met de familie Dagattracties profiteren van slecht weer en alles wat mooi, lief en kwetsbaar is zeeland j 3 Vermist meisje is weer terecht Man slaat agent in Renesse Messenzwaaier jaagt schrik aan 'Als we thuis zouden eten, zou het heel druk zijn voor mij. Nu heb je veel tijd om bij te praten. Ik vind het heel ontspannend' Els Hoppers bruncht met haar familie in Hotel Arion in Vlissingen. Het hoofdgerecht? Warme schalen met varkenshaasmedaillons, zalmmoten, kalkoen, friet en mosselen Ongeveer tweehonderd mensen genoten op eerste paasdag van de paas- Koude visgerechten zijn een vast onderdeel van de paasbrunch. brunch in Hotel Arion in Vlissingen. foto's Lex de Meester Deelnemers aan de paasbrunch kregen bij binnenkomst een glaasje prosec- co aangereikt. Brunchen is vooral populair bij families. Voor kinderen was er een clown en ze kregen limonade in plaats van prosecco. Het was te koud om op het terras te zitten en te regenachtig om te fietsen of te wandelen. Veel mensen brachten dit paas weekend daarom een bezoek aan één van de dagattracties in Zee land. Vooral de overdekte attrac ties waren in trek. Het Arsenaal in Vlissingen ont ving twee keer zoveel bezoekers als vorig jaar, zegt directeur Sven van Rijswijk. Bij speelcircus Bam bini in Vlissingen was het zelfs drie keer zo druk als vorig jaar. Van Rijswijk: „Dat is niet zo gek, want toen was het paasweekend één van de warmste ooit. Maar we hebben dit jaar ook meer aan pro motie gedaan." De Voetbal Experience op evene mententerrein ZEP in Middelburg trok dit paasweekend ook flink wat bezoekers. Het Watersnoodmuseum in Ou- werkerk beleefde een topweekend, zegt directeur Jaap Schoof. Bijna twaalfhonderd mensen bezochten het museum. „Het was heerlijk druk", zegt Schoof tevreden. „We zitten nu bijna aan tienduizend be zoekers sinds januari." Op tweede paasdag bleef het gro tendeels droog, en scheen zelfs af en toe de zon. „Ideaal attractiepar- kenweer", zegt directeur Bert van der Hoef van Neeltje Jans. Het del tapark ontving zo'n 3500 bezoe kers, ongeveer tien procent meer dan vorig jaar. De bezoekers waren bijna allemaal toeristen. „Het sei zoen is volop losgebarsten." Ook bij attractiepark Mi,ni Mundi in Middelburg was het tweede paasdag druk. Een prima start van het toeristisch seizoen, vindt Van Rijswijk. „Als het zo doorgaat, hoor je mij niet mopperen." In die tijd publiceerde hij in de kunstbijlage van de PZC zijn ru briek Fotosynthese: een vaak oude, raadselachtige foto gecombi neerd met een beschouwend, ont hullend mini-essay. Als eindredac teur van die bijlage overlegde ik wekelijks met hem over de kwali teit van de foto's. Beeld en tekst moesten elkaar in evenwicht hou den, vond hij. We hadden het vaak over de noodzaak van pak kende trefkoppen, die het myste rie van de foto in eerste instantie verdiepten. Ook het al dan niet ver talen van Latijnse citaten was een terugkerend item. „Maar dat we ten mensen toch", verzuchtte hij dan. Het ongeremd enthousiasme, dat is wat me van die wekelijkse tele foongesprekken is bijgebleven. El ke keer gaf hij een minicollege over zijn onderwerp van die week. Ezels, katten, koikarpers (in eigen tuin), verdwenen gebouwen, tech nische uitvjndingen, mooie vrou wen, Indonesië, oude auto's. Frankrijk, waar hij lang woonde, kwam vaak aan bod. Nog nooit ge hoord van de door hem vertaalde Raymond Queneau? De volgende dag lagen diens Stijloefeningen op mijn bureau. Kousbroek kwam begin 2003 uit Leiden over voor een dagje Zee land. Met collega-eindredacteur Carla van de Merbel vormde ik het ont vangstcomité op het station van Vlissingen. Niet lang daarvoor had hij geschreven over de autogyro of de gyrocopter: een vliegtuigje met het voorkomen van een helikop ter, maar dat in feite een vliegtuig romp is met een grote, vanzelf draaiende horizontale rotor en voorop een verticale propeller voor de voortbeweging. Vanaf 1920 was er met het toestel geëxpe rimenteerd, maar het was nooit een succes geworden. Tot onze ver rassing bleek er op vliegveld Mid den-Zeeland een Gyrocopter Avia tion te bestaan. Daar moesten we heen, uiteraard. Voor we er erg in hadden was Kousbroek in een heftige discussie verwikkeld met de eigenaar van het vliegcentrum. Over draag kracht, opwaartse druk en benzi neverbruik. Nee, ze werden het niet eens. En toen zagen we de ezel. In Opgespoorde wonderen (2003) heeft hij een foto opgenomen van een op het strand lopende ezel met een broek aan. Het klinkt raar, maar het is niet anders: rond zijn voorpoten heeft het dier een gerui te broek, die met elastieken om hoog wordt gehouden. Zulke ezels zijn de traditionele mascottes van het lie de Ré in Frankrijk. Niet lang meer, schreef hij toen, „het einde is nu naar het schijnt in zicht: zoals in onze wereld alles wat mooi, lief en kwetsbaar is de nek wordt omgedraaid door de commercie". dinsdag 6 april 2010 MIDDELBURG - Dawn Vink, het vijf tienjarige meisje dat sinds vorige week zondag vermist was, is weer terecht. Dat meldt de politie. Dawn heeft zich afgelopen zater dagavond gemeld bij de gesloten jeugdinstelling De Vliethoeve in Kortgene, waar ze verbleef De politie bezocht verschillende adressen in Zeeland bij de zoek tocht naar het meisje. Waar Dawn afgelopen week is geweest en door wie ze is teruggebracht, wil de poli tie niet zeggen. Dawn liep vorig weekend samen met een ander meisje weg. Het tweede meisje was al snel weer terecht. RENESSE - Aan de Hogezoom in Renesse is in de nacht van zondag op maandag rond kwart over een een 21-jarige man uit Duitsland aangehouden nadat hij een agent had geslagen. Even daarvoor werden agenten er, door de portier van een horecage legenheid, op gewezen dat er op de parkeerplaats aan de Hoge zoom vier jongemannen dronken in een auto zaten. De agenten spra ken de man die op de bestuurders plaats zat aan en vroegen hem naar zijn rijbewijs en autosleutel. De 21-jarige man wilde niet mee werken, waarop hem werd ge vraagd uit de auto te komen. Dat deed hij wel*maar op het moment dat hij uitstapte haalde de Duitser uit naar één van de agenten. BROUWERSHAVEN - De politie heeft zaterdagavond een 28-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duive- land gearresteerd. Hij liep op de Noorddijk in Brouwershaven te zwaaien met twee messen. Wande laars in de buurt vonden dat zeer bedreigend overkomen. Met behulp van een diensthond wist'de politie de 28-jarige aan te houden. Hij is ingesloten in het Middelburgse gevangeniscomplex Torentijd. STEVE LUKATHER Toto-gitarist Steve Lukather ontvangt de Eddy Christiani-Award. Bekijk de video op www.pzc.nl/video ZEEUWEN IN URUZCAN Zeeuwse militairen in Uruzgan schrij ven over hun ervaringen. Lees en rea geer op www.pzc.nl/uruzgan STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3