33 Kloetinge zonder glans langs Schelluinen Zeeland Sport laat tegen laagvlieger Schoondijke twee punten liggen VCK en De Noormannen doen goede zaken in derde klasse Serooskerke grijpt naast periodetitel Handbaljeugd tweede De Plaa en De Kesel verdelen de buit Titelkandidaten toch nog door na verliezersronde dinsdag 6 april 2010 door Michiel Bouwman KLOETINGE - Het was dat Schellui nen vlak voor rust twee keer rood kreeg, anders hadden de Zuid-Hol landers best een punt van Kloetin ge af kunnen snoepen. Met negen tegen elf zat er voor de ploeg ech ter niet veel anders op dan tegen houden. En dat lukte aardig, want Kloetinge scoorde na de uitsluitin gen nog maar één keer. Niels Kole strafte na 6i minuten een fout van keeper Jeffrey ter Veer af Daarmee kwam de stand op 2-o, want Corné Schilperoort had na een kwartier al voor ï-o ge zorgd uit een vrije trap. Daardoor boekte Kloetinge een zege zonder glans,* want het spel was niet te ge nieten. „Je wil het publiek wat la ten zien, maar vandaag ging dat niet", concludeerde trainer Cees Houtepen. „Maar ach, we hebben drie punten en dat is na een neder laag (Heerjansdam) en twee gelij ke spelen (Nivo Sparta en Terneu- zense Boys) het belangrijkst. Toen creeërden we wel kansen, maar scoorden we niet niet. Nu was het andersom. En we hebben ons kop- pie erbij gehouden." Daarmee doelde Houtepen op de twee domme rode kaarten van Schelluinen. De eerste, na veertig minuten, kreeg Ricardo Papilja voorgehouden na het maken van een slaande beweging naar Etien- ne Mallie. Twee minuten later kon spits Léon de Bruijn gaan douchen wegens natrappen rich ting Jaap Esser. Daarmee was het verzet van de gasten gebroken, want zonder aanspeelpunt kon den ze geen potten meer breken. Ondanks de numerieke meerder heid slaagde Kloetinge er amper in gaten te vinden in de Schelluinse defensie. Linksback Maarten van Rosevelt hanteerde keer op keer de lange bal. En dat terwijl de ke ren dat hij de oplossing dichter bij huis zocht, dat direct zorgde voor dreiging. Zo was hij de aangever bij het tweede doelpunt na een combinatie met Etienne Mallie. Dat was overigens één van de wei nige keren dat de bal deed wat de creatieveling wilde. Zijn vorm had hij thuisgelaten en ook van Mer- vin Niemantsverdriet ging te wei nig dreiging uit. Bovendien kende de Kloetingse middenlinie Rent- meester-Schuit-Schilperoort am per drang naar voren. Door de winst kan Kloetinge zater dag bij WGZ promotie naar de hoofdklasse veilig stellen. In Zwijndrecht heeft het aan één punt genoeg. Kloetinge-Schelluinen 2-0 (1-0). 15. Come Schilperoort 1-0, 61. Niels Kole 2-0. Rode kaart: Ricardo Papilaja, Léon de Bruyn (Schelluinen). Gele kaart: Mi chael Kooyman, Ramon Putters (Schel luinen). Scheidsrechter: J.H. Uitterhoe- ve ('s-Gravenpolder). Aantal toeschou wers: 300. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Zondagvijfdeklasser Zeeland Sport liet gisteren kostba re punten liggen door op eigen veld gelijk te spelen tegen laagvlie ger Schoondijke: o-o. Het was het eerste gelijkspel van de Vlissingers dit seizoen. Zaterdag had de ploeg nog resoluut afgerekend met Hul- sterloo: 0-2. Hulsterloo-Zeeland Sport 0-2 (0-1). Hulsterloo kende tegen Zee land Sport een sterke opening, maar werd gaandeweg steeds meer in de verdediging gedrükt. De dreiging kwam daarna vooral van de bezoekers, die in de dertig ste minuut ook terecht op voor sprong kwamen door een doel punt van Wesley van Effrink. Kort na de hervatting scoorde de aanval ler voor de tweede