Aspiraties Tjoba kunnen prullenbak in 361 Handbaljeugd houdt Zeeuwse eer hoog Bij de hervatting van de veldcompetitie heeft Tjoba meteen een punt verspeeld. Het gat met de top drie in de eerste klasse is groot. Joannathan Duinkerke is al vroeg in vorm Van de Linde snelste atlete in Zwaarste tien Tovaal delft onderspit tegen Hucdecote RFC Hoge gemiddeldes De Bree en Walhout Van 't Westende wint met team Budokan BC Vlissingen zeker van zesde plaats dinsdag 6 april 2010 VELDKORFBAL 3 Voor Tjoba was de remise tegen VEO het derde gelijkspel in het veld- 'Het niveau was ondermaats omdat de opdrachten niet goed werden uitgevoerd' Tjoba-trainer Chris van Put Togo-korfballer Niek Meerman (rood shirt) verdedigt in de wedstrijd tegen Seolto. Het duel ging verloren voor de Goese ploeg. foto Lex de Meester door jaapjan Ritsema GOES - Het was een mooi korfbalaf fiche in de openingsronde van deel twee van de veldcompetitie. De amusementswaarde van Fortis-, TOP viel echter tegen. De Walcher- se derby in de eerste klasse eindig de in 11-15. Tjoba speelde gelijk bij VEO (13-13) en All-Ready ging on deruit bij Merwede (16-6). Fortis-TOP 11-15: De Souburgers bleven tot 3-3 in het spoor van de vlot combinerende Arnemuide- naars. Met acht doelpuntenmakers in de gelederen liepen de bezoekers daarna punt voor punt weg van Fortis. „TOP hoefde er niet keihard voor te knokken", zei Fortis-coach Robin Wisse. TOP kreeg door de zege (en het ver lies van de koploper) weer zicht op het kampioenschap. De ploeg van trainer Edwin Coppoolse staat der de met twee punten achterstand. Scores Fortis: Patrick Koppejan 4, Niels Bebelaar, Leonard Geertse en Joy ce Schoonaard 2, Jordy Sleijpen 1. Scores TOP: Jeanine Marijs en Corné Bezemer 3, Petra de Ridder, Wilma de Ridder en Leon van Belzen 2, Nelleke van Belzen, Peter van Belzen en Jordi Meulmeester 1. VEO-Tjoba 13-13: De return in Den Haag werd een kopie van de teleurstellende puntendeling thuis. Chris van Put, coach van de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen: „Het niveau was ondermaats omdat de opdrachten niet goed werden uitge voerd." Op de zoneverdediging van de VEO-vrouwen was gerekend, maar de ingestudeerde oplossingen kwamen niet uit de verf „Het is ba len dat we onze ambities om aan sluiting te vinden met de bovenste ploegen nu al kunnen opbergen", aldus Van Put. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 4, Niels Westmaas en Esmee Walraven 3, Dirk-Jan Westmaas, Esther van Boven en Patrick de Bruine 1. Merwede-AIl Ready 16-6: De Zie- rikzeese eersteklasser zette de nega tieve reeks op het veld door. „Het was hetzelfde liedje", zei coach Jan Voshart, doelend op de regen ne derlagen in de zaal. Scores All Ready: Jacco de Looff 2, Remy Quist, Jan Willem van Nieuwen- huijze, Anouk van Tiggelhoven en Kris- ta Bergsma 1 Swift-Olympia 13-10: Bijsturing in de rust was noodzaak bij de ongeïn spireerde tweedeklasser Swift. De ploeg had 35 minuten lang ongeluk kige keuzes gemaakt. Coach Den nis Plantinga was dan ook opge lucht dat het spel in de tweede helft verzorgder was en dat er toch nog gewonnen werd. Scores Swift: Richard Geldof, Paul van de Berg en Roel Klootwijk 3, Matthijs Pouwer 2, Mathijs Pagé, Vera Kuijper 1. Ondo-Dijkvogels 9-10: De koplo per in de tweede klasse had het zwaar in Sint Laurens. Verdedi gend had Ondo het goed voor el kaar. Toch kon Ondo geen punt uit het vuur slepen. Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Wim Al- laart en Anita Geschiere 2, Robbie Me- su 1. Seolto-Togo 10-8: Na tien tellen nam derdeklasser Seolto het voor touw. De 1-0 luidde een onophou delijke voorsprong op het Goese To go in, dat te laat bij de les was. Seol to speelde gedisciplineerd en gaf verdedigend weinig weg. Scores Seolto: Daisy Verkerk 3, Ma- riëlle Francke 2, Anniek Reijnierse, Den nis Goedegebuur, Rob Harthoorn, Har ry Kerkhof en Timme Provoost 1 Scores Togo: Niek Meerman 4, Janne- ke de Wit 2, Mijke Tahapary en Jan- Kees Goossens 1 Scheldevogels-Stormvogels 13-7. Sco res Stormvogels: Arjen Schoe 3, Ange la Matthijsse, Linda de Witte, Kristian Gabriëlse en Sander Verrijzer 1. door Wim Kakebeeke IZEGEM - Ruim een jaar geleden werd het fundament gelegd voor de opbouw van een Zeeuwse belof- teploeg met de beste handbaljeugd tot 21 jaar. In een sterk internatio naal veld werd toen de tweede plaats behaald in het Belgische Ize- gem. Die plek werd zaterdag met verve verdedigd. Alleen het Franse Estudiantes Tournai was te sterk. De finale eindigde in 11-5. Met de tweede plek werd het maxir male bereikt op de tiende editie van internationale toernooi van HV Izegem. Meer zat er op Bel gische bodem echt niet in was de mening van coach Rob de Vos. Ten opzichte van een jaar terug was de ploeg behoorlijk gewijzigd. Joris Giltay van Delta Sport had zich afgemeld. Zijn collega Thijs de Vos bleef in eveneens in Zierik- zee. De linkeropbouwer heeft in het slot van de competitie zijn knie overbelast en nam wijselijk rust met de naderende halve finale van de beker op 22 april. Nu deed een aantal talenten van EMM en Delta Sport een gooi naar de macht. Een gek figuur werd allerminst geslagen door Pie- ter Boot, Ruben Bos, Roy Lefevre, Koen de Bruin en Jorben Sprong (allen Delta Sport) en Ruben Nootebaart en Kevin Meulmeester van EMM. De Vos: „We hebben el kaar één keer op de training ge zien. Dan mag je de lat niet te hoog leggen." Desondanks zag de groep kans om vijfmaal te winnen. Tweemaal van Welta Mechelen en HBC Izegen. In de eerste ontmoeting tegen Estudiantes Tournai speelden de Zeeuwen nog gelijk (10-10). In de finale was de pijp leeg: 11-5. HOOGERHEIDE Ook voor de ID-renners is het wie- Ierseizoen begonnen. Gisteren kwa men zij in actie in Hoogerheide en nationaal kampioen Joannathan Duinkerke toonde aan vroeg in goe de vorm te zijn. De renner uit Goes kwam al samen met Davy Mertens en Tonnie Hoogstrate (Terneuzen) en demarreerde later uit die kop groep. Hij won zodoende solo. BURGH-HAAMSTEDE AV'56-atlete Annet van der Linde uit Nisse was zaterdag de snelste vrouw in de Zwaarste tien van Zee land, een wedstrijd over tien kilo meter in Burgh-Haamstede. Haar tijd was 47.48 minuten. Bij de mannen ging de eindzege naar de Duitser Juliën Wolf. Hij klokte 37.56. Tommy Staal uit Burgh-Haamstede, lid van het Goe se AV'56, werd derde in 38.37. GOES De rugbyers van Tovaal hebben za terdag een vriendschappelijk duel met het Engelse Hucclecote RFC verloren. De gasten waren met 10-24 te sterk na een 0-12-ruststand. Op aangeven van Geert Heester mans bracht Arko Hoondert de Goe se ploeg op 5-12. De Engelse forma tie kwam op 5-24 voordat Alex Vlie land tegenscoorde. KWADENDAMME Het kaderteam 's Lands Welvaren versloeg De Posthoorn/RBS 2 met klinkende cijfers: 6-2. Formidabele prestaties van Peter de Bree en Dan ny Walhout lagen ten grondslag aan het eerherstel na de zeperd van een week eerder. De Bree scoorde 31,67 gemiddeld in het 57/1. Danny Walhout reikte in het 38/2 tot 55,00 gemiddeld. Ook Sjaak Walhout won zijn partij. EINDHOVEN Sam van 't Westende heeft met Bu dokan Rotterdam de finaleronde van de nationale Judo League be reikt De Vlissinger kwam uit in de klasse -73 kilo. De Rotterdammers kwalificeerden zich zonder puntver lies voor de eindstrijd die eind mei in Nijmegen is. De beste drie teams in de eindstrijd mogen deelnemen aan de Europese competitie. ROTTERDAM De basketballers van eerstedivisio- nist BC Vlissingen verloren giste ren met 72-62 van Rotterdam 2. Met nog een uitwedstrijd tegen Barons voor de boeg is BC Vlissingen ze ker van de zesde plaats. In een sfeerloos Rotterdams Top sportcentrum hielden de teams el kaar tot 20-20 in evenwicht. Daar na bouwde de thuisploeg aan een voorsprong.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52