Goes na kleine zege weer alleen koploper slof en produceert acht goals 33' Robur kan champagne al bijna ontkurken Zeilers sluiten Goofies Races feestelijk af Hage met Baronie dicht bij topklasse Crosser Kevin Spruijt Gunst op podium in wint Paastrofee koers Hoogerheide Degradatiekandidaten De Plaa en De Kesel ontlopen elkaar weinig voorop in Zaamslag Milan Vader tweede in Hoogerheide TWEEDE KLASSE ZONDAG Terneuzen pakt vier punten dinsdag 6 april 2010 BREDA Mathijs Hage heeft met Baronie een grote stap richting de topklas se in het zondagvoetbal gezet. De Zierikzeese voetballer won dit paasweekeinde tweemaal met de Bredase hoofdklasser: zaterdag met 2-0 tegen Schijndel, gisteren met 2-i tegen Venray. Met nog vijf duels voor de boeg staat Baronie tweede op twee pun ten van Gemert. Het gat met num mer vijf JVC Cuijk bedraagt zes punten. De top vier promoveert rechtstreeks naar de topklasse. BEERNEM HOOGERHEIDE Kevin Spruijt uit Meliskerke heeft in het Belgische Beernem in de klasse MX2 de Paastrofee van de MotorCross Liefhebbers Bond ge wonnen. Hij legde zijn basis voor de eindoverwinning al op de eer ste wedstrijddag. Daarna moest hij wat inleveren, maar hij bleef de concurrentie voor. In het Brabantse Zeeland werd Daniëlle van Kempen uit Oost-Sou burg derde in de vrouwenklasse. In de eerste manche werd ze tweede, in de tweede manche derde. SAS VAN GENT ZAAMSLAG Het degradatieduel in poule vier van de derde divisie driebanden le verde veel spanning en strijd op, maar geen winnaar, 't Bierwinkel- tje en De Heerenstraat 2 hielden el kaar perfect in evenwicht: 4-4. Voor De Heerenstraat 2 won alleen André Karelse (35-32 in 77 beurten tegen Fons Baart). Alfred van den Dries verloor als enige (30-21 in 59 beurten tegen Arie Vink. Kimmo Pankow en Piet Raas pakten een punt tegen respectievelijk Cees A Wissel en Joke Breur. In de dressuurwedstrijd van de rui- terclub Luctor et Emergo gingen za terdag de overwinningen in Z2 naar Suzanne de Plaa en Evelien de Kesel. De Aardenburgse De Plaa won in de warmloopronde met de ruin Kairouan. Ze scoorde 211 pun ten. In de herkansing revancheerde De Kesel zich. De amazone uit Wa tervliet kwam met Voulez Vous uit op 217 punten. In de klasse Z was Mascha Boone in manege de Beatrixhoeve in Zaamslag met stip de beste. Jeugdwielrenster Denise Gunst uit Yerseke is gisteren tijdens een wed strijd in Hoogerheide op het po dium gekomen. De rijdster van ZRTC Theo Middelkamp werd tij dens een massasprint derde in de categorie 6. Maurits de Waal uit Kloetinge finishte twee plaatsen achter haar. Zaterdag al reed Maurits de Waal mee in Piershil. Hij maakte lange tijd deel uit van een tweede groep je en finishte uiteindelijk op de achtste plaats. HOOGERHEIDE Tijdens de zesde wielerronde van Hoogerheide is Milan Vader uit Middelburg op een tweede plaats geëindigd. Vader rijdt voor X-tre- me uit Goes. De negentienjarige Kapelse Birgit Lavrijssen handhaaft zich fraai tus sen de elite-vrouwen. Op zaterdag reed ze als enige Zeeuwse samen met 109 andere rensters de Om loop van Westkerke in Oost-Vlaan- deren. Na 91 kilometer kwam zij in het peloton als 22e over de finish lijn. ETTEN-LEUR - Goes is weer alleen koploper in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De Bevelandse formatie profiteerde optimaal van het 1-1-gelijkspel van concurrent Jeka bij SC 't Zand. Goes won za terdag met 1-0 bij Internos. Poule- genoot Terneuzen pakte in twee wedstrijden vier punten. Internos-Goes 0-1: Goes had in de eerste helft het heft in