Zeilers sluiten Goofies Races feestelijk af 36! TTC Middelburg en Arnemuiden staan voor spannend slot van tafeltenniscompetitie Duitsers domineren Zwaarste Tien Van 't Westende wint met team Budokan joannathan Duinkerke is al vroeg in vorm Milan Vader tweede in Hoogerheide Hoge gemiddeldes De Bree en Walhout Kevin Spruijt wint Paastrofee door Sjaak Sinke BURGH HAAMSTEDE - Helaas voor de Schou- wen-Duivelandse Roparunners trok de Zwaarste Tien van Zeeland zaterdag slechts een kleine ne gentig vertrekkers. Het team van Schouwse Ro parunners staat op 22 mei aan de start in Parijs voor de ruim 500 kilometer lange estafette met de finish twee dagen later in Rotterdam. De 10 kilometer werd gedomineerd door de Duit sers Juliën Wolf en Fabian Fiege die het paas weekend in Nederland doorbrachten. Zij waren te sterk voor eerstejaars B-junior Tommy Staal. Wolf was de snelste in 37 minuten en 56 secon den, twintig seconden sneller dan zijn landge noot Fiege. Staal beperkte de schade knap tot een halve minuut. Opvallend was de terugkeer van Franky Beljaars. Hij werd twaalfde. Over twee weken staat hij aan de start van de Mara thon Zeeuws-Vlaanderen. Annet van der Linde (Nisse) won bij de vrouwen in 47.48. Carola Schot (Energie) had een minuut meer nodig en had daarbij zes minuten voorsprong op de num mer drie Liesbeth Dorreman (Zierikzee). Op de 6.5 kilometer was Ronald Willemsen uit Kamper land de snelste in 31.29, en pakte zijn plaatsge noot Henny Strating de zege bij de vrouwen. dinsdag 6 april 2010 EINDHOVEN Sam van 't Westende heeft met Bu dokan Rotterdam de finaleronde van de nationale Judo League be reikt. De Vlissinger kwam uit in de klasse tot 73 kilo. De Rotterdam mers kwalificeerden zich zonder puntverlies voor de eindstrijd die eind mei in Nijmegen plaatsvindt. Stichting Top Judo Nijmegen (4-3), sportschool Van de Pol (5-2), titel verdediger Kenamju (4-3) en Budo- school Arashi (6-1) werden versla gen. De beste drie teams in de eind strijd mogen deelnemen aan de Eu ropese competitie. HOOGERHEIDE Ook voor de ID-renners is het wie- Ierseizoen begonnen. Gisteren kwa men zij in actie in Hoogerheide en nationaal kampioen Joannathan Duinkerke toonde aan vroeg in de goede vorm te verkeren. De renner uit Goes kwam al vroeg samen met Davy Mertens en Tonnie Hoogstrate (Terneuzen) aan de lei ding. Vrij onverwacht voegde ook Sven Megens zich daarbij. Hoogstrate viel nog weg door mate- riaalpech waarna Duinkerke een demarrage plaatste die niet meer kon worden beantwoord. HOOGERHEIDE Tijdens de zesde wielerronde van Hoogerheide is Milan Vader uit Middelburg op een tweede plaats geëindigd. Vader rijdt voor X-tre- me uit Goes. De negentienjarige Kapelse Birgit Lavrijssen handhaaft zich fraai tus sen de elite-vrouwen. Op zaterdag reed ze als enige Zeeuwse samen met 109 andere rensters de Om loop van Westkerke in Oost-Vlaan- deren. Na 91 kilometer kwam zij in het peloton als 22e over de finish. KWADENDAMME Het kaderteam biljarten 's Lands Welvaren versloeg De Posthoorn/RBS 2 met klinkende cij fers: 6-2. Formidabele prestaties van Peter de Bree en Danny Walhout lagen ten grondslag aan het eerherstel na de zeperd van een week eerder. Middelburger De Bree scoorde 31,67 gemiddeld in het 57/1. Danny Walhout reikte in het 38/2 tot 55,00 gemiddeld. Ook Sjaak Walhout won zijn partij. BEERNEM Kevin Spruijt uit Meliskerke heeft in het Belgische Beernem in de klasse MX2 de Paastrofee van de MotorCrossLiefhebbersBond ge wonnen. Hij legde zijn basis voor de eind overwinning al op de eerste wed strijddag. Daarna moest hij wat in leveren maar hij bleef de concur rentie voor. In het Brabantse Zeeland werd Danielle van Kempen uit Oost-Sou burg derde in de damesklasse. In de eerste manche werd de Yam aha-rijdster tweede, in de tweede manche werd ze derde. MIDDELBURG - In Colijnsplaat werd de 25e editie van het Goofies win- ter-zeilseizoen afgesloten. De over all-winnaars werden daarbij tradi tiegetrouw in een overall