38 'Heeft u misschien een beetje stroop?' TMZ-titel is voor oor w% 0% w Scherpenisse in voorselectie van EK turnen Medailleregen bij toestelfinales Schweertman gaat onderuit in eindstrijd dinsdag 6 april 2010 door Roeland van Vliet TWELLO - Turnster Melissa Scher penisse uit Sint-Annaland is opge nomen in de zevenkoppige traject selectie voor het Europees kam- .pioenschap voor junioren, dat eind april in Birmingham is. De turnbond KNGU maakte dat zater dag bekend, na de open kwalifica tiewedstrijd van Vrijdagavond in Twello. De veertienjarige Scherpenisse, die eind maart aan twee wedstrij den in Italië meedeed, werd acht ste in Twello met 46,450 punten. Er had een hogere klassering in ge zeten als haar brugoefening (9,300 punten; tiende plek) niet de mist in was gegaan. Op sprong'(13,350; tweede), balk (11,300; vijfde) en vloer (12,350; vijfde) deed de gym- naste van Bosan TON uit Almelo het wel goed. De bond vaardigt vijf meisjes af naar het Europees kampioen schap. Na de interland van komen de zaterdag in België moeten er nog twee turnsters afvallen. Mocht Scherpenisse naar Birming ham mogen, dan wordt het haar eerste grote eindtoernooi. Het EK voor vrouwen is een week na het mannentoernooi. VLISSINGEN - Er was zaterdag bijna geen turnster die zonder medaille naar huis ging tijdens de toestelfi nales turnen van de regio Zuid West Nederland. Er werden in to taal tweehonderd medailles uitge deeld. Vanaf de talenten eredivisie tot en met de derde divisie kwamen turn sters in actie op de individuele toe stellen. De Zeeuwse medaillewin naars kwamen uit de geledingen van Atlas Heinkenszand, Delta Sport Zierikzee, EMM Terneuzen, Forza Gymnastica Goes, MTV Mid delburg, THOR Sas van Gent en Turnschool Zeeland. GALWAY - Squasher Piëdro Schweertman is er zondag niet in geslaagd om het West of Ireland Open in Galway op zijn naam te schrijven. De uit Koudekerke af komstige speler verloor in drie ga mes van Alan Clyne. Het werd 11-4, 11-8 en 11-5 in het voordeel van de als eerste geplaatste Schot. Eerder versloeg Schweertman in de halve eindstrijd de Engelsman John Harford: 4-1113-1112-1011-7. Het was voor Schweertman (26) de derde finale in drie maanden van een toernooi op de Professio nal Squash Association (PSA) World Tour. De twee voorgaande finales die Schweertman dit jaar speelde, won hij allebei. Dat was bij toernooien in eigen land, in Hoofddorp en Barendrecht. De nummer 93 van de wereld pak te in Ierland 69 punten voor de ranking. De verwachting is dat hij in mei weer flink zal stijgen. Anthony van Assche laat het 'flanken' zien tijdens zijn demonstratie op vloer. foto Lex de Meester door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Vaak staan er bij turn- wedstrijden bakken met magne sium naast de toestellen. Dan kun nen de gymnasten hun handen even poederen (en dus stroef ma ken) voordat ze aan een oefening beginnen. Bij de TechCare Turn- Cup in Vlissingen was het wonder middel echter nergens te beken nen. Vandaar dat Anthony van As sche gisteren aan een official vroeg: 'Heeft u dan misschien een beetje stroop?' De man van Turnschool Zeeland zette grote ogen op. „Stroop? Voor op brood?" Nee, voor op zijn handen, legde Van Assche uit. De Sassenaar wilde niet het risico nemen uit te glijden bij zijn sprongdemonstratie. Vlak voor een Europees kampioenschap (eind april in