keer: 0-2. Hoe wel beide ploegen in het vervolg nog kansen kregen, bleek dat de eindstand. Zeeland Sport-Schoondijke 0-0. Zeeland Sport had in het duel met Schoondijke voortdurend het bes te van het spel, maar moest voor het eerst dit seizoen uiteindelijk ge noegen nemen met een gelijkspel. Dat was vooral de verdienste van Schoondijke-doelman Sander den Hollander, die van geen wijken wilde weten. Hij verrichtte op het hoofdveld aan de Irislaan enkele miraculeuze reddingen. Boven dien hadden met name Niels Sla ger, Roy Verkerk en Sander Sa- muelse hun vizier niet op scherp staan. Zeeland Sport staat na ne gentien wedstrijden op de vijfde plaats. Met nog zeven duels te gaan is koploper IJzendijke een eind uit beeld geraakt. Sluiskil, Phi lippine en Biervliet zijn nog wel binnen bereik. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Zonder zelf te spe len deed De Noormannen tijdens het inhaalweekeinde uitstekende zaken. Doordat concurrent AZW met i-o-verloor bij Colijnsplaatse Boys heeft de ploeg uit Westkapel- le nu vier punten voorsprong op de ploeg uit Axel. Er zijn nog drie wedstrijden te gaan. VCK, dat op paaszaterdag met 1-0 won in Yerse- ke, liep drie punten in op AZW en maakt ook nog steeds kans op promotie. Zaterdag staat de wed strijd VCK-AZW op het program ma. Yerseke-VCK o-i: Op basis van de tweede helft in Yerseke was de Koudekerkse overwinning zeker verdiend. De prima leidende scheidsrechter Kenson uit Kloetin ge zag een gelijkopgaande eerste helft waarin beide ploegen nauwe lijks uitgespeelde kansen kregen. Na rust waren de bezoekers de be tere ploeg. In de 68e minuut be zorgde Erik Goudt zijn VCK na een uitgespeelde aanval de belang rijke driepunter. Colijnsplaatse Boys - AZW 1-0 (1-0). Robbert-Jan van de Genugten 1-0. Spui-Kruiningen 2-2 (2-1). Remco Ha melink 1-0, Ludwig Kalisvaart (straf schop) 2-0, Urvin van Hekelen 2-1, Adriaan van de Plasse 2-2. DFS-Spui 1-1 (0-0). Pieter de Munnik 1-0, Ludwig Kalisvaart 1-1. door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - Serooskerke is er zater dag niet in geslaagd om Zaamslag van promotie af te houden en om zelf de periodetitel te grijpen. De Walcherse tweedeklasser ging op het veld van Zeeuws-Vlamingen met ï-o onderuit en konden na af loop tal van vreugdetaferelen gade slaan. De periodetitel gaat nu naar FC Dauwendaele. Doelman Bart Corstanje en verde diger David de Haan vlogen elkaar om de nek, Joris Rademakers zak te door de knieën op de doorweek te grasmat. De opluchting bij Zaamslag was groot, nadat het laat ste fluitsignaal van scheidsrechter Elissen had geklonken. Zaamslag verzekerde zich met nog drie wed strijden voor de boeg als eerste in de tweede klasse E van een ticket voor de eerste klasse. Oefenmees- ter Verhoene liet direct na het be halen van de promotie weten dat de Zaamslagse honger nog niet ge stild is. De eindstand was zaterdag al bij rust bereikt, nadat A-junior Robbie Meeusen halverwege de eerste helft voor de thuisploeg had gescoord. De Zeeuws-Vlamingen - die de dertiende zege in een reeks van achttien duels boekten - speel den verre van groots tegen een elf tal dat vanaf het begin van het sei zoen onderin bivakkeert, maar zich bij een gelijkspel van een pe riodetitel had kunnen verzekeren. Serooskerke was vooral in de eer ste helft een paar keer dichtbij een treffer. En in het slotkwartier dron gen de bezoekers de formatie van Verhoene zowaar terug op eigen helft. Gisteren zette Zaamslag de zegetocht voort. Bij Wieldrecht werd met 0-2 gewonnen. Zaamslag-Serooskerke 1-0 (1-0). 