Schelluinen ill Voorhoede Hoek maakt crisis door RCS herstelt zich van onnodige nederlaag Houtepen: 'We speelden te veel lange ballen. Dat moeten we niet doen. Zeker tegen negen man' dinsdag 6 april 2010 door Michiel Bouwman KLOETINCE - Het was dat-Schellui nen vlak voor rust twee keer rood kreeg, anders hadden de Zuid-Hol landers gisteren best een punt van Kloetinge af kunnen snoepen. Met negen tegen elf zat er voor de ploeg echter niet veel anders op dan tegenhouden. En dat lukte aardig, want Kloetinge scoorde na de uitsluitingen nog maar één keer. Het werd daardoor 2-0 voor de Bevelandse zaterdag-eersteklas ser. Niels Kole strafte na 61 minuten een fout van keeper Jeffrey ter Veer af Daarmee kwam de stand op 2-0, want Corné Schilperoort had na een kwartier al voor 1-0 ge zorgd uit een vrije trap. Daardoor boekte Kloetinge een zege zonder glans, want het spel was niet om van te genieten. „Je wilt het pu bliek wat laten zien, maar vandaag ging dat niet", zei trainer Cees Houtepen. „Misschien dachten we er te makkelijk over. Maar ach, we hebben drie punten en dat is na een nederlaag (Heerjansdam) en twee gelijke spelen (Nivo Sparta en Terneuzense Boys) het belang rijkste. Toen creëerden we wel kansen, maar scoorden we niet niet. Nu was het bijna andersom. En we hebben ons koppie erbij ge houden." Houtepen doelde op de twee domme rode kaarten van Schellui nen. De eerste, na veertig mi nuten, kreeg Ricardo Papilja voor gehouden na het maken van een slaande beweging naar Etiënne Mallie. Twee minuten later kon spits Léon de Bruijn voortijdig gaan douchen. Hij kreeg rood we gens natrappen richting Jaap Esser. Daarmee was meteen het verzet van de gasten gebroken, want zonder aanspeelpunt voorin konden ze geen potten meer bre ken. Ondanks de numerieke meerder heid slaagde Kloetinge er amper in gaten te vinden in de defensie van Schelluinen. Linksback Maar ten van Rosevelt hanteerde keer op keer de lange bal in plaats van de oplossing dichtbij te zoeken. Toen hij de oplossing wel dichter bij huis zocht, zorgde dat direct voor dreiging. Zo was hij de aange ver bij het tweede doelpunt na een combinatie met Mallie. Dat was overigens één van de weinige keren dat de bal deed wat de crea- tieveling wilde. Zijn vorm had hij thuisgelaten en ook van Mervin Niemantsverdriet ging te weinig dreiging uit. Bovendien kende de Kloetingse middenlinie Rentmees- ter-Schuit-Schilperoort amper drang naar voren. Houtepen: „We speelden te veel lange ballen. Dat moeten we niet doen. Zeker tegen negen man moet je de tegenstander uit elkaar spelen." De trainer liet in de slotfase de achttienjarige Sofyan Azzagari de buteren. Een extra doelpuntje voor het toch al niet verwende pu bliek zat er echter niet meer in, ook niet toen Teun Rentmeester in de negentigste minuut de bal op twee meter voor het doel een makkelijke kans kreeg. Door de winst kan Kloetinge zater dag in het uitduel met WGZ pro motie naar de hoofdklasse veiligst ellen. In Zwijndrecht hebben de groen-witten dan aan één punt ge noeg. Kloetinge-Schellumen 2-0 (1-0). 15. Corné Schilperoort 1-0, 61. Niels Kole 2-0. Scheidsrechter: J.H. Uitterhoeve ('s-Gravenpolder). Gele kaart: Michael Kooyman, Ramon Putters (Schelluinen). Rode kaart: Ricardo Papilaja, Léon de Bruijn (beiden Schelluinen). Aantal toe schouwers: 300. 