Birmingham) moet alles heel blijven. Stroop is er doorgaans in over vloed beschikbaar bij een mannen- wedstrijd. Bij de groots opgezette TechCare TurnCup - puur een wedstrijd voor vrouwen - was het goedje echter op de bon. Het duur de even voordat hij iets op zijn handen kon smeren. Samen met Goesenaar Carlo van Minde, die ook naar het EK gaat, gaf de Zeeuws-Vlaming demon straties op zowel sprong als vloer. Voor Van Minde was dat een peu lenschilletje, want hij is specialist op beide disciplines en mag waar schijnlijk in Engeland ook op die toestellen uitkomen. Van Assche heeft niet zo veel met sprong en vloer. Hij had liever zijn kunsten vertoond aan de ringen of op voltige. „Met ringen kan ik dan een breedtehang laten zien. Dat vinden de mensen mooi." Maar die toestellen zitten niet in een vrouwenmeerkamp en waren dus niet opgesteld in Vlis singen. „Daarom heb ik wat meer van het 'flanken' laten zien tijdens de demo op vloer", zei hij. Flan ken is een onderdeel van het volti geren. Van Assche en Van Minde hebben zaterdag weer een echt optreden. Tijdens een jeugdtoernooi in Zwit serland zetten ze de laatste punt jes op de i voor Birmingham. Daar doen ze op 23 april mee met de landenwedstrijd. Epke Zonder land, Jeffrey Wammes en Bart Deurloo zijn de andere turners voor Oranje. Zeeuws succes Tijdens de TechCare TurnCup pak ten de Zeeuwse turnsters in totaal 24 podiumplaatsen. Eerste plaatsen waren er voor: De mi Schelfhout (EMM Terneuzen, pupil II 7), Rebecca Yuen (Turn school Zeeland, junior 1), Kelly Goedegebure (Turnschool Zee land, jeugd 1), Marie Hoek (EMM, pupil I 8), Lorindy van Roo (Turn school Zeeland, pupul I 7), Larissa Borgs (Turnschool Zeeland, pupil I 6), Lotte de Jonge (Atlas Heinkens zand, junior 5), Yara Zandee (Turn school Zeeland, jeugd 4), Ilse van Rijswijk (Turnschool Zeeland, pre-instap 9) en Nienke in 't Anker (Delta Sport, pre-instap 10). De samenwerking in de kopgroep is goed tijdens het TMZ-kampioenschap in 's-Heerenhoek. foto Willem Mieras door Wim de Vos 'S-HEERENHOEK - Hij is inmiddels 45 jaar oud, maar nog altijd niet versleten. Erik Vereecken werd za terdag wielerkampioen van Trim- belangen Midden Zeeland (TMZ). Tijdens de titelstrijd in 's-Heeren hoek trok Vereecken fel van leer, maar hij werd in de slotfase wel verrast door Dylan de Kok. Omdat de Brabander echter geen licentie houder is bij de TMZ, ging de kam pioenstrui naar Vereecken. Erik Vereecken nam in het verle den al een paar maal afscheid als actief coureur, maar elke keer bleef het bloed kriebelen en stapte hij toch weer op de fiets. De Hulsten aar heeft tegenwoodig een ploeg (Arrow Cycle Team) om zich heen en dat leidt dus al vroeg in het sei zoen tot een succes. „Vorige week zat ik in een klassieker in de buurt van Eindhoven ook redelijk voorin en in Oud-Vossemeer eindigde ik bij de eerste tien. Het seizoen is re delijk begonnen", oordeelde Ver eecken zaterdag nadat TMZ-voor- zitter Leo Bakker hem de kam pioenstrui had uitgereikt. De trui zei Vereecken overigens niet bijzonder veel. Hij was zelfs niet helemaal tevreden. „Als ik de film van de hele koers terugdraai dan baal ik zelfs. Ik durf gerust te stellen dat ik vandaag de sterkste was, maar dat leidt dus niet altijd tot succes", aldus de Zeeuws-Vla ming die had gezien dat Johan Pad-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54