sport 137 IJzendijke heeft nu de beste papieren voor Vogelwaarde Korfballers Zaamslag onderuit De Plaa laat zich zien met Kairouan Tennissers Sjef geven meteen visitekaartje af VIJFDE KLASSE A Concurrenten koploper verspelen punten dinsdag 6 april 2010 door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Zonder dat het zeifin actie moest komen verstevigde IJ zendijke dit weekeinde zijn leiden de positie in de vijfde klasse A van het zatetdagvoetbal. Zaterdag liet concurrent Biervliet belangrijke punten liggen in en tegen Sluiskil (3-2) en gisteren ging Sluiskil zelf onderuit in de uitwedstrijd tegen Sluis (3-1). ZATERDAG. Sluiskil-Biervliet 3-2 (0-2): Na een 0-2-ruststand werd het nog 3-2 voor de thuisclub. Derek de Booy en Jordi Verstraeten leken de topper in de eerste helft in een beslissende plooi te hebben gelegd, maar bin nen een tijdsbestek van drie minu ten zorgden Timecin Yilmaz en Ri- cardo de Bruijn na de hervatting weer voor evenwicht. Yilmaz werd daarna nog matchwinnaar: 3-2. Hulsterloo-Zeeland Sport 0-2 (0-1): De bezoekers kwamen in de dertigste minuut terecht op voor sprong door een doelpunt van We sley van EfFrink. Kort na rust scoor de de aanvaller nog eens: 0-2. Graauw-Schoondijke 3-0 (0-0): Het duel tussen Graauw en Schoondijke ging lange tijd gelij- kop, zonder dat echt grote kansen werden gecreëerd. Tussen de 25e en dertigste minuut van de twee de helft veranderde dat op slag. Di- mitri Heijerman opende toen de score, waarna ook iohan Roodhui zen en Rick de Krijger doeltref fend konden uithalen: 3-0. Sluis-SDO'63 0-1 (0-0): In een evenwichtig duel viel de beslissing in het voordeel van SDO'63 uit, door een fraaie treffer van Sigi van Leest, twee minuten na rust. De aanvaller schoot na een mislukte uittrap van ver in één keer raak. MAANDAG. Sluis-Sluiskü 3-1 (0-1): De bezoekers namen voor de rust nog wel een t-o-voor- sprong door een doelpunt van Ti mecin Yilmaz (kort nadat Coen Quaak een strafschop had gemist), maar nadat Byron Bentley de sco re in de tweede helft weer in even wicht had gebracht drukte Sluis door. Bas van Hoeve kopte de stand naar 2-1, waarna Coen Quaak de beslissing forceerde. Biervliet-Terhole 4-0 (2-0): Groots speelde Biervliet niet, maar verdiend was de eindstand wel. Eric Dieleman (strafschop), Ti nion van der Hooft, Martijn Koek koek en Nicki van den Hemel scoorden. Zeeland Sport-Schoondijke 0-0: Zeeland Sport had in het duel met Schoondijke het beste van het spel, maar moest voor het eerst dit seizoen genoegen nemen met een gelijkspel. Dat was vooral de ver dienste van Schoondijke-doelman Sander den Hollander. Groede-Philippïne 2-4 (1-1): Lan ge tijd hielden beide teams elkaar in evenwicht, maar in de slotfase boog Philippine een 2-1-achter- stand om in 2-4 door doelpunten van Stefan Epskamp, Timmy Goos- sens en Maarten de Groene. Bas Casteleijn had Groede in de 38e minuut op 1-0 gezet, maar nog voor de rust scoorde Timmy Goos- sens de gelijkmaker. De tweede treffer van Bas Casteleijn (één mi nuut na rust) werd daarna door Philippine tussen de 83e en negen tigste minuut ongedaan gemaakt. Hoofdplaat-Hulsterloo 2-4 (1-0): Nadat Pascal Pijcke de score in de eerste helft uit een strafschop had geopend, zorgde Loek Thomaes kort na rust voor 2-0. Nadat lelie van Damme in de 78e minuut uit een strafschop de achterstand te ruggebracht had tot 2-1 kreeg Hul- sterloo echter vleugels. Joris War rens en Eric Goossens (2x) deden Hoofdplaat daarna de das om. Graauw-SDO'63 2-1 (1-0): De der by tussen Graauw en SDO'63 was niet groots, maar wel spannend. Graauw nam in de 35e minuut door Rick de Krijger een voor sprong en kwam vijf minuten na de rust ook nog eens op 2-0 door Dominique de Burger. Nadat Do minique de Koning de aanslui tingstreffer