PZCU Zwitserse gladiator is oppermachtig 34 34 en 35 Ajax en PSV blijven in kampioensrace Ploeg van Human is zeker van topklasse AZ in gesprek met Gertjan Verbeek Zege Valverde na straf voor Freire Fabian Cancellara op de Muur van Geraardsbergen, waar hij de beslissende demarrage plaatste. foto Geert Vanden Wijngaert/AP De Graafschap keert terug naar de eredivisie Tip? sport@pzc.nl Dinsdag 6 april 2010 Bennie Provoost op tandvlees naar wereldrecord door Patrick Delait MEERBEKE - Als Fabian Cancellara zijn zinnen op een wedstrijd heeft gezet, dan is de winnaar door gaans op voorhand bekend. Zelfs Tom Boonen was in de 94e Ronde van Vlaanderen niet opgewassen tegen de gladiator uit Bern. Alleen maar winnen is voor Fabi an Cancellara niet voldoende. De Zwitser had zondag in de Ronde van Vlaanderen met zijn enige overgebleven concurrent Tom Boo nen naar de finish in Meerbeke kunnen rijden. Hij had de gok kun nen nemen om de intrinsiek snel lere Boonen in de laatste rechte WKUSSSSBKSÊSSSKKBSSSSKSSSSKiKissitss^SBKBSStsai DEN HAAG Ajax en PSV hebben de jacht op koploper FC Twente nog niet opge geven. Makkelijk ging dat niet. Ajax mazzelde in Den Haag tegen ADO door een treffer ver in blessu retijd van verdediger Toby Alder- weireld: o-i. PSV had in Tilburg in de slotfase een benutte strafschop van Balazs Dzsudzsak nodig om Willem II met 1-0 te verslaan. FC Twente won zelf ook. De Tukkers versloe gen in Venlo VW met 2-0. pagina 26: eredivisie lijn te overmeesteren. De over macht die Cancellara in Vlaande- rens Mooiste etaleerde was zo groot, dat hij overal had kunnen toeslaan. Net als een week eerder in de E3-Prijs had hij ervoor kun nen kiezen om Boonen tot een knieval te dwingen met een ver woestende demarrage in de laatste kilometer. Ook dan zou Cancellara wellicht nog tijd genoeg hebben gehad om het gouden engeltje dat hij van zijn vrouw had meegekre gen, te tonen aan de camera's. De Zwitser koos echter voor een strijdwijze die nog veel meer tot de verbeelding sprak. De renner van Saxo Bank hoefde op de Mo lenberg niet eens met zijn spierbal- SSS^BSSSB!XSSSSS>SBSSXSBS8BSSl!!KBS^SIS8BSS8BSISSS)& RIDDERKERK Arjan Human heeft zich gisteren met Barendrecht verzekerd van pro motie naar de topklasse. De Zuid- Hollandse ploeg won het uitduel bij RVVH met 0-3 en eindigt daar door sowieso bij de eerste vier. Hu- man viel in Ridderkerk al na tien minuten uit met een hamstring blessure. Barendrecht is door de ze ge nu koploper in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal. Capelle, ook al zeker van de topklasse, heeft twee punten minder maar speelde ook één wedstrijd minder. len te rollen om samen met Boo nen de beslissing te forceren. Met nog veertig kilometer te rijden, sloegen beide tenoren de handen ineen voor een fascinerend schouwspel dat zijn ontknoping kreeg op de Muur van Geraardsber gen. Op één van de steilste stuk ken zag Cancellara dat Boonen het tempo niet kon volgen. De 'gladia tor' twijfelde niet om toe te slaan-. Zonder ook maar één keer uit het zadel te komen, onmam hij de Bel gische kampioen alle illusies op een derde zege. „Mijn aanval op de Muur was niet gepland. Ik heb mijn instinct gevolgd. Toen ik zag dat ik een klein gaatje had, ben ik voluit doorgegaan. Wat is er ALKMAAR Gertjan Verbeek is de belangrijkste kandidaat om de nieuwe trainer van AZ te worden. Directeur voet balzaken Marcel Brands is ook al in gesprek met de beoogde kandidaat, die door een clausule onder zijn doorlopende contract bij Heracles Almelo uit zou kunnen. Verbeek is aanvoerder van het lijst je met haalbare opties voor AZ en de eerste met wie, ook al is het nog oriënterend, wordt gesproken. Het liefste was de club verder gegaan met Dick Advocaat. mooier dan wegrijden op de Muur? Ik houd ervan om speciale dingen te doen", sprak Cancellara met respect over de helling die hem alweer een trede hoger bracht op de ladder der grote kam pioenen. Hoe krom Tom Boonen zich ook boog over zijn stuur, de achter stand van de Belg bedroeg op de streep meer dan een minuut. Het was daarom des te merkwaardiger dat Boonen zich achteraf toch de gelijke voelde van Cancellera. „Ik was zeker niet slechter dan Fabian, maar als je hem vijftien meter geeft, is hij natuurlijk weg. Op de Muur voelde ik kramp in mijn been. Ik moest daardoor even tem- ZIERBENA Alejandro Valverde heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Span jaard kwam na 152 kilometer fiet sen achter Rabo-renner Oscar Frei re als tweede over de finish. Drie voudig wereldkampioen Freire week tijdens de sprint te veel uit en werd door de jury naar de laat ste plek van de kopgroep terugge zet. De Fransman Christophe le Me- vel eindigde daardoor als tweede. Ryder Hesjedal uit Canada schoof op naar de derde plaats. poriseren", aldus de kopman van Quick-Step. In het heldenepos van Cancellara speelden de Nederlanders slechts een figurantenrol. Alleen lohnny Hoogerland (11e) en Sebastian Lan- geveld (22e) konden zich handha ven in het eerste peloton. Beiden hadden geen antwoord toen op de Molenberg de beslis sing viel. „Boonen en Cancellara zijn absolute wereldtop. Om die twee te kunnen volgen, moet je van heel goede huize komen", zei Langeveld die er niet omheen kon dat zijn eigen Rabo-ploeg collec tiefhad gefaald. ALkS pagina 29: Hoogerland heeft klimmersbenen terug MEEST CELEZEN 1. Bolle schrijft geschiedenis 2. RCS verliest de aansluiting 3. Zaamslag zeker van promotie STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71