25. Robbie Meeusen 1-0. Scheidsrechter: B. Elissen (Udenhout). Gele kaart: Arjen Hamelink (Zaamslag). Aantal toeschou wers: 250. Wieldrecht-Zaamslag 0-2 (0-1). 43. Marvin van der Staal 0-1, 87. Pepijn Ra demakers 0-2. Scheidsrechter: A.H. van Drunen (Dordrecht). Aantal toeschou wers: 400. door Wim Kakebeeke IZEGEM - Ruim een jaar geleden werd het fundament gelegd voor de opbouw van een Zeeuwse belof- teploeg met de beste handbaljeugd tot 21 jaar. In een sterk internatio naal veld werd toen de tweede plaats behaald in het Belgische Ize- gem. Die plek werd zaterdag met verve verdedigd. Alleen het Franse Estudiantes Tournai was te sterk. De finale eindigde in 11-5. Met de tweede plek werd het maxi male bereikt op de tiende editie van internationale toernooi van HV Izegem. Ten opzichte van een jaar terug was de ploeg behoorlijk gewijzigd. Joris Giltay van Delta Sport had zich afgemeld. Zijn colle ga Thijs de Vos bleef in eveneens in Zierikzee. De linkeropbouwer heeft in het slot van de competitie zijn knie overbelast. Nu deed een aantal talenten van EMM en Delta Sport een gooi naar de macht. Een gek figuur werd allerminst gesla gen door Pieter Boot, Ruben Bos, Roy Lefevre, Koen de Bruin en Jor- ben Sprong (allen Delta Sport) en Ruben Nootebaart en Kevin Meul- meester van EMM. Trainer Rob de Vos: „We hebben elkaar één keer op de training gezien. Dan mag je de lat niet te hoog leggen." Desondanks zag de groep kans om vijfmaal te winnen. In de eertse wedstrijd tegen Tournai speelden de Zeeuwen nog gelijk (10-10). In de finale was de pijp leeg: 11-5. COLIJNSPLAAT - Een paar titelkandi daten die zich in de eerste ronde van het Guust Boonen driebanden- toernooi verslikten herstelden zich in de herkansing. Arnold Slootmans uit Middelburg wilde op de tweede avond van de verliezersronde laten zien dat zijn eindzege in de Graanbeurstrofee geen toevalstreffer was. Hij klopte Sjaak de Rijke met 0.923 gemid deld. Piet van Essen uit Goes won ook gemakkelijk in twee sets. De overige partijen waren driesetters. Piet Koek uit Goes, Piet de Wit uit Colijnsplaat, Daan Weststrate uit 's-Heer Arendskerke en Rinus Eek- hardt uit Hansweert plaatsten zich voor de tweede ronde. ZAAMSLAG - In de dressuurwed- strijd van de ruiterclub Luctor et Emergo gingen de overwinningen in Z2 naar Suzanne de Plaa en Eve lien de Kesel. In de klasse Z was Mascha Boone in manege de Bea- trixhoeve in Zaamslag met stip de beste. Suzanne de Plaa toonde zich in de warmloopronde van Z2 met de ruin Kairouan verrassende de bes te. De amazone uit Aardenburg reed de Voltaire-zoon met 211 pun ten naar de overwinning. Zij bleef de huizenhoge favoriet Evelien de Kesel met de merrie Voulez Vous drie puntjes voor. In de herkan sing liet De Kesel blijken dat deze nederlaag als een incident moest worden gezien. De amazone uit Watervliet stuurde 'de expressief bewegende zwarte Ferro-dochter met 217 punten naar de zege. Bo vendien eiste De Kesel met Welco me ook nog de tweede plaats op. In de klasse Zi bleek er tegen Mascha Boone met Tersina geen kruid gewassen. In de eerste man che stuurde de amazone uit Oost- dijk de schimmel met 217 punten naar het oranje erelint. De combi natie bleef hiermee Dylan de Rid der met Lantana (38 punten) voor. In de tweede proef staakte de tel ler voor Boone het werk bij 213 punten. Kloetinge-aanvaller Niels Kole is aan de bal in Schelluinen. het armoedige duel met foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79