Horeca skihal nog zonder vergunning Trickvliegeren vergt veel conditie van piloten Actiegroep voor beheer De Keure ZEE U WS -VLA AN DEREN 10 en 11 10 CHECKPOINT Gemeente wacht advies af na vonnis in rechtszaak Franse snelheidsduivels met wiet I IflsgÉ Mt 18 Puur Zeeuws verenigt bier en gastronomie Dinsdag 6 april 2010 Ratten teisteren deel van centrum Axel Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen laten advi seurs onderzoeken welke gevolgen de uitspraak van de rechtbank in Middelburg over coffeeshop Checkpoint heeft voor de horeca- vergunning voor skihal Snowbase. De horeca in Snowbase draait al bijna twee jaar zonder vergunning en wordt dus gedoogd. Nadat een eerste aanvraag voor een vergunning in het kader van de Bibob-toetsing (onderzoek naar de herkomst van het geïnves teerde geld) negatief uitpakte, vroeg de nieuwe Snowbase-direc- teur, Dennis de Bruijne, opnieuw een vergunning aan. Omdat het Openbaar Ministerie in het kader van een mogelijke ontne mingsvordering op Checkpoint-ei- genaar Meddie Willemsen beslag liet leggen op diens bezittingen (onroerend goed in de binnenstad én op Snowbase), diende de ge meente pas op de plaats te maken. Nu de vordering (bijna 10 mil joen) veel lager uitvalt dan de be slaglegging (30 miljoen) wachten gemeente en justitie af of er hoger beroep tegen het vonnis wordt aangetekend. Voor de gemeente Terneuzen telt zwaar dat Checkpoint is aange merkt als een criminele organisa tie. Bovendien ligt er een tussenvon nis van de rechtbank, waarin het Bureau Ontnemingswetgeying van het OM schetst hoe een deel van de financiering van de bouw van het skihalcomplex (met winkels) uit de portemonnee van Willem sen zou zijn gekomen. Burgemeester Jan Lonink van Ter neuzen: „In hoeverre dit alles ge volgen heeft voor de skihal, kun nen we nu nog niet beantwoor den. De Bibob-zaak ligt gecompli ceerd. De uitspraak kan gevolgen hebben voor de vergunningver strekking. Ik kan op dit moment echt niet zeggen op welke termijn de procedure kan worden afge rond." Lonink sluit niet uit dat er straks voor de derde keer een horeca-ver- gunning moet worden aange vraagd door een 'persoon van on besproken gedrag', hoewel De Bruijne dat ook al leek te zijn. De gemeente wil die andere sle pende procedure, rond de invul ling van de winkels bij de skihal, binnen enkele maanden afronden. Er liggen opnieuw bezwaarschrif ten van handelsmaatschappij De Hoop in Terneuzen (Kenne- dylaan-west) en Morres in Hulst. Die bedrijven maken bezwaar te gen afwijkingen van de provincia le regelgeving. wmm eaa mmmmmam mm n iiiniiiiiiiiiiiiimiiiiiw door Paul Begijn TERNEUZEN - Vliegeren zonder wind vergt veel conditie. Maar wie eenmaal het juiste ritme te pakken heeft, kan zich uren uitleven met het indoor-trickvliegeren. Zaterdag toonden vijftien 'piloten' uit Ne derland en België hun kunsten in Vliegende Vaart in Terneuzen. Voor Eric Riemens was het de der de keer dat hij het indoor-trickvlie- ger evenement in Terneuzen orga niseerde. „Het is totaal anders dan vliegeren met wind. Met trickvlie geren komt alles aan op techniek en conditie, want vergeet niet, je staat geen moment stil." Zaterdag had Riemens een pupil onder zijn hoede. „Ik heb Eric leren kennen op het strand van Cadzand, waar ik aan het stuntvliegeren was", ver telt Arjan Verbeek uit Mierlo bij Eindhoven. „We hebben beiden dezelfde passie en Eric vertelde me over het fenomeen indoor trickvliegeren. Ik had er nog nooit van gehoord." Riemens: „Het is de kunst om je vlieger in beweging te houden, je moet voortdurend bezig zijn, an ders raakt de vlieger de grond. Dat is de basis, trucjes komen later van zelf." Hij kan het soms niet laten om binnen in zijn huiskamer een trickvlieger in de lucht te krijgen. „Maar doe het alleen als je vol doende ruimte en ervaring hebt, anders word je een brokkenpi loot." foto Peter Nicolai door Frank Gijsel SLUIS - Multifunctioneel Centrum De Keure in Sluis heeft vanaf 1 juli 2010 geen beheerders meer. De ge meente Sluis bezuinigt hiermee een ton op het gebouw en denkt dat op te lossen met beheer op af stand. Volgens de vaste gebruikers en verenigingen is hiermee de leef baarheid van de kern Sluis in het geding. Inmiddels is een actie groep opgericht die de gemeente op andere gedachten wil brengen. Volgens woordvoerster Vera de Baets, voorzitter van badminton vereniging Schepnet, worden de gebruikers ernstig gedupeerd. „Be halve beide basisscholen en de kin deropvang zijn er nog tal van clubs en particulieren, die met gro te regelmaat De Keure huren. We hebben vijf jaar geleden mee mo gen denken over een nieuw cen trum en kozen destijds voor een gebouw met beheer. De tarieven zijn dan ook al die tijd gebaseerd op huur met beheer." De Baets meent dat de gevolgen van het ontbreken van een beheer der niet te overzien zijn. „Dit cen trum is het sociale hart van Sluis. Zonder beheer wordt het niet ten volle benut en zal uitgeweken moeten worden naar andere loca ties. Kortom, het komt de leefbaar heid van de kern niet ten goede." De gemeente Sluis heeft de gebrui kers inmiddels uitgenodigd voor een bijeenkomst op 21 april. Tij dens dit overleg zal gekeken wor den naar oplossingen. HOEK - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag twee Fran sen van achttien en twintig jaar aangehouden nadat ze met hoge snelheid door de Westerschelde- tunnel richting Terneuzen waren gestoven. Patrouillerende agenten reden rond middernacht op de Wester- scheldetunnelweg achter een Fran se personenauto. De auto reed met flinke snelheid de tunnel in. De snelheid van de auto werd ge meten op 149 kilometer per uur. Buiten de tunnel gekomen, werd de auto aan de kant gezet en kreeg de 20-jarige bestuurder een boete voor het overschrijden van de snel heid. Omdat er in de auto een wietlucht hing, werd nader onder zoek ingesteld. Zowel de bestuur der als zijn passagier bleek in het bezit van verdovende middelen. Omdat het verboden is drugs uit te voeren, werden de twee aange houden en overgebracht naar het politiebureau. De verdovende mid delen werden in beslag genomen. De Fransen kregen ieder nog eens een boete van 400 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55