handen en kwam in de zeventiende minuut verdiend op voorsprong via Gert-Jan Tierie. Na de pauze was er sprake van meer evenwicht. Er werd echter niet meer gescoord. Goes speelde de laatste zeven mi nuten met tien man, omdat Pad den van de Water tegen zijn twee de gele kaart aanliep. Tijdens de tweede helft was er nog even sprake van noodweer. Een enorme stortbui veranderde het veld in een modderpoel. Terneuzen-Moerse Boys 6-0: Te gen Moerse Boys kwam Terneu zen ongekend fel uit de startblok ken. De Zeeuws-Vlamingen scoor den binnen het kwartier twee keer via Fabian Wilson en Domi nique Verlinde. Nog voor de rust tekende Verlinde voor zijn twee de treffer van de middag. Ook na de rust domineerde Ter neuzen. Dennis de Kraker, Erik- Jan Naudts (penalty) en Tom Jan- door Jos van Belzen VLISSINGEN - De strijd om het kam pioenschap in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal lijkt beslist na de 3-2-overwinning van Robur in de topper tegen Lewedorpse Boys. Val Aan-Hansweertse Boys 3-1: Het eerste half uur was duidelijk voor een goed combinerend Hans- weertse Boys. In de 28e minuut werd nog een treffer van Frank Quakkelaar op advies van de grens rechter van Val Aan afgekeurd, maar even later was het toch raak: 0-1 via Nick de Vries. Kort voor rust profiteerde Erwin van de Zan- de van een verdedigingsfout bij de Boys: 1-1 halverwege. In de tweede helft bepaalde Bart Smit met twee treffers de eindstand op 3-1. Lewedorpse Boys-Renesse 3-1: Nadat eerst nog een treffer van zijn voet was geannuleerd wegens bui tenspel, bracht Mboyo Bobo de thuisploeg na een half uur op voor sprong: 1-0. Kort voor rust verdub belde Jeffrey Jansen de voorsprong. Ook in de tweede helft scoorde Le- bo tweemaal: eerst via Robin Wal- hout aan de goede kant en later via Mike Boot in eigen doel. Hansweertse Boys-Ouwerkerk 2-0: Na enig aftasten opende Frank Quakkelaar gisteren halverwege de eerste helft de score. Met een kei hard schot vanaf de rand van het zestienmetergebied verdubbelde Ni- gel Beenhakker deze voorsprong. De tweede helft was een stuk min der van beide kanten. Kort voor tijd kregen de Boys een strafschop, maar de inzet van Tim Jacobusse eindigde op de lat. Kwadendamme-Val Aan 0-0: Hoewel beide ploegen niet tot sco ren kwamen, was het een leuke wedstrijd voor de aanwezige toe schouwers. Van beide ploegen werd een goal afgekeurd of niet toe gekend. Robur-Lewedorpse Boys 3-2: De beginfase was in deze topper voor de bezoekers, maar meer dan enke le hoekschoppen leverde dit niet op. Gaandeweg de eerste helft nam de Goese ploeg het initiatief over. Dennis Weijers en Alex van Don gen zorgden voor een 2-0-voor- sprong halverwege. Ook na rust ging Lebo weer fanatiek van start en nu leverde dit in de zestigste mi nuut de aansluitingstreffer van Bo bo Mboyo op. Vijf minuten later was de marge weer twee na een goal van Mathieu Miltiade: 3-1. De bezoekers kwamen in de slotfase nog terug tot- 3-2 door Marcel Rooze, die een strafschop benutte. NVS-Vosmeer 4-0: In de 67e mi nuut opende de net ingevallen Jo ris Nagelkerken die de score open de namens NVS. Vosmeer zocht hierna de aanval, waardoor de snel le spitsen van de thuisploeg meer ruimte kregen. Dit leidde tot de 4-0-eindstand door treffers van Si mon Piasmans, Sander Simons en Erik Piasmans. sen wisten de weg naar het net te vinden. Dubbeldam-Terneuzen 1-1: In Dordrecht kwam de thuisploeg za terdag op voorsprong via Dennis Geschiere. Tien minuten voor tijd scoorde Bert den Hamer tegen. Daarmee bezorgde hij zijn ploeg een gelijkspel. „Het zag er in de slotfase naar uit dat we hier met drie punten weg konden komen", zei Remco van Leeuwen. „Maar je moet reëel zijn. Tegen de ze fysiek sterke ploeg en op dit veld viel er vandaag niet meer te halen. De puntendeling was daar om verdiend." Tijdens Robur-Lewedorpse Boys is het druk in het strafschopgebied. foto Robert de Jonge voorzet MZVC kreeg veel kansen, maar benutte er slechts één. De aanval werd achterin vlot opgezet en afgerond door Wouter de Vries. 