gehesen. Bij ORC 1 won Ralph Berkmans uit Breskens afgetekend met de An tilope. Ook de laatste race schreef hij op zijn naam. In het klasse ment wist hij daarmee de afstand tot de Weerga van Wessel Liesen- ga uit Middelburg, de Baraka GP van Mees de Graaf uit Leiden en de Checkmate van Peter de Ridder uit Gorinchem nog te vergroten. door Kim 't Hooft MIDDELBURG - Het eerste mannen- team van TTC Middelburg verloor in eigen Zandkuil met 4-6 van Pe cos. De Middelburgse tafeltennis sers hadden het "geluk dat Pe- cos-kopman Rengenhart na zijn eerste gewonnen wedstrijd tegen Sören de Witte de strijd moest sta ken wegens een rugblessure. Naast deze twee 'bonuspunten' wist John Scott nog Maroun Na der te verslaan. De wedstrijd tegen Werf Thomas ging onverwacht verloren. Scott had ook een aan deel in het gewonnen dubbelspel, dat hij met Wouter van der Mark Ook in de IRC i-klasse werd Ralph Berkmans met de Antilope Goofies kampioen. Op ruime af stand gevolgd door Wessel Liezen- ga en Marco de Bat uit Terneuzen, die met de Bateleur (voorheen de Local Hero) derde werd. Bij ORC 2 t/m 5 was het bijzonder spannend in de strijd tussen Jo- han Bol uit Goes met de A-boen en Kees Meijer uit Waalre met de Switch. Bol won de laatste race en greep daarmee ook de eindzege. Bas Dijkhuizen uit Wissenkerke werd met de Elyxir derde. Ook bij binnen wist te halen tegen Thomas/Nader. Omdat concurrent SKF tegen staartploeg Westa 2 slechts gelijk speelde, staan de Walchenaren nu één punt achter op de ploeg uit Veenendaal, dat op de veilige vier de plaats staat. TTCM heeft echter een makkelijker programma. Ook bij het mannenteam van Ar nemuiden in de tweede divisie is het spannend. De ploeg verloor met 6-4 van Pecos 2. Riny Kasse won van Milan Stephanovski en Paul Kruit. De wedstrijd tegen oud-Zandspeler Ted van den Berg ging verloren. Jan-Henk Bomhof versloeg wel Van den Berg maar IRC 2 ging de winst naar Johan Bol uit Goes met de A-boen, voor Henk van Zweden uit Middelburg met de Beau Bateau en Paul van de Pol en Suus Hendfikse uit Den Bosch met de Yeti. In de klasse van de ongemeten bo ten groter dan tien meter werd Andries Warns uit Wolphaartsdijk met de Crossroads wederom kam pioen. Bij de ongemeten boten kleiner dan tien meter streden Koen Vanoverberge uit Dilbeek (B) met de Farfelu en Wim Dries- sens uit Aardenburg met de Bol- ging tegen Stephanovski en Kruit onderuit. Het vierde punt kwam uit het dubbelspel. Invaller Wil- bert Poppe kwam tegen Stephano vski tot een vijfde game, maar kon niet voor een stunt zorgen. Arnemuiden staat nu drie punten achter op de nummer vier. Zater dag staat de belangrijke thuiswed strijd tegen TOV op het program ma en daar zullen de Arnemuide- naren nodige punten moeten ha len om zich veilig te spelen. In dezelfde poule ging SAR met 2-8 onderuit tegen de kampioen Scyedam. Simone de Klerk en Dennis Verdurmen wonnen knap van Jeroen Bastiaansen. derik om het Goofieskampioen- schap. Doordat Vanoverberge ook in de laatste wedstrijd voor de Bol derik eindigde, mocht hij de win naarsoverall aantrekken. In het afgelopen winterseizoen na men 128 schippers met hun boot en bemanning deel aan één of meer Goofiesraces. De race van no vember was het drukst. Er deden toen honderd boten mee. Met uit zondering van. februari, toen de wedstrijd letterlijk de mist inging, waren er geen uitzonderlijke weersomstandigheden De vrouwen van SAR wonnen in Leiden met 3-7 van het al gedegra deerde Docos. Stefanie Fassaert bleef ongeslagen. In de hoofdklasse B won TTCM 2 met 9-1 van Tios uit Tilburg. Jelle Rhee en Kim 't Hooft bleven onge slagen. TTCM 3 speelde gelijk te gen Never Despair 2. William Mari- nissen en Michel Sperling wonnen twee wedstrijden. Het eerste jongensteam van.TTC Middelburg won in de kampioens- groep met 6-4 van Shot Soest. Pa trick Vroomen was het beste op dreef met drie winstpartijen. Bas Meesters en Kristian Davidse won nen éénmaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 82