niet meer Voorhoede van Hoek kan het vijandelijke doel niet meer vinden RCS herstelt zich van onnodige nederlaag Nederlaag basketballers BC Vlissingen dinsdag 6 april 2010 door Frits Bakker VC Vlissingen staat ondanks de magere resultaten in de laatste wedstrijden nog steeds op de derde plaats. Vier ploegen staan echter op korte achterstand. Hoek-aanvaller Hoessein Bouzambou haalt uit richting LRC-doel. De aanval ler zou net als zijn ploeggenoten niet tot scoren komen. foto Peter Nicolai door Jan Dagevos vlissingen - De voetballers van Vlissingen kregen het paasweekein de twee nieuwe dompers te ver werken. Nadat de zondag-eerste klasser vorige week van Dongen verloor, werd er dit weekeinde uit de twee inhaalduels slechts één punt behaald. Zaterdag verspeelde Vlissingen in blessuretijd de winst tegen Longa (2-2), gisteren was in Hendrik Ido Ambacht IFC met 3-1 te sterk. „Het zit op dit moment een beetje tegen", verzuchtte Vlissingen-trai- ner Ruud Pennings gisteren na de wedstrijd. „Elke wedstrijd krijgen we wel met een nieuwe tegenslag te maken." De oefenmeester zag gisteren in de uitwedstrijd tegen IFC midden velder Randy de Dreu halverwege de tweede helft met een ham stringblessure uitvallen. „We mis ten hierdoor een aanspeelpunt en tevens een controlerende man op het middenveld", zei Pennings, die in Hendrik Ido Ambacht ook niet kon beschikken over Björn Lange- veld en Jonathan Constancia. De laatste viel zaterdag in de thuis wedstrijd tegen Longa (2-2) met een hamstringblessure uit. Eerder al moesten Peter de Jong, Ronnie Cremer en "Raymond Wolff plaats nemen in de ziekenboeg. „We mis sen te veel spelers in de as", aldus Pennings. „Ik moet te veel schui ven, waardoor de automatismen weg zijn." Zaterdag leek Vlissingen niettemin nog drie punten over te houden aan het duel met Longa. Na een 1-0-achterstand bij rust herstelde Vlissingen zich en kwam via Jona than Constancia (50e minuut) en Kjell van der Haeghen (75e) zelfs aan een 2-1-voorsprong. De Bra bantse opponent ging hierna wat door Koen de Vries etten-leur - RCS wordt heen en weer geslingerd tussen hoop en vrees. Zaterdag leed de Souburgse zondag-eersteklasser op eigen veld een onnodige nederlaag tegen WSC (1-3), gisteren herstelde de ploeg zich met een 3-1-zege bij Unitas'30 uit Etten-Leur. „Met zes punten zouden we hele goede za ken hebben gedaan", keek trainer Michel Leonhart terug. „Maar dat is achteraf praten. Na de nederlaag tegen WSC hebben we ons goed hersteld. Na negentig minuten stonden er gisteren bij ons twee A-junioren en twee B-junioren op het veld." RCS treft in de laatste vier wed strijden Unitas (thuis), IFC (uit), Best Vooruit (thuis) en Dongen (uit). De kansen op directe promo tie zijn nog niet helemaal verke ken, maar Leonhart richt zich lie- opportunistischer spelen, maar de thuisploeg hield keurig stand. De drie punten leken binnen totaat Jasper Campens in blessuretijd als nog de 2-2 binnen werkte. Gisteren in de wedstrijd bij IFC in Hendrik Ido Ambacht kwam Vlis singen in de vierde minuut al aan de leiding, toen Davy van Geers- daele attent reageerde. Maar nog in dezelfde minuut werd het 1-1 via Reinder van de Velde. De thuis ploeg drukte hierna door en kwam nog voor de pauze op 2-1 via Danny Slingerland. In het tweede bedrijf had Vlissin gen wat beter vat op IFC en kwam het zelfs op 2-2, maar het doelpunt van Kjell van der Haeghen werd wegens buitenspel afgekeurd. Rud- ley St. Jago kreeg hierna ook nog een kans op de gelijkmaker, maar hij miste. In de slotfase counterde