Ajax kruipt bij 2 6 I De Mos naar Sparta PSV zit iii wachtkamer FC Twente blijft opvallend koel tegen VW-Venlo Salomon Kalou ziet Feyenoord worstelen EREDIVISIE Toby Alderweireld houdt Ajax in de race voor de titel. In blessuretijd scoort hij de winnende treffer tegen ADO Den Haag. Programma dinsdag 6 april 2010 Balazs Dzsudzsak door Frans van den Nieuwenhof TILBURG - Op eerste paasdag zette Fred Rutten zijn meest vrolijke masker op. Hij vond dat PSV tegen Willem II 'uitstekend veldspel' had laten zien en stelde opgetogen vast dat 'we vandaag het voetbal te rugzagen dat we graag willen spe len'. PSV won in Tilburg dankzij een strafschop van Balazs Dzsudzsak met 0-1. De Eindhovenaren ken den een prima start die binnen twintig minuten kansen opleverde voor Dzsudzsak, Otman Bakkal (twee) en Danny Koevermans. In de afronding was PSV onzorgvul dig, soms ongelukkig en bovenal slap. Ook was het voetbal lang niet zo goed als Rutten beweerde. Met het verstrijken van de tijd wordt hoopvol vooruitblikken op het slot van dit seizoen steeds pijn lijker voor Rutten. Hij is als trainer verantwoordelijk voor het berei ken van de sportieve doelstellin gen van de club, zoals die zijn vast gelegd in het jaarverslag. 'Twee keer in de drie jaar deelnemer zijn aan de Champions League' heeft daarbij de voorkeur, zo staat er te lezen. Eén landstitel in de drie jaar is een vereiste. De kans is groot dat PSV onder Rutten in dat streven tekortschiet. Toch mag de coach daarop niet worden afgerekend. Rutten heeft het bij PSV tot dusverre goed ge daan. De cijfers wijzen dat ook uit. Na dertig wedstrijden staat PSV op 72 punten, dat zijn er maar liefst zeventien méér dan in het af gelopen seizoen. Ook in de kampioensjaren 2007 en 2008 presteerde PSV cijfermatig gezien minder goed dan nu. Het stond in die seizoenen na dertig duels op respectievelijk 68 en 64 punten. De concurrentie was des tijds aanmerkelijk zwakker. VERKOOP BIJ EXECUTIE Op donderdag 8 april 2010 om 14.00 uur zullen op het adres Hoofstraat 10 te TERHOLE ten laste van T.R. Scholten enige meubilaire en ande re goederen in het openbaar worden verkocht. De verkoop wordt gehouden bij opbod en de toewijzing zal geschie den aan de meestbiedende en tegen gerede betaling, zonder opgeld en zonder BTW. (Bezichtiging Va uur voor de verkoop) GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Eigenlijk is het ronduit bizar. Wie naar het tussenrapport van FC Twente kijkt, ziet de cijfers van een kampioen. Dertig wedstrij den gespeeld, 77 punten, 24 duels gewonnen (een clubrecord) en maar één keer verloren. Met zulke statistieken is normaal gesproken de titel binnen, maar Twente heeft 'de pech' dat er dit seizoen een bijna unieke oogst wordt gevraagd. Even ter onderstreping van dat feit: AZ was vorig jaar ongenaak baar, maar die ploeg had na 31 duels aan 76 punten voldoende om het kampioenschap te pakken. Met die score word je dit seizoen niet eens tweede. Dat is de reali teit in een jaar waarin de top drie bijna alles wint, waardoor elke mis stap meteen grote gevolgen heeft. Als straks over 34 duels de balans wordt opgemaakt, zal er ongetwij feld nog even terug worden ge dacht aan eerste paasdag toen de competitie opeens zowaar op een vroegtijdige beslissing afstevende. Het was bijna half 3 zondagmid dag en in menig Twentse huiska mer zullen de verlossende woor den zijn uitgesproken, dat de titel bijna binnen is. ADO-Ajax was in de 92e minuut nog altijd 0-0 en de rekensommetjes werden al ge maakt. Zes punten voor op Ajax en vijf op PSV met nog vier duels te