VC Vlissingen heeft het even 30 Zeelandia weer aan de leiding Goes profiteert van gelijkspel Jeka en is weer alleen koploper Hage op koers voor topklasse Vier treffers Van Sprundel vellen Gastel dinsdag 6 april 2010 W door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de vierde klasse A is Axel na twee overwinningen in het paasweekeinde (4-0 tegen Corn Boys en 4-1 in Oostburg) nog twee punten verwijderd van het kampioenschap. Zeelandia Middelburg won in de vierde klas se B met 2-1 bij De Schutters en voert nu, mede dankzij het pun tenverlies van Victoria'03, samen met Hoeven de ranglijst aan. Koewacht-Walcheren 3-5: Al na twee minuten opende Kristof Coe- nen de score namens de thuis ploeg: 1-0. Daryl Hollander maak te gelijk (1-1) en na een goede maar niet benutte kans voor Coe- nen, maakte Hollander er vrijwel direct daarna aan de andere kant ook 1-2 van. Koewacht kwam langszij via Reimbert Broos vanaf elf meter (2-2), maar op slag van rust schoot Peter van Antwerpen de Vlissingers opnieuw op voor sprong: 2-3 halverwege. Direct na de thee was Reimbert Broos op nieuw trefzeker vanaf de stip (3-3), maar via treffers van Sjoerd Reijn- houdt en Robin van de Velde be sliste Walcheren de wedstrijd in zijn voordeel. Patrijzen-Jong Ambon 0-2: Voor rust golfde het spel op en neer, echter zonder dat dit echte kansen opleverde voor beide ploegen. Al snel na het begin van de tweede helft opende Marsal Ririhena de score (0-1), waarna Levi Waisapy deze voorsprong enkele minuten later verdubbelde: 0-2. De thuis ploeg gooide hierna alles op de aanval, iets dat echter weinig mo gelijkheden opleverde. De bezoe kers daarentegen kregen nog zeker vier open kansen die echter niet werden benut. De Schutters-Zeelandia Middel burg 1-2: Een sterke start van de bezoekers leverde al na tien minu ten de openingstreffer van Alberto Conde Morgado op: 0-1. Gaande weg de eerste helft kwam de thuis ploeg wel wat beter in zijn spel maar het bleef bij 0-1 halverwege. De Schutters begon goed aan de tweede helft maar toch werd het in de 55e minuut 0-2, opnieuw door Alberto Conde Morgado. De Middelburgers verzuimden hierna verder uit te lopen, onder meer door een strafschop onbenut te la ten, waardoor kort voor het einde de spanning nog even terug kwam na de aansluitingstreffer van Chris tian Heijnen: 1-2. BREDA - Mathijs Hage heeft met Ba ronie een grote stap richting de topklasse in het zondagvoetbal ge zet. De Zierikzeese voetballer won dit paasweekeinde tweemaal met de Bredase hoofdklasser: zaterdag 2-0 tegen Schijndel, gisteren 2-1 te gen Venray. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg staat Baronie tweede op twee punten van koploper Ge- mert. Het gat met nummer vijf )VC Cuijk bedraagt zes punten. De top vier van de hoofdklasse promoveert rechtstreeks naar de topklasse. EERSTE KLASSE C ZONDAGVOETBAL VC Vlissingen haalt slechts één punt in het paasweekeinde. Tegen Longa wordt het 2-2, van IFC wordt met 3-1 verloren. Kjell van der Haeghen (nummer 12) heeft Vlissingen in het duel met Longa op 2-1 gebracht. In blessuretijd werd het echter nog 2-2. foto Lex de Meester ETTEN-LEUR - Goes is weer alleen koploper in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De Bevelandse formatie profiteerde optimaal van het 1-1-gelijkspel van concurrent Jeka bij SC 't Zand. Goes won za terdag zelf met 1-0 bij Internos. Terneuzen haalde vier punten uit het dubbele programma. De ploeg vermorzelde eerst Moerse Boys met 6-0 en speelde daarna gelijk bij Dubbeldam (1-1) Goes had in de eerste helft het heft in handen en kwam in de ze ventiende minuut verdiend op voorsprong via Gert-Jan Tierie. Na de pauze was er sprake van meer evenwicht. Er werd echter niet meer gescoord. Goes speelde de laatste zeven minuten met tien man, omdat Padden van de Water tegen zijn tweede gele kaart aan liep. Tijdens de tweede helft was er nog even sprake van noodweer. Een enorme stortbui veranderde het veld in een modderpoel. Internos-Goes 0-1 (0-1). 17. Gert-Jan Tierie 0-1. Scheidsrechter: R. C. M. van Paassen (Delft). Bijzonderheden: 83. Ro de kaart (twee keer geel): Padden van de Water (Goes). Aantal toeschouwers: 100. Na de ruime 6-o-overwinning van de zaterdag tegen Moerse Boys hoopte Terneuzen ook de tweede wedstrijd in het paasweekend in winst om te zetten. Uit tegen Dub beldam kwam de ploeg van trai ner Diederik Hiensch niet verder, dan een 1-1-gelijkspel. Tegen Moer se Boys kwam Terneuzen onge kend fel uit de startblokken en scoorde binnen het kwartier twee keer via Fabian Wilson en Domini que Verlinde. Nog voor de rust te kende Dominique Verlinde zijn tweede treffer van de middag aan. Ook na de rust domineerde Ter neuzen. Dennis de Kraker, Erik-Jan Naudts (penalty) en Tom Jansen wisten de weg naar het net te vinden. In Dordrecht kwam de thuisploeg op voorsprong via Den nis Geschiere. Tien minuten voor tijd scoorde Bert den Hamer tegen en bezorgde daarmee zijn ploeg een gelijkspel. Terneuzen-Moerse Boys 6-0 (3-0). 6. Fabian Wilson 1-0,12. Dominique Ver linde 2-0, 33 Dominique Verlinde 3-0, 58. Dennis de Kraker 4-0, 81. Erik-Jan Naudts (penalty) 5-0, 88 Tom Jansen 6-0. Scheidsrechter: P. de Rover (Dord recht). Gele kaarten: Dennis de Kraker en Niels Burm (beiden Terneuzen). Aan tal toeschouwers: 125. Dubbeldam - Terneuzen 1-1 (0-0). 66. Dennis Geschiere 1-0, 82. Bert den Hamer 1-1. Scheidsrechter: B. Oudheus- den (Schiedam). Aantal toeschouwers: 300. AARDENBURG - Met nog drie speel ronden voor de boeg gaat Aarden- burg weer aan kop in de derde klasse van het zondagvoetbal. De ploeg van Rinus Zegers won gisteren het inhaalduel met SC Gastel met 6-1. Niek van Sprundel was met vier treffers de gevierde man bij de thuisploeg. Dwight van Hulle en de goed spelende Bart van den Hemel maakten het half dozijn vol voor de West-Zeeuws-Vlamingen. RIA W peurde een puntje uit het treffen met Alliance. De ploeg uit Westdorpe blijft laatste. Aardenburg-SC Gastel 6-1 (2-1). Luc de Jong 0-1Niek van Sprundel 1 -1 Niek van Sprundel 2-1Niek van Sprun del 3-1, Dwight van Hulle 4-1, Bart van den Hemel 5-1, Niek van Sprundel 6-1. Alliance-RIA W 2-2 (2-1). Salim Hami- di 0-1, Wesley Smits 1-1, Marijn van Beers 2-1, Jorden Takiddine 2-2 (straf schop).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76