had gescoord, drong SDO'63 sterk aan. Tot de gelijkma ker leidde het slotoffensief echter door Lucien Roelandt ZAAMSLAG - In de dressuurwed- strijd van de ruiterclub Luctor et Emergo gingen de overwinningen in Z2 naar Suzanne de Plaa en Eve lien de Kesel. In de klasse Z was Mascha Boone in manege de Bea- trixhoeve in Zaamslag met stip de beste. De Plaa toonde zich in de warm loopronde van Z2 met de ruin Kai rouan verrassende de beste. De amazone uit Aardenburg reed de Voltaire-zoon met 211 punten naar de overwinning. Zij bleef de hui zenhoge favoriet Evelien de Kesel met de merrie Voulez Vous drie puntjes voor. In de herkansing liet De Kesel blijken dat deze neder laag als een incident moest wor den beschouwd. De amazone uit Watervliet stuurde de zwarte Fer- ro-dochter met 217 punten naar een overtuigende overwinning. Bo vendien eiste De Kesel met Welco me (207 punten) ook nog de twee de plaats op. door Henk van de Voorde AARDENBURG - In de hoofdklasse van de Zeeuwse districtstennis- competitie verraste Sjef in eigen huis regerend kampioen TC Drive. De Aardenburgers klopten de for matie uit Sas van Gent met 4-2. De Belgen Dimitri D'Haese en Fre derick Schrijvers hadden een be langrijk aandeel in de overwin ning van Sjef D'Haese moest de eerste set met 6-3 aan tempospeler ieroen Alliet laten. Vervolgens stel de de vaste Belg met twee keer 6-2 orde op zaken tegen de af en toe forcerende Alliet. In de tweede par tij was Schrijvers in de openings set beduidend vaster dan Dylan Blackman. In de vervolgset had de rustige Vlaming een verlenging no dig: 6-2 7-6. Waarschijnlijk was de conditioneel sterke Blackman bij een tiebreak in het voordeel ge weest. Remy Scherbeijn verloor verras send van de lager ingeschaalde Duncan Blackman: 6-4 3-6 4-6. De captain van Sjef vergaloppeerde zich bij tijd en wijle tegen de verra derlijke sliceslagen van de oudste van de drie gebroeders Blackman. Wesley van Noord, Aardenburger van origine en woonachtig in de kanaalzone, was goed voor een sco re van honderd procent. Hij be dwong in de vierde single Wesley Raemdonck met 6-4 6-2 en vervol gens in het tweede dubbel (met de offensieve Scherbeijn aan zijn zij de) met 6-4 7-6 René van Gassen en Dylan Blackman. In het eerste dubbel waren ieroen Alliet en Duncan Blackman prima op dreef tegen D'Haese/Schrijvers. In een zware partij wonnen de Drive-spe lers uiteindelijk met 6-3 5-7 5-7. Het Vlissingse De Schelde, dat ne.t als Sjef en Drive tot de titelkandi daten behoort, won met 5-1 in en van Yerseke. Het enige winstpunt voor het team uit het mosseldorp kwam op naam van Jens de Koster en Jean Dhooghe. Zij verrasten in het tweede dubbel Ruben Hendrikse/Michel Kokelaar met 6-2 6-7 6-4. In Vlissingen deelden DOS en MLTC de punten (3-3), terwijl de Zeeuws-Vlaamse derby tussen het Terneuzense Animo en Asoc uit Cadzand wegens overvloedige re genval werd verzet naar Koningin nedag. In de eerste klasse (0002) gooiden de reserves van Sjef, met de sterke Belg Calsyn in de gelederen, in Clinge roet in het eten voor kam pioenskandidaat nummer één Ga- me'78. De grensdorpbewoners ble ven steken op 3-3. De ranglijst wordt vooralsnog aangevoerd door Westerschouwen en Smash. Wes- terschouwen won in eigen huis met 5-1 van DOS. In Sint Jansteen was Smash met dezelfde cijfers te sterk voor het bezoekende Ruuc- stoppelen. Bij Smash moesten al leen Ronald van Remortel en Se- bastiaan Millenaar in het eerste dubbel capituleren. In de andere eerste klasse (0002) was Vogel- vlucht in Vogelwaarde met 4-2 te In de klasse Zi bleek er tegen Mascha Boone uit Oostdijk met Tersina geen kruid gewassen. Ook in de met handicap verreden klas se M werden de oranje erelinten een prooi voor Boone. In de klasse L2 eiste Petra de Feij- ter