Bagageservice 'Openbaar bestuur is voor fietsers en wandelaars io I zeeland Horeca skihal nog zonder vergunning Franse snelheidsduivels met wiet door tunnel ;;./v i si Door heel Zeeland GEMEENTE KAPELLE Wethouder Giel-Jan Burger neemt afscheid Spannende en zware sloeproeirace Mannen jagen met quads over Nisser dijken dinsdag 6 april 2010 door Lilian Dominicus door Maurits Sep vrouwenpolder - Wandelende en fietsende toeristen kunnen hun bagage voortaan op hun volgende overnachtingsadres in Zeeland la ten bezorgen. Via www.bagageser- vicezeeland.nl worden koffers en tassen en zelfs fietsen en scootmo- bielen vervoerd. Initiatiefnemer van deze toeris tische dienst is Jan Geldof van JG Reizen op Maat in Vrouwenpol der. Het maakt niet uit of toeristen in een hotel, pension of op een camping verblijven en waar ze naartoe lopen of fietsen, zegt Gel dof „Als ze voor tien uur 's avonds een bagageservice bestel len, wordt die de dag erna uitge voerd." Wat het kost om koffer, tas of fiets te laten vervoeren, is nog niet be kend. Geldof is nog in onderhan deling met het bedrijf dat het baga- gevervoer voor hem gaat uitvoe ren. Het tarief zal enkele tientallen euro's per stuk bagage zijn, maar hoe meer hoe goedkoper het wordt. De provincie Zeeland streeft al lan ger naar een bagageservice. In het leader van het jaar van de fiets, dat dit jaar plaatsvindt, is in 2009 al 300.000 euro uitgetrokken om de recreatieve fietsverbindingen te verbeteren. Een van de wensen was een dienst waarbij bagage naar de volgende overnachting ge bracht wordt. De stichting Promo tie Zeeland Delta heeft dat met Geldof besproken en daaruit baga- geservicezeeland.nl voortgeko men, vertelt Geldof. Volgens Geldof is het niet alleen mogelijk om bagage binnen Zee land te laten vervoeren, maar ook om koffers en/of fietsen van thuis naar het vakantieadres te laten brengen. Dat kan vanuit heel Ne derland en zelfs vanuit België, Luxemburg en Duitsland (voorlo pig alleen Nordrhein-Westfalen). Dat (inter)nationale vervoer past bij een andere nieuwe activiteit van Geldofs bedrijf JG Reizen op Maat. Hij is al jaren bezig met het uitbreiden van de Oranjeroute naar Zeeland. Nu de provincie en de gemeenten Middelburg, Veere, Vlissingen en Tholen ook lid zijn geworden van die Duits-Neder landse toeristische route, gaat Gel dof oranje-arrangementen aanbie den in Zeeland. www.bagageservicezeeland.nl en www.oranjetours.eu Een politieke carrière ein digt altijd abrupt, een tus senweg bestaat niet. Zo ook de loopbaan van Giel-Jan Burger (57). Na 24 jaar ac tief te zijn geweest in de politiek van Kapelle - 12 jaar raadslid, 12 jaar wethouder voor het CDA - droeg hij eind maart zijn taken over aan opvolger Evert Damen. „Sindsdien rinkelt de telefoon niet meer en ook op het gemeentehuis hoef ik me niet te laten zien", con stateert Burger, in een luie stoel in zijn enorme, modern ingerichte huis aan de rand van Wemeldinge. Het been omhoog vanwege een wondroosinfectie aan de voet, de zelfde aandoening die premier Jan-Peter Balkenende enkele jaren geleden aan huis gekluisterd hield. „Doet best pijn", is het enige dat hij erover kwijt wil. De dokter heeft hem rust voorgeschreven, maar dat zal de komende week geen probleem zijn. „Ik ga vanmid dag alleen nog grasmaaien, daarna doe ik even niets meer." Voor iemand wiens leven zolang in dienst van de samenleving heeft gestaan, moet afscheid zwaar vallen. „Als het niet had gehoeven, was ik er mee door gegaan. Open baar bestuur is het leukste dat er is." Maar denk niet dat de oud-wet houder bij de pakken neer gaat zit ten: relativisme zit in zijn persoon gebakken. „Je weet dat het na twaalf jaar voorbij is en je weet dat er geen afbouwperiode is." door Wout Bareman terneuzen - Burgemeester en wet houders van Temeuzen laten advi seurs onderzoeken welke gevolgen de uitspraak van de rechtbank in Middelburg over coffeeshop Checkpoint heeft voor de horeca- vergunning voor skihal Snowbase. De horeca in Snowbase draait al bijna twee jaar zonder vergunning en wordt dus gedoogd. Nadat een eerste aanvraag voor een vergun ning in het kader van de Bi- bob-toetsing (onderzoek naar de herkomst van het geïnvesteerde geld) negatief uitpakte, vroeg de nieuwe Snowbase-directeur, Den nis de Bruijne, opnieuw een ver gunning aan. Omdat het Open baar Ministerie in het kader van een mogelijke ontnemingsvorde ring op Checkpoint-eigenaar Med- die Willemsen beslag liet leggen op diens bezittingen (onroerend goed in de binnenstad én op Snowbase), diende de gemeente pas op de plaats te maken. Nu de vordering (bijna 10 miljoen) veel lager uitvalt dan de beslaglegging (30 miljoen) wachten gemeente en justitie af of er hoger beroep te gen het vonnis wordt aangete kend. Voor de gemeente telt zwaar dat Checkpoint is aangemerkt als een criminele organisatie. Burge meester Jan Lonink: „In hoeverre dit alles gevolgen heeft voor de ski hal, kunnen we nu nog niet beant woorden. vlissingen - De befaamde Gevan- gentorenrace, een sloeproeiwed- strijd langs de Vlissingse boule vard, was afgelopen zaterdag 'rede lijk goed te, doen', zegt één van de deelnemers, Emile Wielaart. „Maar het blijft een zware tocht, die acht kilometer." Aan de Gevangentorenrace deden zaterdag zestien sloepen mee: tien heren- en zes damesteams. De sloep van Wielaart won bij de mannen. „Het was spannend want de deelnemers bleven vlak bij elkaar." De uitslag is als volgt: Mannen: 1. Guinevere (team Sno- que Deux, Bruinisse). 2. Seahorse (team Seahorse, Kortgene). 3. Den Gouden P hoenix (team VOC, Middelburg). Vrouwen: 1. Kaapse Pracht (team De Zeeuwse Deer nen, Ritthem). 2. Paardekreek (team 9 Babbelaars, Kortgene). 3. Kaapse Vreugd (team De Zeeuwse Deernen, Ritthem). door Wout Bareman hoek - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag twee Fran sen van achttien en twintig jaar aangehouden nadat ze met hoge snelheid door de Westerschelde- tunnel richting Terneuzen waren gestoven. Patrouillerende agenten reden rond middérnacht op de Wester- scheldetunnelweg achter de Fran se personenauto. De auto reed met flinke snelheid de tunnel in. De snelheid van de auto werd gemeten op 149 kilome ter per uur. Buiten de tunnel gekomen, werd de auto aan de kant gezet en kreeg de 20-jarige bestuurder een boete voor het overschrijden van de snel heidslimiet. Omdat er in de auto een wietlucht hing, werd nader onderzoek inge steld. Zowel de bestuurder als zijn passa gier bleek in het bezit van verdo vende middelen. Omdat het verboden is drugs uit te voeren, werden dê twee aange houden en overgebracht naar het politiebureau. De verdovende middelen werden in beslaggenomen. De Fransen kre gen ieder nog eens een boete van 400 euro. NISSE - De Zeeuwse politie heeft gistermiddag de rijbewijzen van twee quadrijders, een 19-jarige en een 20-jarige man uit de gemeente Borsele, ingevorderd na snelheids overtredingen en gevaarlijk ver keersgedrag in Nisse. Rond 14.25 uur zag een agent drie quads met hoge snelheid over de Koedijk rijden. Op de kruising Oude Kamerseweg, Oude Kamer- sedijk sloegen twee quads rechtsaf richting de schaapskooi. Omwille van de verkeersveiligheid besloot de agent die te volgen. Hierbij wer den snelheden bereikt van 100 km/u (waar 60 is toegestaan). De bestuurders zijn aan de kant gezet en hun rijbewijs is ingevorderd. Oud-wethouder Giel-Jan Burger bij het sluisplateau in zijn woonplaats Wemeldinge: „Je weet dat het na twaalf jaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42