3 Vettel pakt zonder pech direct U a v Allerlaagste prijsgarantie stipreizen.nl Bastiaans twee keer de beste in Paasraces 281 S| De Duitse autocoureur Sebastian Vettel wint de Grote Prijs van Maleisië. In zijn Red Buil eindigt hij voor zijn Australische teamgenoot Mark Webber. Rotterdam naar halve finales dinsdag 6 april 2010 ZANDVOORT - Autocoureur Phil Bastiaans is de grote winnaar van de eerste ronde in het Dutch GT4 kampioenschap. De Porsche-rijder won bij de Paasraces op het circuit van Zandvoort zowel de sprintrace als de hoofdrace, de laatste samen met Matthijs Harkema. Titelverdediger Christiaan Franken- hout reed met kompaan Ferdi nand Kool naar de tweede plaats in de hoofdrace. De BMW-combi- natie Duncan Huisman/Ricardo van den Ende werd derde. De sprintrace stelde weinig voor. De ongeveer 22.000 bezoekers van Circuit Zandvoort zagen de cou reurs slechts drie rondjes racen. Door twee crashes en een olielek- kende Ford Mustang van prins Pie- ter Christiaan van Oranje moest de wedstrijd drie keer worden stil gelegd. Bastiaans won de ultrakor te sprint voor Joris Jan Verheul (Aston Martin) en Jeroen Bleeke- molen (Corvette). De hoofrace leek wel ergens op. Bastiaans nam van poleposition de leiding en liep seconden uit. Kort voor de verplichte pitstop en rijderswissel passeerde de snelle Frankenhout hem echter. Na de stop maakte Frankenhouts opvol ger Kool een stuurfout, waarvan Bastiaans' maatje Harkema dank baar profiteerde. Televisiepresentator Rob Kamp- hues (De Reünie) maakte zijn de buut in de Dutch GT4. Hij finishte in een BMW in sprint- en hoofdra ce in de achterhoede. Dankzij de vele uitgereikte gratis entreebewijzen (verkregen door een Gillette-product bij Kruidvat aan te schaffen) zat de hoofdtribu ne sinds jaren weer afgeladen vol. FORMULE 1 Vettel staat in de tussenstand voor het WK op de derde plaats. Hij heeft twee punten minder dan Massa. door Hans Leber SEPANG - De eerste twee races hield materiaalpech - een kapotte bougie en een gebroken wielas - hem nog van de winst. Maar bij de derde Grand Prix afgelopen zon dag bleef de panne uit en stuurde de Duitser Sebastian Vettel (22) zijn wagen als eerste over de fi nish. Hij besliste de race in Malei sië in de eerste paar honderd me ter. Vóór de Grand Prix van Maleisië zei de teruggekeerde wereldkampi oen Michael Schumacher al dat hij Vettel dé favoriet acht voor de titel dit jaar. Zelf reed Schumacher in zijn Mercedes door een gebroken achteras de race in Sepang niet uit en had hij vanaf de tiende ronde alle gelegenheid om zijn landge noot naar de zege te zien rijden. En dat de Red Bulls momenteel de snelste auto's zijn, werd nog eens benadrukt door de één-twee van de Oostenrijkse renstal. Vettels teamgenoot Mark Webber deed zijn werk ook naar behoren. Hij en Vettel konden het door een slechte kwalificatie van McLaren en Ferrari zelfs een beetje rustig aan doen, gaf hij nadien toe. Of Webber ook vindt dat de Duit ser de titel gaat winnen, is overi gens zeer de vraag. Webber ver trok op pole, maar zag in de eerste paar honderd meter Vettel voorbij komen nadat die eerder al Nico Rosberg zijn uitlaat had laten zien. De twee spraken elkaar amper bij de huldiging, de balende Webber had een gezicht als een oorwurm. Hij verklaarde nadien dat hij wat wielspin had bij de start. „Ons was op het hart gedrukt om voorzich tig te zijn. Maar het was een goed gevecht en Sebastian verdient deze overwinning." Vettel maakte er geen woorden aan vuil. „Mark had in mijn posi tie hetzelfde gedaan. We hebben elkaar in de race flink lopen pus hen, maar dat gebeurde met veel respect naar elkaar toe." De jonge Duitser was zeer in zijn nopjes met zijn zesde overwin ning in de Formule 1 en sprak na dien met licht dubbele tong. „Ik moet toegeven dat ik iets te veel van de champagne heb gedronken op het podium, maar dit was ge woon de perfecte paaszondag." Dit seizoen wonnen tot dusver een ex-wereldkampioen (Fernan do Alonso in Bahrein) en de rege rend kampioen (Jenson Button in Australië), en velen denken dat de winnaar van Maleisië een aan staand wereldkampioen is. In ie der geval denkt Schumacher dat. Sebastian Vettel wordt vaak met hem vergeleken, al was het omdat de twee Duitsers hun jeugd op de zelfde kartba'an in Kerpen-Man- heim doorbrachten en dezelfde manager aan de basis van hun car rière stond, karthandelaar Gerhard Noack. Dat ze bij Red Bull Racing al vroeg wisten dat ze met Sebastian Vettel goud in handen hadden, blijkt ook uit het contract dat Vettel al op zeer jeugdige leeftijd bij Red Buil tekende. Noack: „Sebastian is heel rustig en uitgebalanceerd naar de Formule 1 gebracht. Zijn carrière ~\f\f D.f De Duitser Sebastian Vettel (links) op jacht naar de koppositie in de Grote verloopt in een rechte lijn om hoog en dat pad is geplaveid met overwinningen. Ik ben er van over tuigd dat hij net als Michael we reldkampioen kan worden." - 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut exd. Calamitcitenfonds/ boek online of bel 020 - 66 22 222 ;n allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut exd. Calamitoitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vettel zelfheeft een broertje dood aan die vergelijking met zijn For mule i-idool die hem vroeger bij de club prijzen uitreikte. In Duitsland daarentegen krijgen ROTTERDAM - De hockeyers van Rotterdam hebben zich gisteren ge plaatst voor de halve finales van de Euro Hockey League. Voor een uitverkocht stadion in Rotterdam won de ploeg van coach Hans Streeder met 5-3 van de Spaanse dub Atletic Tertassa. Tegenstander in de halve finale op zaterdag 22 mei is Amsterdam, dat zich zondag al verzekerde van een plek bij de laatste vier van de EHL door het Belgische Leuven uit te schakelen. Titelverdediger Bloemendaal ont breekt bij de laatste vier. De kam pioen van Nederland verloor giste ren de kwartfinale tegen UHC Hamburg. De Duitsers namen na een eindstand van 3-3 de shoot-outs beter. UHC Hamburg stuit in de halve finales op RC Po lo Barcelona. De hockeysters van Den Bosch be- riekten gisteren de halve finales van de Champions Cup. De ploeg van coach Raoul Ehren versloeg in de kwartfinale gastploeg Berliner HC met 6-0. Ook Amsterdam plaatste zich voor de halve eind strijd. De regerend landskampioen had geen moeite met Polo de Bar celona: 9-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74