weer goed op. Zij reed de fijn bewegende en goed in balans lopende Prestige VDL-zoon met 65.67 punten naar een eervolle tweede plaats. Met de zesjarige Friese merrie Dorrie eiste Merel van der Nat met 65.33 pro cent ook de derde plaats op. „Zucchero was in 2009 bij het in door reservekampioen Li. Daarna raakte hij geblesseerd en heeft hij geen wedstrijd meer gelopen. De rust heeft hem blijkbaar goed ge daan. Ook over haar nieuwste aanwinst Dorrie heeft Van der Nat niet te klagen. „Ik rij haar nog maar am per een maand en het klikt aardig tussen ons. Voor een Fries doet ze het in de dressuur ook goed. Al leen in de uitgestrekte gangen laat ze wat ze zich minder zien dan een volbloed." Babette Bookelaar onderstreepte het hoge niveau van deze klasse. De amazone uit Koudekerke reed de ruin Daiquiri met 65 procent naar de vierde stek. Zij was daar mee de vierde combinatie die met twee bonuspunten op zak de piste kon verlaten. Na Zibbedy's Way lijkt Dinja van Liere met Diesel Fuel For Life weer een klasbak onder het zadel te hebben. De amazone uit Kapel- Ie schreef met de Junior-afstamme ling met 65.67 procent op overtui gende wijze de klasse M op haar naam. Van Liere bleef de regeren de Zeeuwse kampioen Samantha Miltenburg met Caratina Z ruim twee procent voor. door Wim de Vos BRESKENS - Edwin de la Ruelle gooide hem gisterochtend in de Paaskustloop van Breskens maar meteen in de overdrive. De hoog ste versnelling was blijkbaar niet voldoende voor de Koewachtenaar toen hij de naaste concurrentie eens goed had bekeken. „Hier moet ik snel bij weg zijn", was zijn eerste reactie. Het verschil dat hij in de eerste meters maakte, was voldoende om de sterke concurren ten op achterstand te houden. Sjaak Luteijn probeerde het nog wel, maar darm- en maagproble men noopten de Oostburger na twee van de drie ronden de pijp aan Maarten te geven. Ook Mar- tijn de Kok (Wolphaartsdijk), Eric Cappon (Zuidzande), Erik Goos- sen (Terneuzen) moesten toezien dat De la Ruelle als een bezetene te keer ging. Uiteindelijk had hij over 9900 meter ruim 36 minuten nodig en had hij een kleine drie minuten voorsprong op Martijn de Kok. Bij de vrouwen was Nico- lien van Bezu (Biervliet) het snelst. De oud-Hulsterse Sandra de Block, tegenwoordig woonach tig in Wolphaartsdijk, liep uitste kend op de middenafstand (6900 meter). Tussen de mannen liep zij naar een keurige vijfde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83