sport 137 Van der Nat met twee paarden op het podium Baltus en Vlaming halen NK en zijn in beeld voor jeugd-WK TTCM staat op degradatieplaats Yerseke pakt puntje op baan vol kraters De la Ruelle verrast met snelle start Titelkandidaten toch nog door na verliezersronde - dinsdag 6 april 2010 door Janny Vermeule m GOES - Tijdens de derde landelijke 5 plaatsingswedstrijd voor het Ne derlands kampioenschap trampoli nespringen hebben drie turners van Forza Gymnastica uit Goes een podiumplaats. Twee van hen, Dwight Baltus en Suzan Vlaming, plaatsten zich voor het NK, dat op 12 juni in Amsterdam is. De derde, Perry van Ingen, is reserve in zijn categorie. Dwight Baltus werd in het Goese Sportpunt Zeeland tweede in de categorie junior mannen A-ni- veau. De springer van Forza Gym nastica sprong een zeer moeilijke finaleoefening met alleen maar dubbele salto's. Suzan Vlaming werd net als tij- m dens de vorige wedstrijd weer als derde bij de jeugd meisjes A-ni veau. In de verplichte oefening liet ze te veel punten liggen. Die ach- YERSEKE - Diepe kraters en kuilen in het zachte gravel van de tennis- banen in Yerseke deden de con frontatie tussen het plaatselijke mannenteam en De Schelde lijken op een tenniswedstrijd die werd af- P gewerkt op de maan. Het was bij elke rally afwachten waar de bal nu weer naartoe zou springen, a Goed tennis was daarom uitgeslo ten. Desondanks won de favoriet in de ontmoeting met ruime cij fers van de degradatiekandidaat: het werd 5-1 voor De Schelde te gen Yerseke in de hoofdklasse van de districtscompetitie. Dat Yerseke er nog met een punt vandoor ging, was enigszins verras send, want enerzijds was het ver- f schil tussen beide teams wel erg groot en anderzijds miste Yerseke 3-speler Jeroen Bakx. Jens de Koster en Jean Dhooge sleepten er in het dubbelspel tegen terstand maakte ze niet meer goed. In de keuzeoefeningen sprong ze wel een aantal moeilijke salto's en schroeven. Perry van ïngen was actief in de ca tegorie senior mannen B-niveau. De wedstrijd verliep uiterst posi tief voor Van Ingen. Door zowel de verplichte als beide keuzeoefe ningen met een goede uitvoering uit te springen, kon hij als derde naar het podium. Baltus en Vlaming plaatsten zich niet alleen voor het NK, maar haal den ook een deel van de limiet voor het jeugd-WK. Tijdens het NK op 12 juni kunnen er ook nog limieten worden gesprongen. Daar na zal bepaald worden welke tram polinespringers Nederland mogen vertegenwoordigen op dat eind- toernooi. Er werd in Goes ook synchroon ge sprongen. Hierbij was er geen suc ces voor Forza Gymnastica. Michel Kokelaar en Ruben Hen- drikse een driesetter uit. Terwijl de andere vijf wedstrijden reeds waren verloren, zorgden De Kos ter en Dhooge met 6-2 6-7 en 6-4 alsnog voor enige blijdschap bij Yerseke. De vijf punten van De Schelde kwamen op naam van het dubbel spel van Jurjen Mooibroek en Sven Bakker, die met 6-2 6-0 van Richard de Witte en Dennis Ver- schuure wonnen, en de enkelspe len van Mooibroek (6-2 6-1 tegen De Koster), Rogier van Housselt (6-0 6-2 tegen De Witte), Dimitri Kaijser (6-1 3-6 6-1 tegen Dhooge) en Kokelaar (6-1 6-4 tegen Ver- schuure). Het team van De Bongerd uit Kloe- tinge beleefde een prettigere start in de eerste klasse. Er werd thuis met 6-0 gewonnen van Duiveland uit Nieuwerkerk, dat vorig jaar door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Met dressuur van hoog niveau stalen de deelnemers van de klasse L zondag in de dres- suurwedstrijd van de RV Allround de show. Alle combinaties in deze rubriek scoorden in de manege van de Stal Vermue in Heinkens- zand voldoende voor winstpun ten. Diana Polderman was met de ruin Goodwill's Calypso de beste van de sterk presterende L-combina- ties. De amazone uit Heinkens- zand reed de Fuego du Prelet-zoon met 66 procent naar het oranje ere- lint en twee winstpunten. Ook haar plaatsgenote Merel van der Nat kon op een succesvol optre den terugkijken. Na een langduri ge blessure van Zucchero pakte de achttienjarige amazone de draad met de ruin weer succesvol op. Zij eindigde met de Prestige VDL- zoon met 65,67 punten op de twee de plaats. Met de zesjarige Friese merrie Dorrie eiste Van der Nat met 65,33 procent ook nog de der de plaats op. „Zucchero was in 2009 bij het in door reservekampioen in de Li. Daarna raakte hij langdurig gebles door Kim 't Hooft MIDDELBURG - Eerstedivisionist TTC Middelburg verloor zaterdag in de eigen Zandkuil met 6-4 van Pecos. De Middelburgers hadden hierbij het geluk dat de kopman van de ploeg uit Oegstgeest, Frank Rengenhart, na zijn eerste gewon nen wedstrijd tegen Sören de Wit te de strijd moest staken met een rugblessure. Naast de twee gratis punten die zijn opgave opleverde, pakte de thuisploeg nog twee punten op ei