Frisse wind waait door Wemeldinge BEVELANDEN-THOLEN 10 en 11 TOERISME Ondernemers en dorpsvereniging werken aan Aanrijder Dobby meldt zich bij politie Hond doodt en Verwondt schapen Olievogelverzorgers krijgen certificaat almanak Duits In hoger sferen op de Grote Markt plan om dorp op de kaart te zetten Dinsdag 6 april 2010 Giel-Jan Burger kijkt terug op 24 jaar Kapelse politiek ELLEWOUTSDIJK De automobilist die hond Dobby van Marco en Eva van Weele uit El- lewoutsdijk aanreed, heeft zich bij de politie gemeld. Het echtpaar vond de hond vorige week, een uur nadat hij achter een haas was aangespurt, meer dood dan levend in het slib tussen de ste nen. Hij was aangereden op een on- derhoudsweggetje van het water schap. De hond is dezelfde nacht nog aan zijn verwondingen overle den. ARNEMUIDEN Een hond heeft zaterdagmiddag in een wei aan de Verlengde weg naar Veere bij Arnemuiden een schaap gedood en een aantal andere scha pen zwaar verwond. Verder waren twaalf schapen uit paniek het wa ter in gevlucht. Ze zijn door de ei genaresse en agenten weer op het droge geholpen. De gewonde die ren zijn door een dierenarts behan deld. De eigenaresse van de hond is door de politie benaderd. MIDDELBURG Vijftien Zeeuwse vrijwilligers zijn geslaagd voor de cursus olievogel- verzorging die ze bij vogel- en zoogdieropvang De Mikke in Mid delburg volgden. Zaterdag kregen ze hiervoor een certificaat uitge reikt. De cursus is opgezet door de vijf kustasielen, verenigd in de Stichting Olievogelopvang Neder land. Als er zich een olieramp op zee voordoet, zijn deze asielen aan gewezen voor de opvang en verzor ging van olievogels. Het is opvallend dat tegenwoordig veel. Duitsers een aardig mondje Ne derlands spreken. Vaak gaat dat ge paard met een accent dat vertede ring opwekt. Met de kennis van de Duitse taal is het onder Nederlanders hier en daar wat minder gesteld. Neem nou het geval van die dame uit Nieuwland. Ze loopt al aardig naar de zestig en gaat er prat op dat ze prima onderwijs kreeg. Mooie cij- Tip? redactie@pzc.nl fers had ze ook voor Frans, Enqels èn Duits. Daar is niet zo veel van overgeble ven. Onlangs boekte ze, online, dat dan weer wel, een Döbbelzimmer. Ze had toch moeten weten dat voor een tweepersoonskamer het woord Dop- pelzimmer wordt gebezigd. In het Duits kan Döbel, met één 'b' dus, 'pin' betekenen. Alle kans dat ze komende zomer in een spijkerbed be landt. GOES - Dat het een beetje regende deerde de deelnemers aan de Paasjubel, zondag op de Grote Markt in Goes, in het geheel niet. In groten getale kwamen ze af op de samen zang van de gelovigen, die nadien nog naar de dienst van hun eigen gemeente zouden gaan. De Paasjubel, inmiddels een echte traditie, is namelijk bedoeld voor leden van de verschil- lende kerken in Goes. Maar onder de para plu's losten de verschillen op en verbroeder den alle richtingen. Er werd ook in groepjes vijf minuten lang ge beden voor Goesenaren die 'nog' niet in Jezus geloven. foto Willem Mieras Video op www.pzc.nl de kom binnenhoudt. Bijkomend voordeel is dat je het strand niet meer hoeft op te spuiten met zand." Ook denken ze aan 'een stukje horeca' op die plek. Met moderne, interactieve commu nicatiemogelijkheden, zowel ter plekke als op internet, moet de ge schiedenis van het dorp in beeld worden gebracht. „Een beetje zo als www.w020nline.nl: als je er gens op klikt, begint er een video over het onderwerp." MKB Wemeldinge is ondertussen bezig met het opstellen van een 'communicatieplan, naar goed voorbeeld van Noord-Beveland'. Meeuwsen: „We hebben een com municatieadviseur ingehuurd. We zijn begonnen met een brain stormsessie, daarna zijn er diep te-interviews met vijf onderne mers in het toerisme afgenomen en nu houden we een enquête on der de toeristen: wat zij aantrekke lijk aan Wemeldinge vinden." Stichting Kunstdorp maakte eind 2008 al bekend van Wemeldinge een kunstdorp te willen maken. „Dat hoort allemaal bij dit plan", zegt Van Klink. Voor de uitvoering is geld nodig. Die hopen de organisaties bij el kaar te krijgen met Europese subsi dies en co-financiering door de ge meente Kapelle. Van Klink: „Co-fi nanciering is een eis van Brussel. Misschien dat de herinrichting van het Dorpsplein mee mag tel len. Dat zou al veel schelen. Nu ho pen we op medewerking van de politiek: die is aan zet." door Lilian Dominicus WEMELDINGE - Wemeldinge moet bekendheid krijgen als aantrekke lijk toeristenoord van formaat. Daar zetten MKB Wemeldinge en Dorpsbelangen Wemeldinge op in. Ze werken aan een plan om het toerisme een impuls te geven. „De eerste stap, Koninginnedag, is gezet", zegt voorzitter Hans van Klink van Dorpsbelangen. „Wemeldinge heeft toeristen veel te bieden, alleen niemand die het weet", zegt Martij n Meeuwsen van MKB. „Gasten die hier vakantievie- ren, doen dat al jaren." De historie van Wemeldinge, een van de oudste dorpen van Zee land, moet hand in hand gaan met de attracties in en rondom het dorp, vinden de organisaties. Zo willen ze bij het strandje van Lindenbergh, achter vakantiepark De Oesterbaai, een dam laten door trekken. Van Klink: „Een dam die water doorlaat, maar het zand in Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Fietser en wandelaar hoeven niet meer te sjouwen aan bagage

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41