sport 133 veiligstellen Hontenisse belangrijkste concurrent RIA W. laat twee punten liggen Aardenburg herovert koppositie, Van Sprundel maakt er wéér vier dinsdag 6 april 2010 aanvaller van Axel belde met de mededeling dat hij n o S zich in Almere bevond en dus niet meer op tijd in Oost- PtFOCHOVlC 1 Pf! CTI'llfl (flÉllfa I tl burg kon zijn. Zijn trainer Fonnie Verstraeten was dui- UI WllVl 1*9 III Jtï l|l^ VIII |#Vl IvUwlllwl delijk: „Hij heeft de groep zwaar in de steek gelaten." door Aector Dooms OOSTBURG - Het kampioensfeest van Axel werd gisteren met ten minste zes dagen uitgesteld. De ploeg van trainer Fonnie Verstra eten won weliswaar met 4-1 bij Oostburg, maar zag concurrent Hontenisse met dezelfde cijfers van Steen winnen. Zaterdag won Axel al de inhaalwedstrijd tegen Corn Boys met 4-0. Daardoor bleef het verschil acht punten, met nog drie duels in de vierde klasse te gaan. Zondag krijgt Axel een nieuwe kans, op ei gen veld tegen Jong Ambon. Vers traeten was zichtbaar tevreden. „Het ging er in de eerste plaats om dat we zelf zouden winnen. Ik had vooraf al een goed gevoel, want de spelers stonden op scherp. Ze heb ben het waargemaakt." Verstraeten kreeg in de winterstop te horen dat hij volgend seizoen plaats moet maken voor Rinus Ze- gers, nu nog trainer van Aarden burg. De Axelaar zei geen rancune te hebben. „Dit gebeurt ook bij an dere clubs. Ik heb de opdracht meegekregen om met Axel kam pioen te worden. We wisten dat we favoriet waren, maar deze mis sie gaan we met z'n allen volbren gen. Liefst zondag al. Ik heb de spe lers voorgehouden dat kampioen worden iets speciaals is, dat je niet vaak overkomt. Deze groep ver dient het, want ze hebben er kei hard voor gewerkt." Dat gold gisteren niet voor ieder een, want Timo de Bruin liet zo maar verstek gaan. De aanvaller belde met de mededeling dat hij zich in Almere bevond en dus niet meer op tijd voor de wedstrijd kon zijn. De opmerking van Fon nie Verstraeten sprak boekdelen. „Hij heeft de groep zwaar in de steek gelaten." Axel begon sterk aan het duel en speelde voor rust als een echte kampioen. De koploper won de slag op het middenveld, waar Ivo Verstraeten en Bart Rijckaert uit blonken, goed gesteund op de flan ken door Marco Plasschaert en Danny Aarnoudse. Dat resulteerde al snel in een treffer van Aarnoud se, die uit een afgemeten voorzet van Ivo Verstraeten raak kopte: 0-1. Halverwege werd Verstraeten na een prima actie door Steven Versluys neergelegd in het straf schopgebied. Daryl Rawidjan be nutte de strafschop. De spits stond daarna met een knappe actie aan de basis van de derde Axelse tref fer van Aarnoudse. Bij 0-3 was de wedstrijd gespeeld. Na rust schoot Bart Rijckaert zijn ploeg via Oost burg-verdediger René Verhoef naar 0-4, waarna Rick Maenhout met een kopbal uit een voorzet van Peter van de Linde de eer red de voor Oostburg: 1-4. Ivo Verstraeten, zoon van de trai ner, vertrekt aan het eind van het seizoen naar zaterdagclub Zaam- slag, dat gepromoveerd is naar de eerste klasse. De middenvelder (22) miste de eerste competitie helft door studie in Amerika, maar wil met een goed gevoel afscheid nemen. „Ik wil het bij Zaamslag op een hoger niveau proberen. Maar het heeft deels ook met het vertrek van mijn vader te maken." Oostburg-Axel 1-4 (0-3). 17. Danny Aarnoudse 0-1, 25. Daryl Rawidjan 0-2 (strafschop), 41Danny Aarnoudse 0-3, 63. Bart Rijckaert 0-4, 71. Rick Maen hout 1-4. Scheidsrechter: L. Uitterhoe- ve (Hoedekenskerke). Gele kaart: Ste ven Versluys (Oostburg). Aantal toe schouwers: 125. Corn Boys-Axel 0-4 (0-3). 23. Daryl Rawidjan 0-1, 26. Daryl Rawidjan 0-2, 43. Ivo Verstraeten 0-3, 63. Meivin Rij ckaert 0-4. Scheidsrechter: J. Telussa (Middelburg). Aantal toeschouwers: 100. