Smerdiek ruikt het kampioenschap Bolle schiet uit zijn 32 Kruiningen komt terug tegen Spui Zaamsiag promoveert naar eerste klasse dinsdag 6 april 2010 n~iy—i"T'rT*T't~Ei»TarT»Kn~gri"'i/-rnrurri door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Het blijft spannend onderin de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. Kruiningen hield Spui op een gelijkspel, en vervol gens pakte Spui een punt bij DFS. Kruiningen heeft met nog drie duels te gaan een voorsprong van twee punten op zowel SKNWK als Spui. Eén ploeg degradeert naar de vierde klasse. Spui-Kruinïngen 2-2: Op aange ven van Veli Eryuruk zorgde Rem- co Hamelink na vier minuten al voor de 1-0 en na twintig minuten leek de thuisploeg op rozen te zit ten. Na een dieptepass op Jelmer de Pooter werd de Spui-speler on deruit gewerkt door Kruinin- gen-doelman Edgar Verhage. Van af de strafschopstip maakte Lud- wig Kalisvaart de 2-0. Daarna liet de thuisploeg het echter afweten en kwam Kruiningen terug. In de 38e minuut bezorgde Urvin van Hekelen Kruiningen de belangrij ke aansluitingstreffer. De tweede helft was volledig voor Kruiningen en er was sprake van éénrichtings verkeer. In de 75e minuut zorgde Adriaan van de Plasse voor de 2-2 en daarna mocht Spui van geluk spreken dat de 2-3 niet meer viel. Colijnsplaatse Boys-AZW 1-0: De slimste ploeg won in Colijns- plaat en AZW liet een steek val len in de titelrace. Voor rust ge beurde er, op een schot van thuis- speler Sander Sallet op de lat na, weinig. Na rust leek AZW te ge forceerd op zoek te gaan naar een doelpunt, wat het spel niet ten goe de kwam. In de tachtigste minuut rondde Robbert-Jan van de Genug- ten een prachtige aanval - voorzet van MicheHvan der Weele en een overstapje van Nigel Holmes op de strafschopstip - af Daarna was het pompen of verzuipen voor de thuisploeg, die via Van de Genug- ten nog de beste kans op een tref fer kreeg. AZW-doelman Joeri Bakker weigerde echter nog een keer te capituleren. Yerseke-VCK 0-1: De prima lei dende scheidsrechter Kenson zag een gelijkopgaande eerste helft, maar na rust waren de bezoekers de betere. In de 68e minuut be zorgde Erik Goudt zijn VCK na een uitgespeelde aanval de win nende treffer. VCK deed, mede door het verlies van AZW, uitste kende zaken en behoudt kansen op rechtstreekse promotie. DFS-Spui 1-1: Pieter de Munnik 1-0, Ludwig Kalisvaart 1 -1 ZAAMSLAC - Na de winst op Serooskerke was zaterdag-tweede klasser Zaamsiag al zeker van pro motie naar de eerste klasse. Giste ren won de ploeg opnieuw. Zaamslag-Serooskerke 1-0 (1-0). 25. Robbie Meeusen 1-0. Scheidsrechter: B. Elissen (Udenhout). Gele kaart: Arjen Hamelink (Zaamsiag). Aantal toeschou wers: 250. Wieldrecht-Zaamslag 0-2 (0-1). 43. Marvin van der Staal 0-1, 87. Pepijn Ra demakers 0-2. Scheidsrechter: A.H. van Drunen (Dordrecht). Aantal toeschou wers: 400. Een voetballer van Smerdiek gaat er vandoor in de topper tegen SPS. De wedstrijd eindigde in een 6-2-overwinning voor de blauw-zwarten. foto foto Leo Adriaansen door Klaas Verspoor middelburg - SPS zakt na twee ne derlagen weg in de vierde klasse B. Op paaszaterdag verloor de ploeg van Vosmeer (2-0) en op maandag van Smerdiek (2-6). De ploeg uit Sint-Maartensdijk is op weg naar de titel, want de equipe heeft nu een voorsprong van vijf punten op SPS en ook nog eens een wed strijd minder gespeeld. Waarde-Brouwershaven 1-3: In de 25e minuut opende Frank Kris- telijn na één van de vele Brouwse aanvallen de score. Op slag van rust nam de Schouwse ploeg een beslissende voorsprong toen George Barnes uit een corner scoorde. Kort na rust liep Brou wershaven door een treffer van Jur- rian de Ruiter uit naar 0-3. Een kwartier voor tijd kreeg