met Zavitz in de eerste proef met 196 punten de overwinning op. De combinatie uit Koewacht bleef thuisrijdster Trix Bouthoorn met Marvin vier puntjes voor. In de herkansing ging de zege naar de Belgische Lies van Berkel. Sjef-speler Frederick Schrijvers in actie tegen Dylan Blackman. De Belg won het duel in twee sets. foto Peter Nicolai Vierde klasse. Hontenisse- I Nieuw Borgvliet 4-2 (1-0): Fanny Kool scoorde voor rust, Bonnie Bo- gaert maakte er in de tweede helft 2-0 van. Nadat Fayke de Rooze een strafschop had benut, kwam 1 Nieuw Borgvliet nog wel terug tot 3-2, maar met haar tweede treffer van elf meter maakte De Rooze aan alle onzekerheid een eind: 4-2. Hontenisse-DIVO 1-0 (1-0): Hon- tenisse speelde zich op tweede paasdag veilig door een knappe ze ge op subtopper DIVO. Fanny Kool scoorde in de 26e minuut uit een corner de enige treffer van de wedstrijd. Vijfde klasse. MOC'17-Axel 0-4 (0-1 Scoreverloop: Alicia Huijsman 0-1, Lin da van Meurs 0-2, Evelien Bleijenberg 0-3, Alicia Huijsman 0-4. Axel-WW67 10-0 (5-0). Doelpunten- maaksters: Lies Gans (3x), Evelien Blei jenberg (4x), Alicia Huijsman (2x), Lin da van Meurs (1x). Hulsterloo-Vivoo 2 2-2 (0-1). Score verloop: 0-1, Maureen van der Steen 1-1, Debbie Robbrecht 2-1, 2-2. Vogelwaarde-Meto 4-0 (1-0). Score verloop: Daisy Bracké 1-0, Francis Col- let 2-0 en 3-0, Sylvana Tieleman 4-0. Vogelwaarde-Hulsterloo 4-2 (1-2): Hulsterloo leidde na achttien minuten met 0-2 door twee tref fers van Mariska van Puijvelde. Daarna richtte Vogelwaarde zich op en scoorde Francis Collet drie keer op rij (één voor en twee na rust). Diep in de blessuretijd zorg de Iris Cornelissens voor de 4-2. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - De korfballers van Zaamslag weten weer dat het laten liggen van mogelijkheden in de derde klasse veel snéller wordt af gestraft dan een klasse lager, waar de ploeg in de zaalcompetitie ac teerde. De Zeeuws-Vlamingen trof fen bij de hervatting van de veld- competitie ook nog eens koploper Ventura Sport, dat aanzienlijk meer fysiek in de gelederen heeft dan het timide Zaamslag (14-7)- Het Terneuzense Luctor leek voor een stunt te gaan zorgen in Kloe- tinge, maar ging bij Blauw Wit als nog ten onder vanwege een condi tionele achterstand. Ventura Sport-Zaamslag 14-7: Kansjes had rodelantaarndrager Zaamslag wel degelijk, zag coach Ivan de Herdt, die Ventura Sport minder dominant vond optreden dan verwacht. Zijn spelers wisten de te gretige verdedigende hou ding van de thuisploeg niet af te straffen, anders had de marge een stuk draaglijker uitgepakt, aldus De Herdt. Dat zijn ploeg op het ge bied van fysieke kracht onder deed, bemoeilijkte de missie. Het moest in één keer raak zijn. Daar schortte het aan, waardoor Ventu ra Sport toch vrij eenvoudig haar koppositie kon verstevigen. Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk 3, Pjotr Hamelink 2, Joost Hamelink en Debby Carpentier 1. Blauw Wit-Luctor 11-9: Op de hoogpolige grasmat in Kloetinge joeg Luctor de thuisploeg de stui pen op het lijf: 1-5 na twintig mi nuten. Sylvia Trouwborst, de nieuwbakken coach van de Terneu- zenaren, keek haar ogen uit. Koplo per Blauw Wit werd overrompeld door Luctor, dat zon beetje elke poging omzette in een score. Beko men van de schrik sloot Blauw Wit net voor rust aan tot 5-6 en zag toen al dat bij Luctor het beste er conditioneel vanaf was. Niet echt overtuigend, maar goed ge noeg voor de zege, trok Blauw Wit het duel naar zich toe. Trouwborst hinkte nog wat onwennig op twee gedachten: „Ik heb verrassend leu ke dingen gezien, maar de pijp was te snel leeg." Scores Luctor: Davy Jonker 3, Marjo lein Durink en Adri de Jonge 2, Hans Verlinde en Eline Jansen 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67