's-Heer Arendskerke-SVD 6-1: Walter de Kok (2x), Frank Davidse en Wouter de Kort zorgden voor vier goals voor rust. SVD scoorde in de eerste helft uit een van zijn weinige goede aanvallen. Kevin Koudenberg kopte raak. De Kok scoorde in de tweede helft nog een keer. Stefan van Sabben zorgde voor de zesde treffer. Borssele-Wolfaartsdijk 2-1: Het publiek moest lang wachten op de eerste treffer. Borssele kwam op voorsprong nadat Stefan Boonman onderuit werd gelopen en de bal op de stip ging. De strafschop werd benut door Toon van Lieren. Ver volgens belandde de bal ongelukkig in het eigen net na een misver stand achterin. De winnende tref fer viel vlak voor tijd toen Boon man Borssele naar winst hielp. Borssele-Hoedekenskerke 0-0: Een vredige tweede paasdag was het zeker niet op het veld van Bors sele. Richard Uiterhoeve werd het veld uitgestuurd na zijn tweede ge le kaart en liet Hoedekenskerke een krap half uur met tien man voetbal len. Ook Borssele ging het boekje te buiten, maar hield alle elf bin nen de lijnen. Beide ploegen kwa men niet tot uitgespeelde kansen en raapten elk een puntje. Wolfaartsdijk-Nieuwland 0-1: Fa voriet Nieuwland kon zich geen weg banen door de linies van de thuisploeg. Wolfaartsdijk trok ten aanval en miste op een haar de ope ningstreffer toen de bal op de lat uiteen spatte. Momenten later vloog de bal rakelings over het doel van Nieuwland, dat eveneens kan sen kreeg. In de tweede helft was het wel raak. De bal werd op een presenteerblaadje aangeleverd bij Richard Jacobs, die goed afrondde. MZVC-ZSC'62 4-4: Jos Erades 0-1, Martin van der Schee 0-2, Gerard Ver hoek 0-3, Niels Versluis 1-3, Robin Pro voost 1-4, Martijn de Vries 2-4, Niels Versluis 3-4, Alexander Bom 4-4. Domburg-Cadzand 6-0: Maurice Ber nard 1-0, Martijn Minderhoud 2-0 en 4-0, Rutger Bimmel 3-0, Maurice Ber nard 5-0, Ronald Hendrikse 6-0. MIDDELBURG - In Colijnsplaat werd de 25e editie van het Goofies win- ter-zeilseizoen afgesloten. De over all-winnaars werden daarbij tradi tiegetrouw in een overall gehesen. Bij ORC 1 won Ralph Berkmans uit Breskens afgetekend met de An tilope. Ook de laatste race schreef hij op zijn naam. In het klasse ment nam hij daarmee afstand van de Weerga van Wessel Liesen- ga uit Middelburg. Ook in de IRC i-klasse werd Berk mans met de Antilope kampioen. Op ruime afstand gevolgd door Liezenga en Marco de Bat (Bate- leur) uit Terneuzen. Bij ORC 2 t/m 5 was het bijzonder spannend in de strijd tussen Jo- han Bol uit Goes met de A-boen en Kees Meijer uit Waalre met de Switch. Bol won de laatste race en greep daarmee ook de eindzege. Ook bij IRC 2 ging de winst naar Bol. Henk van Zweden uit Middel burg werd met de Beau Bateau tweede. In de klasse van de ongemeten bo ten groter dan tien meter werd Andries Warns uit Wolphaartsdijk met de Crossroads wederom kam pioen. Bij de ongemeten boten kleiner dan tien meter ging de hoofdprijs naar de Belgische schip per Koen Vanoverberge met de Far- felu.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49