Puur Zeeuws verenigt IO Deel centrum van Axel geteisterd door ratten Terneuzen praat met havenschap over aanpassingen cruiseterminal almanak Duits Olievogelverzorgers krijgen certificaat Stadsraad is bezorgd over jeugdcentrum Drie Belgen gewond bij botsing met boom Feestje voor 75 jaar FNV-lidmaatschap Gewonde bij eenzijdig ongeval door GSM STREEKBIER 'De Zeeuwse biercultuur is door de jaren heen volledig in dinsdag 6 april 2010 Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Wout Bareman axel - In een deel van het stads centrum van Axel krioelt het van de ratten en veroorzaken ook dui ven overlast. De problemen doen zich voor in de Weststraat in en om het leegstaande pand van Blok ker. Ook het pand ernaast (Schlecker) staat sinds kort leeg. De Stadsraad Axel heeft de proble men aangekaart bij de gemeente. Volgens de raad is het leegstaande winkelpand sterk aan het verpau peren, zijn lekkages ontstaan en hebben ratten en duiven vrij spel. Een woordvoerder: „Het pand staat al sinds 2008 leeg. Door de lekkages is er binnen sprake van wateroverlast en dat heeft ratten aangetrokken. De aanblik van het pand is trouwens ook absoluut niet fraai. Wij vinden dat de ge meente via het aanschrijvingsbe- leid moet eisen dat de eigenaar er afdoende maatregelen treft." Vol gens de Stadsraad ondervinden on dernemers in de Weststraat hin der van de situatie. Gemeentelijk woordvoerder Da niël Rouw zegt dat een team van de Reinigingsdienst de situatie heeft bekeken. „Ze konden het pand niet in, maar er is wel beslo ten de projectontwikkelaar te vra gen de zaak op te lossen. Hij zou daarvoor op korte termijn een aan nemer opdracht geven." Tip? redactie@pzc.nl Het is opvallend dat tegenwoordig veel Duitsers een aardig mondje Ne derlands spreken. Vaak doen ze dat met een accent dat vertedering op wekt. Met de kennis van het Duits is het onder Nederlanders minder ge steld. Neem het geval van die dame uit Nieuwland. Ze loopt al aardig naar de zestig en gaat er prat op dat ze prima onderwijs kreeg. Ze had mooie cijfers voor Frans, Engels én Duits. Daar is weinig meer van over. Onlangs boekte ze, online, dat dan weer wel, een Döbbelzimmer. Ze had toch moeten weten dat voor een tweepersoonskamer het woord Dop- pelzimmer wordt gebezigd. In het Duits kan Döbel, met één 'b', 'pin' betekenen. Alle kans dat ze komende zomer in een spijkerbed belandt. Terneuzenaar Ariël Meeusen wil de Zeeuwse biercultuur nieuw leven inblazen. door Wout Bareman TERNEUZEN - De ontvangst van bin- nenvaartcruiseschepen in Terneu zen moet worden verbeterd. De aanlegvoorzieningen aan de Bin- nenvaartkade, vlakbij het Schut tershof zijn niet optimaal. Ze vor men zelfs een hinderpaal bij het in- en ontschepen van de passa giers. Vorig jaar ontving Terneuzen de eerste cruiseschepen. Speciaal daar voor was op de kade een wandel pad aangelegd met verlichting. Het eerste schip werd met het nodige ceremonieel ontvangen. Burge meester )an Lonink stapte aan boord in het gezelschap van kapi tein Willem van der Decken en het shantykoor Zuid-Zuid-West zorgde voor een passende muzika le omlijsting. Op de kade stonden kraampjes met streekproducten. Maar al dat vertoon bleef bij de aankomst van meer dan tien vol gende schepen achterwege. Boven dien bleken de voorzieningen op de wal niet in orde. De loopplank eindigde bijvoorbeeld niet op het wandelpad, maar meters verder op de kinderkopjes en de lantaarnpa len - midden op dat pad - bemoei lijkten de doorgang met rollators en invalidewagentjes. Inmiddels zijn de eerste cruisesche pen van dit seizoen alweer gepas seerd. Wethouder Jaap Bos (open bare werken) beaamt dat de voor zieningen op de kade aanpassing verdienen. Hij