gen kracht. John Scott versloeg Ma- roun Nader in het enkelspel en trok met Wouter van der Mark ook het enkelspel naar zich toe. kampioen werd en dit jaar strijdt tegen degradatie. Marlon Wisse won met 4-6 7-5 6-4 van René Schimmelpenning, Erwin de Keyzer versloeg Eelco Kouwenberg met 6-4 6-3, Sjaco Nieuwenhuyze seerd en heeft: hij geen wedstrijd meer gelopen", vertelde Van der Nat. „De rust heeft hem blijkbaar goed gedaan. Ik ben nu met hem een klas hoger gestart en het liep aardig." Ook over haar nieuwste aanwinst Dorrie heeft ze niet te klagen. „Het is een fijn paard om te rijden en kan goed bewegen. Ik rijd haar nog maar amper een maand en het klikt aardig tussen ons. Voor een Fries doet ze het in de dressuur ook goed. Alleen in de uitgestrekte gangen laat ze zich wat minder zien dan een vol bloed." Babette Bookelaar onderstreepte het hoge niveau van deze klasse. De amazone uit Koudekerke reed de ruin Daiquiri met 65 procent naar de vierde stek. Zij was daar mee de vierde combinatie die met twee bonuspunten op zak de piste kon verlaten. Na Zibbedy's Way lijkt Dinja van Liere met Diesel Fuel For Lifife weer een klasbak onder het zadel te hebben lopen. De amazone uit Kapelle schreef met de Junior-af stammeling met 65,67 procent op overtuigende wijze de klasse M op haar naam. Omdat concurrent SKF gelijkspeel de, staan de Walchernaren nu één punt achter op de veilige vierde plaats. Er zijn nog twee speelron den te gaan. Ook in de tweede divisie is het spannend onderin. Arnemuiden verloor met 6-4 van Pecos 2. Het team staat nu drie punten onder de degradatiestreep. Komend weekeinde staat de belangrijke thuiswedstrijd tegen TOV op het programma en daarin zullen de Arnemuidenaren de nodige pun ten moeten halen om zich veilig te spelen. In dezelfde poule ging SAR'72 uit Kloosterzande met 2-8 onderuit tegen de kampioen Scyedam. Si- was met 6-4 6-4 te sterk voor Ard Stoutjesdijk en Erwin Kole won van Patrick Renger (6-0 6-3). De dubbelspelen van Wisse/Kole en Nieuwenhuyze/Chris Versteeg ein digden ook in een zege. BRESKENS - Edwin de la Ruelle gooide hem gisterochtend in de Paaskustloop van Breskens maar meteen in de overdrive. De hoog ste versnelling was blijkbaar niet voldoende voor de Koewachtenaar toen hij de naaste concurrentie eens goed had bekeken. „Hier moet ik snel bij weg zijn", was zijn eerste reactie. Het verschil dat hij in de eerste meters maakte, was vol doende om de sterke concurrenten op achterstand te houden. Sjaak Luteijn probeerde het nog wel, maar darm- en maagproble men noopten de Oostburger na twee van de drie ronden de pijp aan Maarten te geven. Ook Martijn de Kok (Wolphaartsdijk), Eric Cap- pon (Zuidzande), Erik Goossen (Temeuzen) moesten toezien dat De la Ruelle als een bezetene te keer ging. Uiteindelijk had hij over 9900 meter ruim 36" minuten no dig en had hij een kleine drie minu ten voorsprong op Martijn de Kok. Bij de vrouwen was Nicolien van Bezu (Biervliet) het snelst. Sandra de Block, tegenwoordig woonach tig in Wolphaartsdijk, liep uitste kend op de middenafstand (6900 meter). Tussen de mannen liep zij naar een keurige vijfde plaats. mone de Klerk en Dennis Verdur- men wonnen beiden één wed strijd. De vrouwen van SAR wonnen in Leiden met 7-3 van het al gedegra deerde Docos. Stefanie Fassaert bleef ongeslagen. Lindsey Boer- dam won tweemaal. Liselotte Fas saert scoorde eenmaal. In het landelijk C wonnen de jon gens van Yerseke met 3-7 van Docos. Het drietal verstevigde hierdoor de koppositie. Als Marcel Tange, Koen en Herbert Keijman hun voorsprong in de laatste twee wedstrijden kunnen behouden, zal het team volgend seizoen in het landelijk B te bewonderen zijn. door Joop van den Oudenhoven COLIJNSPLAAT - Een paar titelkandi daten die zich in de eerste ronde van het Guust Boonen driebanden- toernooi verslikten in hun tegen standers herstelden zich in de her kansing. Arnold Slootmans uit Middelburg wilde op de tweede avond van de verliezersronde revanche op zich zelf nemen en zijn aanhangers la ten zien dat zijn overwinning in de Graanbeurstrofee geen toevals treffer was. Hij klopte Sjaak de Rij ke met 0.923 gemiddeld. Piet van Essen uit Goes won ook gemakke lijk in twee sets. De overige partijen waren drieset ters. Piet Koek uit Goes, Piet de Wit uit Colijnsplaat, Daan West- ■strate uit 's-Heer Arendskerke en Rinus Eckhardt uit Hansweert ble ken de betere en plaatsten zich als nog voor de tweede ronde. De Noord-Hollandse turnsters Brenda Wagensveld met Danielle van Ruiten beek (op de achtergrond) werden in Goes zesde. foto Willem Mieras BOBS»! MMWHMMI Jens de Koster verloor zijn enkelspel tegen Jurjen Mooibroek. In het dubbel spel was hij wel succesvol voor Yerseke. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53