IFC naar de 3-1 via Marcel Dijks tra. „We zitten in een lastige fase", stel de Pennings. „Het is nu zaak om zo snel mogelijk weer wat mensen fit te krijgen. Daar wordt achter de schermen hard aan gewerkt. We richten ons voorlopig op de twee de of derde plaats. Dat is het maxi maal haalbare." Vlissingen staat in de eerste klasse C op de derde plaats met 29 pun ten uit zeventien wedstrijden. De eerste drie promoveren naar de hoofdklasse. Zondag wacht Vlissin gen het topduel met koploper De Valk. Zaterdag: VC Vlissingen-longa 2-2 (0-1). 40. Stef Wissink 0-1, 50. Jona than Constancia 1-1, 75. Kjell van der Haeghen 2-1, 90 (+1). Jasper Campens 2-2. Bijzonderheid: wegens de vele bles sures bij Vlissingen maakt Danny Magi- to zijn rentree. Maandag: IFC-Vlissingen 3-1 (2-1). 4. Davy van Geersdaele 0-1, 4. Reinder van de Velde 1-1,21. Danny Slinger land 2-1, 88. Marcel Dijkstra 3-1. ver op de nacompetitie. „En we zit ten natuurlijk ook nog in de kwart finale van de beker." RCS begon zaterdag veel te slap en keek voor rust al tegen een 0-2-ach- terstand aan. Na rust kwam het herstel. Alwin van Ham zorgde in de 55e minuut voor de 1-2. Het re gende hierna kansen. Len Evers- dijk en Khalid el Hattach raakten echter de paal. De slotfase verliep tumultueus. André Siereveld kreeg een discutabele rode kaart. Toch kreeg RCS nog een ideale mogelijk heid op 2-2, maar Ugur Kahveci werd ten onrechte voor buitenspel teruggefloten. Het gevolg was dat ook trainer Leonhart rood zag. Gisteren keek RCS opnieuw tegen een achterstand aan, maar die werd kort voor rust teniet gedaan door Joey van der Zweep. Na rust maakte de zestienjarige Lorenzo de Groot 1-2 en gooide Salim ben Salem de wedstrijd in het slot: 1-3. hoek - Als Josimar Pattinama niet scoort voor Hoek, is zijn spel meestal ook niet om over naar huis te schrijven. Hoessein Bou zambou is na de winter niet meer de voetballer die hij daarvoor was en Chakir Lmaknafi deed bijna niets goed in de thuiswedstrijd die Hoek gisteren tegen LRC speelde. De schrale cijfers (0-0), na de rust zelfs tegen tien man, gaven vooral aan dat de voorhoede van de Zeeuwen een crisis doormaakt. Het optimisme is weer iets getem perd, omdat het gat met de concur rentie maar één punt groter werd. Paul Telussa kon niet anders dan toegeven dat het een bittere tegen valler was voor zijn elftal. De trai ner, die zo gebrand was op winst nu hij zelf de touwtjes weer eens in handen had, wisselde na rust twee aanvallers om meer pressie te spelen. Het zette de thuisclub wel aan tot een offensief, maar het re sulteerde niet in veel kansen. Twee keer kwam Hoessein Bou zambou wel in riante positie al leen voor de keeper, tien minuten voordat hij naar de kant werd ge haald. Beide keren trof hij Mirco Bovo, die onder de lat tot de held van LRC uitgroeide, óp zijn weg. Het waren kansen die de spits in zijn betere dagen niet had gemist. Hoek was ook daarna de ploeg die voortdurend de helft van LRC op zocht, al lag het tempo veel te laag en waren de combinaties doorzich tig of slecht van uitvoering. De meeste aanvallen werden opgezet van achteruit, met passes uit de achterhoede van Ferry Alfons, Gio vanni Siereveld, Geert Bosschaart en Michael Koné, die verzonken in een verdedigingsmuur die niet te slechten was. Zeker niet voor het huidige Hoek, dat voorin de creativiteit mist om tegenstanders te overrompelen. Bo vendien stuitte het op een ploeg die organisatorisch staat als een huis. Michel Langerak, voormalig prof voetballer onder meer bij AZ en Sparta, deelde dan ook veel com plimenten uit na afloop. „Zelfs RCS-WSC 1-3 (0-2). 