gaat daarover deze week praten met kade-eigenaar ha venschap Zeeland Seaports. Bos sluit niet uit dat uiteindelijk zelfs voor een andere locatie wordt ge kozen. Zijn collega-wethouder Pim Broekhuysen (toerisme) praat deze week met de coördinator van de cruises over de ontvangst. Hij bekijkt ook of de ontvangst voortaan 'wat leuker kan worden aangekleed'. „Misschien biedt sa menwerking met het Portaal van Vlaanderen mogelijkheden." MIDDELBURG Vijftien Zeeuwse vrijwilligers zijn geslaagd voor de cursus olievogel- verzorging die ze bij vogel- en zoogdieropvang De Mikke in Mid delburg volgden. Zaterdag kregen ze hiervoor een certificaat uitge reikt. De cursus is opgezet door de vijf kustasielen in Nederland. Bij een olieramp zijn deze asielen aan gewezen voor de opvang en verzor ging van olievogels. AXEL De Stadsraad Axel maakt zich zor gen over de toekomst van het jeugdcentrum in de Walstraat. Hoe wel de gemeente geld beschikbaar leek te hebben voor een grondige opknapbeurt, blijkt nu dat het cen trum niet langer voldoet aan de ei sen, die de brandweer stelt. De raad vindt dat merkwaardig en wil van de gemeente zo snel moge lijk opheldering. OVERSLAG In de Kruisstraat bij Overslag zijn zondag rond 11.00 uur drie Belgen gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval. Hun auto botste door on bekende oorzaak tegen een boom. Brandweerteams uit Zuiddorpe, Axel en Zelzate bevrijdden de drie inzittenden uit de auto. Ze zijn per ambulance overgebracht naar een Belgisch ziekenhuis. Hun identiteit is niet bekend gemaakt. AARDENBURG Een delegatie van FNV Bondgeno ten heeft zaterdag mevrouw E. de Baerdemaker-van Waes uit Aarden burg gehuldigd. Dat gebeurde in het woonzorgcentrum Coensdike, waar mevrouw De Baerdemaker woont. Ze werd gefêteerd vanwege haar vijfenzeventigjarig lidmaat schap van de bond. De korte feeste lijke bijeenkomst werd bijge woond door familieleden. HENGSTDIJK Zaterdagmiddag om 14.15 uur vond op de Hengstdijksestraat te Hengst dijk een eenzijdig ongeval plaats. Een 20-jarige automobilist uit Ter- neuzen verklaarde tegenover de po litie dat hij zijn GSM wilde op rapen en daarbij even het zicht op de weg verloor. Hij kwam met zijn auto in de berm terecht, wilde cor rigeren maar sloeg over de kop en schoot vervolgens de sloot in. De bestuurder had alleen een schram metje. Een mede-inzittende 16-jari- ge Terneuzenaar, liep armletsel op. De auto is total loss. door Wout Bareman Streekprodukten zijn aan een onmiskenbare op mars bezig. Ze veroveren in snel tempo de keu ken, tot die van de top restaurants toe. Ook de streekbie- ren rukken op. Deze maand lan ceert Terneuzenaar Ariël Meeusen het project Puur Zeeuws. Het wordt ondersteund door groothan delaren, Zeeuwse brouwerijen en (om te beginnen) vijftien restau rants in Zeeuws-Vlaanderen. Puur Zeeuws draait helemaal om bier en gastronomie. De streekbie- ren moeten terug op tafel én zeker ook terug in de keuken. Meeusen: „Bier heeft altijd moeten opbok sen tegen wijn, terwijl dat ooit ook toch niet meer was dan een streekdrank. Uit studies blijkt dat bier een groter smaakpalet heeft. Aan tafel verdienen bier en wijn gelijke rechten. En in dit project staat de Zeeuwse bierbeleving voorop." Volgens Meeusen, die opereert onder de titel 'de bedien- ker', is de Zeeuwse biercultuur door de jaren heen volledig in de vergetelheid geraakt. „Dat heeft ze ker met de opkomst van pils te ma ken. De kleine brouwerijen, die de provincie telde, konden het niet meer bolwerken en sloten stuk STELLING Geef uw mening over de stelling 'Ter- neuzen moet zelf wiet gaan kweken'. Zie www.pzc.nl/zeeuwsch-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56