gaan: dat zou de ploeg, die dit seizoen het langst bovenaan heeft gestaan, niet meer weggeven, luid de overal de uitkomst. Maar na die ene alles-of-niets-uit- haal van Ajacied Toby Alderwei reld diep in blessuretijd, is na de 30e speeldag alles nog gewoon het zelfde bovenin. En dus gaat de dans om de titel vrolijk verder, al danst het wel wat stroever met het mes op de keel. De koploper oogde zaterdag daar entegen opvallend koel. Het was niet voor niets dat PSV-trainer Fred Rutten een dag na de 2-0-ze- ge (goals van N'Kufo en Ruiz) van Twente bij VW zei dat hij onder de indruk was van de stabiliteit van de Enschedeërs. Hoewel de verdedigers superieur waren en doelman Sander Bosch- ker overtuigend speelde, bleef het gevaar van 'een verdwaalde Venlo- s'e bal' te lang aanwezig. En dat risi co had Twente tegen zo'n zwakke opponent nooit mogen nemen. Zo is er voor de koploper dus nog volop werk aan de winkel op weg naar de volgende horde, zaterdag Heerenveen-thuis. Bij winst eve naart Twente het seizoenstotaal van AZ van vorig seizoen: tachtig punten. Het is een prachtige score, maar je wordt er dit seizoen 'maar' derde mee. door Dick Sintenie DEN HAAG - Tegen negen veldspe- lers en een klein middenveldertje op een voor hem veel te groot doel had Ajax zondag een bevlie ging van verdediger Toby Alder weireld nodig om ADO Den Haag te vloeren: 1-0. De Amsterdam mers hielden hun kampioens- droom levend dankzij een wan hoopsschot in de vierde minuut van de blessuretijd. Ajax bleef in Den Haag met pijn en moeite op de been dankzij een alerte keeper (Maarten Stekelen burg), een onvermoeibare puinrui mer op het middenveld (Eyong Enoh) en een puike verdedigingsli nie. En dat was niet voor het eerst dit seizoen. Tegen FC Groningen trok Jan Vertonghen met twee kop doelpunten de zege over de streep, nu was het zijn kompaan in het hart van de defensie die de beslis sing forceerde. Het lijkt een te wankele basis om de laatste competitieduels met ver trouwen tegemoet te zien, ook al komen drie van de vier tegenstan ders uit dezelfde 'categorie' als ADO: VW, Willem II en NEC. Ajax leek geïntimideerd door de agressieve speelwijze van de thuis ploeg en de verbale verwensingen die als vanouds van de tribunes rol- FC Twente verdedigt in de laatste vier competitiewedstrijden een voorsprong van vier punten op Ajax en vijf op PSV. De drie clubs spelen nog twee thuisduels en twee uitwedstrijden. 0 Tegenstanders FC Twente: sc Hee renveen (thuis); AZ (uit); Feye- noord (thuis); NAC Breda (uit). Tegenstanders Ajax: VW-Venlo (thuis); Willem II (uit); Heracles Al melo (thuis); NEC (uit). Tegenstanders PSV: Feyenoord (thuis); sc Heerenveen (uit); FC Groningen (thuis); AZ (uit). den. Alsof iets anders te verwach ten viel van de club in degradatie nood, waarvan de spelers afgelo pen week met succes in opstand kwamen tegen trainer Raymond Atteveld. De sportieve wederop standing moest volgen op eerste paasdag tegen het toch al gehate Ajax. ADO voetbalde op de grens van het toelaatbare en die grens was nogal rekbaar voor arbiter Jan We- gereef In de chaos die dat tot ge volg had - het spel lag soms minu tenlang stil - kwam het elftal van trainer Martin Jol niet in het ritme dat nodig is om een kwalitatief mindere opponent buiten adem te spelen. Maar Ajax had vooral hin der van zijn eigen tekortkomin gen. Spits Marko Pantelic wordt door Jol elke week eerder naar de kant gehaald vanwege zijn povere inbreng, aanvoerder Luis Suarez mist de vorm om het elftal in deze cruciale fase op sleeptouw te ne men, Urby Emanuelson had weer