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Breskens blijft na een 3-1-zege op Luctor'88 zonder puntenverlies aan de leiding gaan in de strijd om de derde-periodeti- tel in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. De belangrijkste concurrent is Hontenisse, dat met 4-1 won van Steen en daardoor ook de tweede plaats op de rang lijst vaster in handen nam. Zeelandia Middelburg won in de vierde klasse B met 2-1 bij De Schutters en voert nu, mede dank zij het puntenverlies van Victo- ria'03, samen met Hoeven de rang lijst aan in deze klasse. Hontenisse-Steen 4-1: Na de snel le openingstreffer van Sjoerd Ver- vaet (1-0) zetten de bezoekers Hon tenisse onder druk. Dit leidde na een kwartier tot de gelijkmaker van Serge Merckx: 1-1. De één mi nuut eerder als vervanger van de geblesseerd geraakte Titiano Staes ingevallen Jordy Alvarez bracht in de dertigste minuut de thuisploeg opnieuw op voorsprong (2-1), waarna Tom Rijk er op slag van rust ietwat geflatteerd 3-1 van maakte. In de beginfase van de tweede helft nam Hontenisse het initiatief in handen. In de zestigste minuut leverde dat de beslissende treffer van Pim van Jole op: 4-1. door Jos van Belzen ROOSENDAAL - RIA W. pakte gister middag een belangrijk punt in de strijd tegen degradatie. De hekken sluiter in de derde klasse A van het zondagvoetbal speelde in Roosendaal met 2-2 gelijk tegen Al liance. lorden Takiddine maakte uit de een strafschop de gelijkma ker. De Zeeuws-Vlamingen kenden een goede start tegen de nummer zeven van de ranglijst. Salim Hami- di opende de score (0-1), maar nog in dezelfde minuut profiteerde Breskens-Luctor'88 3-1: In een matige eerste helft met veel balver lies opende Thijs van den Dries al snel de score namens de bezoe kers: 0-1. Ned de Looze maakte na een kwartier gelijk (1-1), waarna Serge de Blaeij pech had met een inzet die tegen de paal eindigde. De tweede helft was duidelijk voor Breskens dat met een fraai schot van ongeveer 25 meter door Ned de Looze uitliep naar 2-1. Even later besliste Johnny de Jae ger op aangeven van Jan Meijaard de wedstrijd definitief: 3-1. Koewacht-Walcheren 3-5: Al na twee minuten opende Kristof Coe- nen de score namens de thuis ploeg: 1-0. Daryl Hollander maak te gelijk (1-1) en na een goede maar niet benutte kans voor Coe- nen, maakte Hollander er vrijwel direct daarna aan de andere kant ook 1-2 van. Koewacht kwam langszij via Reinbert Broos vanaf elf meter (2-2), maar op slag van rust schoot Peter van Antwerpen de Vlissingers opnieuw op voor sprong: 2-3. Direct na de thee was Reinbert Broos opnieuw trefzeker vanaf de stip (3-3), maar via treffers van Sjoerd Reijnhoudt en Robin van de Velde besliste Walcheren de wedstrijd in zijn voordeel. Corn Boys-Clinge 0-3: Een tech- Wesley Smits van een verdedi- gingsfout bij RIA W. en maakte ge lijk: 1-1. Na de 2-1 van Marijn van Beers in de veertigste minuut wa ren de bezoekers even van slag, maar het bleef bij deze stand tot aan de rust. RIA W., dat door blessures flink verzwakt was, benutte de pauze om orde op zaken te stellen. Daar door liet de ploeg van trainer Jean-Pierre Hubregsen in de twee de helft een ander gezicht zien. Terwijl de thuisploeg geen mo ment meer gevaarlijk werd, kregen de bezoekers kansen bij de vleet. nisch beter Clinge kwam al na vier minuten op voorsprong via lurgen Ras, die een vrije trap direct in schoot: 0-1. Halverwege de eerste helft werd deze voorsprong ver dubbeld door Percy Verlinden: 0-2. Binnen een minuut na het be gin van de tweede helft tekende Percy Verlinden ook 0-3 aan, waar na Clinge gas terug nam en Corn Boys niet bij machte was nog iets aan deze stand te doen. Patrijzen-Jong Ambon 0-2: Snel na het begin van de tweede helft opende Marsal Ririhena de score namens de Middelburgers (0-1), waarna Levi Waisapy deze voor sprong enkele minuten later ver dubbelde: 0-2. De Schutters-Zeelandia Middel burg 