Waarde de hulp van Brouw-doelman Mei vin van Ast, die een terugspeelbal zo in de voeten van Joep Krijger schoot. De Waarde-speler tekende vervolgens voor de t-3. Vrederust-Smerdiek 1-2: Pas in de 8re minuut kwam de thuis ploeg door Nico de Frel op 1-0. Vlak voor het verstrijken van de of ficiële speeltijd bracht Jan de Viet zijn ploeg langszij. Diep in blessu retijd bezorgde Remy Korthouwer zijn ploeg de 1-2. Vosmeer-SPS 2-0: Na een half uur leidde een actie van Monahim Bousaksaki over de linkerflank tot de openingstreffer. Vosmeer, dat voor rust een overwicht had, moest in de tweede helft terug. SPS drukte wat meer, zonder dat het tot al te veel mogelijkheden leidde. In de 67e minuut liep Mo nahim Bousaksaki tegen zijn twee de gele kaart op. Met elf tegen tien kwam SPS niet meer tot scoren en vlak voor tijd bezorgde Soufian Al- louchi zijn ploeg een bevrijdende voorsprong. Stavenisse-Mevo 3-3: Via Marijn Berrevoets kwam Mevo op 0-1, maar door goals van Perry Potap- pel en Kees van Putte pakte Stave- nisse de leiding. Patrick Knijnen- burg zorgde in een levendige eer ste helft voor de 2-2-ruststand. Via Thomas Vos leek Mevo na rust op weg naar de zege, maar Marco Klippel bezorgde met zijn doel punt Stavenisse het zesde punt van de competitie. SPS-Smerdiek 2-6: Smerdiek scoorde acht keer in Poortvliet! Voor rust ging het nog gelijk op en kwam Smerdiek door twee treffers van Erik van Haaften op 0-2. Een eigen goal van Duncan Wee land bracht de spanning nog voor rust terug. Na de hervatting zorg de Leroy Pors voor de t-3, waarna een eigen inzet van Jeffrey Oude- sluis tot de 2-3 leidde. SPS had ach terin geen antwoord op het aan- valsspel van Smerdiek en dat resul teerde in nog drie tegentreffers. Van Haaften, Jan de Viet en Stefan Lindhout bezorgden SPS met hun treffers een kater. Stavenisse-FSV 1-3: Door twee doelpunten van Edward de Rooij keek Stavenisse bij rust tegen een 0-2-achterstand aan. Wiebe de Kok tilde de score na de hervat ting naar 0-3. Via Erik de Rijke, die de bal uit een voorzet in eens op zijn pantoffel nam, deed Stave nisse daarna nog wel wat terug. Waarde-Halsteren 0-5: Halsteren maakte het verschil voor rust, want alle doelpunten vielen in de eerste helft. Sjoerd Bakx, Peter Geense, John Lambregts (2x) en Dennis van de Avert zorgden daar voor. door Tom Vennink Van de elf treffers van Wemeldinge tegen Apollo'69 maakte Pieter Bolle er acht. middelburg - Heinkenszand liet za terdag nog eens zien over het sterk ste team van de vierde klasse A te beschikken. Belager Nieuwland werd in de topper met t-o versla gen. Een monsterzege was er voor Wemeldinge dat Arendskerke met ti-t vernederde. Pieter Bolle scoor de liefst achtmaal. Nieuwland-Heinkenszand 0-1: Het duel werd pas laat beslist. Door een goal vanom Blomaard in de tweede minuut van blessuretijd ging Heinkenszand met de drie punten naar huis en kan het kam pioenschap de Bevelandse ploeg ei genlijk niet meer ontgaan. Wemeldinge-Apollo'6911-1: Tien minuten hield Apollo de deur dicht, maar de ploeg gooide hem daarna wagenwijd open voor We meldinge. Menig spits doet er een seizoen over, Pieter Bolle deed het in negentig minuten: acht keer sco ren. Wilco Zuijddijk, Rutger Ver gouwen (bal in de kruising) en Dennis Wisse scoorden eveneens. Het doelpunt van Apollo, door Hans van Ginkel gemaakt, had wei nig betekenis. Bij rust was het 4-0. MZVC-Hoedekenskerke 1-1: Voor malig koploper Hoedekenskerke werd naar achteren gedreven in de eerste helft, maar hield het net schoon. Na de hervatting deinde het spel op en neer en kwam Hoe dekenskerke op voorsprong. Niels Otte scoorde uit een indraaiende

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48