9W>'"V--'£ Hoek-aanvaller Hoessein Bouzambou haalt uit richting het doel van LRC. De aanvaller, die sinds de winterstop met zijn vorm worstelt, zou net als zijn ploeggenoten niet tot scoren komen. foto Peter Nicolai door Frits Bakker HOEK - Als Josimar Pattinama niet scoort voor Hoek, is zijn spel meestal ook niet om over naar huis te schrijven. Hoessein Bou zambou is na de winter niet meer de voetballer die hij daarvoor was en Chakir Lmaknafi deed bijna niets goed in de thuiswedstrijd die Hoek gisteren tegen LRC speelde. De schrale cijfers (0-0) gaven voor al aan dat de voorhoede van de Zeeuwen een crisis doormaakt. Paul Telussa kon niet anders dan tóegeven dat het een bittere tegen valler was voor zijn elftal. De trai ner, die zo gebrand was op winst nu hij zelf de touwtjes weer eens in handen had, wisselde na rust twee aanvallers om meer pressie te spelen. Het zette de thuisclub wel aan tot een offensief, maar het re sulteerde niet in veel kansen. Twee keer kwam Bouzambou wel in riante positie alleen voor de keeper, tien minuten voordat hij naar de kant werd gehaald. Beide keren trof hij Mirco Bovo, die on der de lat tot de held van LRC uit groeide, op zijn weg. Het waren- kansen die de spits in zijn betere dagen niet had gemist. Het huidige Hoek mist de creativi teit om tegénstanders te overrom pelen. Bovendien stuitte het op een ploeg die organisatorisch staat als een huis. Trainer Michel Lange- rak deelde dan ook veel compli menten uit na afloop. „Zelfs met tien man hebben we niet eens zo veel kansen weggegeven, dat zegt veel over onze organisatie." „Het komt ook", haakte Telussa in, „omdat onze spitsen te weinig er varing hebben en op dit moment ook niet slim genoeg spelen. Bou zambou is daar een voorbeeld van. De Hoessein van voor de winter stop met die van daarna is een we reld van verschil. Hij zou moeten omschakelen naar slimmer voetbal len, maar dat gebeurt niet. Dan mis je de ervaring op dit niveau." Hoek blonk daarnaast ook nog uit in onnauwkeurigheid in de op bouw en in de passing. Met de an ders zo dwingende en corrige rende Gideon Imagbudu krijgen andere spelers de vrijheid om op te komen, maar het blok beton op het middenveld worstelt zichtbaar met de tand des tijds. Voor rust kwam Hoek maar twee keer gevaarlijk in de buurt van het doel van LRC. Met een rode kaart voor Luciano van Harlingen, die in de achtste minuut na de rust werd weggestuurd, leek Hoek toch nog een vrijgeleide te krijgen. Maar ook in de resterende 37 minuten was het doelgevaar op de vingers van één hand te tellen. Hoek-LRC 0-0. Scheidsrechter: M. Roe- leveld (Vinkeveen). Rode kaart (2x geel): Luciano van Harlingen (LRC). Gele kaart: Coen van der Waal (LRC), Josimar Pattinama (Hoek). Toeschouwers: 700. door Koen de Vries ETTEN-LEUR - RCS wordt heen en weer geslingerd tussen hoop en vrees. Zaterdag leed de Souburgse zondag-eersteklasser op eigen veld een onnodige nederlaag tegen WSC (1-3), gisteren herstelde de ploeg zich met een 3-1-zege bij Uni- tas'30 uit Etten-Leur. „Met zes punten zouden we hele goede zaken hebben gedaan", keek trainer Michel Leonhart terug. „Maar dat is achteraf praten. Na de nederlaag tegen WSC hebben we ons goed hersteld. Na negentig mi nuten stonden er gisteren bij ons twee A-junioren en twee B-junio- ren op het veld." RCS treft in de laatste vier wedstrij den Unitas (thuis), IFC (uit), Best Vooruit (thuis) en Dongen (uit). De kansen op directe promotie zijn nog niet helemaal verkeken, maar Leonhart richt zich liever op de nacompetitie. RCS begon zaterdag veel te slap en keek voor rust al tegen een 0-2-ach- terstand aan. Na rust kwam het herstel. Alwin van Ham zorgde in de 55e minuut voor de 1-2. Het re gende hierna kansen. Len Evers- dijk en Khalid el Hattach raakten echter de paal. De slotfase verliep tumultueus. André Siereveld kreeg een discutabele rode kaart. Toch kreeg RCS nog een ideale mogelijk heid op 2-2, maar Ugur Kahveci werd ten onrechte voor buitenspel teruggefloten. Het gevolg was dat ook trainer Leonhart rood zag. Gisteren keek RCS opnieuw tegen een achterstand aan, maar die werd kort voor rust teniet gedaan door Joey van der Zweep. Na rust maakte de pas zestienjarige Loren zo de Groot 1-2 en gooide Salijn ben Salem de wedstrijd in het slot. Een speler van Longa stelt alles in het werk om RCS-aanvaller Joey van der Zweep af te stoppen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47