1-2: Een sterke start van de bezoekers leverde al na tien minu ten de openingstreffer van Alberto Conde Morgado op: 0-1. Gaande weg de eerste helft kwam de thuis ploeg wel wat beter in zijn spel maar het bleef bij 0-1 halverwege. De Schutters begin goed aan de tweede helft maar toch werd het in de 55e minuut 0-2, opnieuw door Conde Morgado. De Middel burgers verzuimden hierna verder uit te lopen waardoor kort voor het einde de spanning nog even te rug kwam na de aansluitingstref fer van Christian Heijnen: 1-2. De scherpte voorin ontbrak echter om die te benutten. De verdiende gelijkmaker viel pas vijf minuten voor het einde. Jorden Takiddine schoot uit een strafschop raak en bezorgde zijn ploeg zo een punt, waar drie punten verdiend zou den zijn geweest. Door dit gelijkspel komt RIA W op gelijke hoogte met de nummer elf op de ranglijst, SC Gastel, dat één duel minder heeft afgewerkt omdat de wedstrijd tegen BSC za terdag werd gestaakt. Aanstaande zondag treffen RIA W. en Gastel elkaar in Westdorpe. door jurgen Naeye AARDENBURG - Aardenburg heeft de koppositie in de derde klasse van het zondagvoetbal heroverd. De ploeg van Rinus Zegers won het inhaalduel met SC Gastel met 6-1. Goalgetter Niek van Sprundel maakte voor de derde keer dit sei zoen vier treffers in één duel en bracht zijn seizoenstotaal op 31 treffers. Met nog drie speelronden op het programma lonkt de tweede klas se voor Aardenburg. De West- Zeeuws-Vlamingen staan nu twee punten los van Halsteren, terwijl de marge met Dosko drie punten bedraagt. Dit seizoen promoveren de nummers een en twee van de ranglijst rechtstreeks naar de twee de klasse. De kansen voor Aarden burg zien er dus goed uit. Toch waakt aanvaller Bart van den Hemel voor te veel optimisme. Hij weet dat zijn ploeg nog drie lood zware duels voor de boeg heeft. „We moeten nog uit naar Halste ren en Steenbergen en we spelen nog thuis tegen BSC. Dat zijn geen misselijke ploegen om tegen te voetballen. Het kan dus nog alle kanten op. De zege van vandaag geeft ons wel het volste vertrou wen voor de uitwedstrijd tegen Halsteren", aldus Van den Hemel. De 21-jarige speler had gistermid dag met twee voorzetten en een schitterende goal een belangrijk aandeel in de ruime overwinning. Door het wegvallen van aanvaller Robbie van de Wijnckel (buik spierblessure) is Van den Hemel een linie opgeschoven, waardoor hij naast Van Sprundel in de punt van de aanval speelt. Het is een po sitie die hem goed ligt. Met zijn loopvermogen, acceleratie en scherpe voorzet was de voormali ge speler van Groede een constan te plaag voor de defensie van de bezoekers. Topscorer Van Sprun del, die in interviews al vaker het voorbereidende werk van zijn ploeggenoten roemde, profiteerde dankbaar van de arbeid van zijn medespeler. De tweede en de der de goal kreeg hij op een gouden presenteerblad aangereikt. Ook bij zijn eerste goal had Van Sprundel, na een voorzet van de gedreven spelende Jelle de Vreeze, de bal maar voor het intikken. „Het lijkt zo simpel wat-ie doet, maar je moet er als spits wel staan. En hij staat er, dat -is de klasse van Niek", aldus Van den Hemel. De bezoekers kwamen door een droge knal van Luc de Jong nog verrassend op voorsprong. Maar na de driepunter van Van Sprun del en de 4-1 van Dwight van Hul- le, was het verweer van de Braban ders gebroken. Van den Hemel be kroonde zijn optreden met een fraaie treffer, waarna Van Sprun del het halve dozijn volmaakte. Aardenburg-SC Gastel 6-1 (2-1). 14. Luc de Jong 0-1, 35. Niek van Sprundel 1-1, 45. Niek van Sprundel 2-1, 58. Niek van Sprundel 3-1, 68. Dwight van Hulle 4-1, 71. Bart van den Hemel 5-1, 90. Niek van Sprundel 6-1. Scheidsrech ter: G. Steeman (Brussel). Gele kaart: Arno Akkermans (SC Gastel). Aantal toeschouwers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63