eens zo'n middag waarop het lijkt alsof hij als enige met een bowling bal speelt en Demy de Zeeuw leg de zich volledig toe op het gezel schapsspel 'provoceren en laten provoceren'. Het ging hem beter af dan het voetballen zelf. In de 75e minuut verzuimde De Zeeuw een listig hakballetje van de verder onzicht bare Siem de Jong langs de ingeval len doelman Barry Ditewig te schieten - hij verving de gebles seerd uitgevallen Robert Zwinkels - en struikelde vervolgens al dan niet bewust over de keeper. Dite wig hapte. Bij het opstaan ver kocht hij De Zeeuw een klap in zijn nek. De tweede keeper kreeg rood en toen moest middenvelder Ricky van den Bergh op doel. Waarom hij niet als 'Rick' door het leven gaat, werd nog eens extra duidelijk toen hij onder de op 2.44 meter hoogte hangende lat ging staan. Een uitdaging voor elke aanvaller, zo'n klein en ongeoefend keeper- tje tussen de palen, maar niet voor de spitsen van Ajax, die de bal ein- Blaise N'Kufo (links) zet FC Twente op voorsprong tegen WV Venlo. foto Toussaint Kluiters/ANP OISTERWIJK - Vijf dagen na zijn breuk met het Griekse Kavala is Aad de Mos alweer volop bezig met een nieuwe missie. In Oister- .wijk prepareert hij Sparta op de laatste vier wedstrijden van het sei zoen. Sinds zondagmorgen 4.40 uur is hij de opvolger van de ont slagen Frans Adelaar. De Mos, die een goede relatie heeft met de Raad van Commissa rissen van Sparta, tekende geen contract. Met een handopslag is de verbintenis beklonken, zo vertelde hij gisteren in hotel Bos en Ven. Als de Haagse trainer, tegenwoor dig woonachtig in Eindhoven, erin slaagt Sparta in de eredivisie te houden, krijgt het samenwerkings verband waarschijnlijk een ver volg. Vorig jaar was De Mos ook al in beeld bij Sparta. Maar de club weigerde hem toen de door hem gewenste vrijheid te geven. De trai ner zou moeten samenwerken met technisch directeur Richard Grootscholten, die de jeugdoplei ding van de club de beste van Ne derland maakte, Sparta werd daar voor twee jaar op rij bekroond. „Maar het klikte niet", zei De Mos. Grootscholten is door het bestuur van Sparta nu tijdelijk op non-ac tief gesteld. De Mos haalde Romano Denneb- oom terug bij de selectie. „Ieder een begint bij mij weer op nul. Spelers die al bedankt waren voor het komende seizoen kunnen als nog een contract verdienen." ROTTERDAM - Nog geen 24 uur na de overwinning bij Manchester United (1-2) zocht Salomon Kalou in de Kuip een plekje op de eretri bune. De aanvaller van Chelsea bracht weer eens een bezoek aan zijn oude club, maar werd niet vro lijk van het voetbal dat hij kreeg voorgeschoteld. Ook tegen NAC Breda slaagde Feyenoord er niet in de defensie van de opponent uit el kaar te spelen (0-0). Kalou vertrok bijna vier jaar gele den naar de Londense topclub, in de zomer dat ook Dirk Kuijt de oversteek naar Engeland maakte. In het laatste seizoen van de twee aanvallers in de eredivisie speelde Feyenoord geen hoogstaand voet bal, maar scoorde het in de regulie re competitie 79 keer. Kalou maak te er vijftien, Kuijt had er 22 achter zijn naam. Het zijn cijfers waar Ma rio Been van droomt, want Feye noord scoorde dit seizoen pas 45 keer. I-Iet is één van de redenen waarom Feyenoord al elf keer ge lijkspeelde. „We zijn moeilijk te verslaan", zei Been. „Maar we sco ren zelf ook bijzonder moeilijk." Tegen het verdedigend ingestelde NAC bleek eens te meer dat de Feyenoorders moeite hebben met het maken van de juiste keuzes. En dus slaagden de Rotterdam mers er niet in te scoren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72