20. Abe Borstrok 0-1, 30. Roel van Delft 0-2, 55. Alwin van Ham 1-2, 90. Jaouad Chraou 1-3. Scheidsrechter: A. J. Hesselmans (Es- beek). Rode kaart: 80. André Siereveld (RCS), 85. Michel Leonhart (trainer RCS). Aantal toeschouwers: 200. met tien man hebben we niet eens zo veel kansen weggegeven, dat zegt veel over onze organisa tie." „Het komt ook", haakte Telussa in, „omdat onze spitsen te weinig er varing hebben en op dit moment ook niet slim genoeg spelen. Bou zambou is daar een voorbeeld van. De Hoessein van voor de winter stop met die van daarna is een we reld van verschil. Hij zou moeten omschakelen naar slimmer voetbal len, maar dat gebeurt niet. Dan mis je de ervaring op dit niveau." Hoek blonk daarnaast ook nog uit in onnauwkeurigheid in de op bouw en in de passing. Met de an ders zo dwingende en corrige rende Gideon Imagbudu krijgen andere spelers de vrijheid om op te komen, maar het blok beton op het middenveld worstelt zichtbaar met de tand des tijds. Het gevaar moest zaterdag bijna al tijd komen van Stijn Mahieu, die zelden verzaakt en met zijn timing en gerichte kopballen als enige aan gever voor de aanvallers fungeer de. Voor rust kwam Hoek maar twee keer gevaarlijk in de buurt van het Unitas'30 RCS 1-3 (1-1). 16. Jorik den Braber 1-0, 44. Joey van der Zweep 1-1, 81. Lorenzo de Groot 1-2, 91. Sa lim ben Sellam 1-3. Scheidsrechter M.C. van den Heuvel (Gouda). Rode kaart Davy van Dalen (Unitas'30). Aan tal toeschouwers: 100. doel van LRC. Bouzambou schoot van afstand net over en een kop bal van Mahieu werd formidabel gestopt door Mirco Bovo. Met een rode kaart voor Luciano van Harlingen, die al geel had en in de achtste minuut na de rust voor commentaar op de leiding werd weggestuurd, leek Hoek toch nog een vrijgeleide te krijgen. Maar ook in de resterende 37 minu ten was het doelgevaar op de vin gers van één hand te tellen. Met Musaba Selemani voor Lmak nafi en Koen Versyp voor Bouzam bou was het spelbeeld nauwelijks anders. Hoek slaagde er niet in de verdediging open te breken en zocht het dan maar in hoge ballen voor de goal, die allemaal een prooi waren voor de lange verdedi gers van LRC. Ook Josimar Pattinama, toch ge vreesd als topscorer, werd volledig aan banden gelegd door zijn bewa ker. Hoek-LRC 0-0. Scheidsrechter: M. Roe- leveld (Vinkeveen). Rode kaart (2x geel) Luciano van Harlingen (LRC). Ge le kaart: Coen van der Waal (LRC), Josi mar Pattinama (Hoek). Aantal toeschou wers: 700. vlissingen - In de basketbalcompe titie verloren de mannen van BC Vlissingen met 72-62 van Rotter dam 2. Die ploeg plaatste zich daar mee voor de playoffs om de titel. Met nog een uitwedstrijd tegen Ba rons voor de boeg is BC Vlissingen zeker van de zesde plaats. In een sfeerloos Rotterdams Top sportcentrum hielden de teams el kaar tot 20-20 in evenwicht. Daar na sloeg de thuisploeg een gaatje en ging rusten bij 38-30. Rotter dam drukte direct door naar 45-32. BC Vlissingen knokte terug naar een verschil van twee punten maar de daaropvolgende tussen- sprint van de Rotterdammers bracht het verschil op 18 punten. Scores BC Vlissingen: Benjamin Steen beek 14, Dennis de Paauw 11, Michel Bosters 10, Emilio Jangbahadoer 7, Dor de Karadzic 7, Allard de Jong 6, Erwin Hilbert 6, Stefan Schrier 2, Raylin Jime nez 1. v.--; jfameSlMÊÈlÊËs&i^-1.r, 'V V., IJ Een speler van Longa stelt alles in het werk om RCS-aanvaller Joey van der Zweep af te stoppen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77