Renesse toont zich koning van derby's 33 Brouwershaven nadert Mevo ZSC'62 geeft marge van drie goals weg Ouwerkerk in de min Pieter Bolle scoort acht keer in één wedstrijd dinsdag 6 april 2010 Ouwerkerk heeft dit seizoen nog maar zes punten gehaald. Daarmee stevent de club af op zijn laagste puntentotaal in de vijfde klasse. Dat staat nu nog op zeven punten drie seizoenen geleden gehaald. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Renesse won giste ren ook zijn vierde Schouwse der by in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. Net als eerder dit seizoen was de ploeg van trainer Martin de Nooijer met 3-0 te sterk voor DZC'09. Ook Ouwerkerk moest dit seizoen al tweemaal het onderspit delven tegen Renesse. Renesse, dat zaterdag met 3-1 ver loor van Lewedorpse Boys, is lei der in het rechterrijtje. Een hogere klassering in de drie slotduels van het seizoen wordt lastig. Voor Ou werkerk wordt het lastig om de laatste plaats te verlaten. Gisteren was Hansweertse Boys met 2-0 te sterk. De strijd om het kampioenschap lijkt beslist na de 3-2-overwinning gisteren van Robur in de topper te gen Lewedorpse Boys. Hansweertse Boys-Ouwerkerk 2-0: Na een aftastend begin open de Frank Quakkelaar halverwege de eerste helft de score op aange ven van Nick de Vries: 1-0. Met een keihard schot vanaf de rand van het zestienmetergebied ver dubbelde Nigel Beenhakker deze voorsprong: 2-0 halverwege. De tweede helft was een stuk minder van beide kanten. Kort voor tijd kregen de Boys een strafschop, maar de inzet van Tim Jacobusse eindigde tegen de lat. Lewedorpse Boys-Renesse 3-1: Nadat eerst nog een treffer van zijn voet was geannuleerd wegens buitenspel, bracht Mboyo Bobo de thuisploeg na een halfuur toch op voorsprong: 1-0. Kort voor rust ver dubbelde Jeffrey Jansen deze voor sprong tegen een vrij onmachtig Renesse: 2-0 halverwege. Ook in de tweede helft scoorde Le- bo tweemaal: eerst via Robin Wal- hout aan de goede kant (3-0) en la ter via Mike Boot in eigen doel: 3-1 de eindstand van deze door inval ler-scheidsrechter Harold van de Ketterij geleide wedstrijd. Renesse-DZC'09 3-0: De eerste twintig minuten waren duidelijk voor Renesse dat, net als de tegen stander trouwens, met heel veel in vallers speelde. Na een eigen doel punt van de bezoekers (1-0) zorg den Erwin Wandel en Ricky Wer- ry voor een 3-0-stand halverwege. In de tweede helft zocht de thuis ploeg veelal de aanval met lange ballen die of niet aankwamen óf een simpele prooi waren voor de lange verdedigers centraal achterin bij DZC'09. Maandag. NVS-Vosmeer 4-0 (0-0). Jo ris Nagelkerken 1-0, Simon Piasmans 2-0, Sander Simons 3-0, Erik Piasmans 4-0. Robur-Lewedorpse Boys 3-2 (2-0). Dennis Weijers 1-0, Alex van Dongen 2-0, Bobo Mboyo 2-1, Mathieu Miltia de 3-1, Marcel Rooze 3-2 (strafschop). Kwadendamnrie-Vai Aan 0-0. Zaterdag. Val Aan-Hansweertse Boys 3-1 (1-1). Nick de Vries 0-1, Erwin van de Zande 1-1, Bart Smit 2-1, Bart Smit 3-1. George Barnes schiet namens Brouwershaven op het doel van Waarde. Frank Kristelijn kijkt toe. foto Willem Mieras door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de vierde klasse B won Brouwershaven zaterdag de uitwedstrijd bij Waarde met 2-1. Mevo bleef in Stavenisse op 3-3 ste ken en WIK'57 verloor met 2-0 bij Chrislandia. Brouwershaven staat nog vier punten achter op Mevo, maar heeft nog wel een duel min der gespeeld. Smerdiek nam een voorschot op de titel door een 6-2-zege bij concurrent SPS. Chrislandia-WIK'57 2-0: De ploeg uit Kerkwerve begon sterk, maar na de goede eerste tien minu ten zakte het spel wat terug. In een verder gelijk opgaande eerste helft kwam Chrislandia via Ra mon Aantjes op voorsprong. Na rust kregen beide ploegen kansjes, maar werd het duel in de tachtig ste minuut beslist door een goal van Comé Jongenelen. Waarde-Brouwershaven 1-3: Brouwershaven was sterker en bij Waarde ontbrak het aan beleving. In de 25e minuut opende Frank Kristelijn na één van de vele Brouwse aanvallen de score. Op slag van rust nam de Schouwse ploeg een beslissende voorsprong toen George Barnes uit een corner scoorde. Kort na rust liep Brouwershaven door een treffer van Jurrian de Rui ter uit naar 0-3. Een kwartier voor tijd kreeg Waarde de hulp van Brouw-doelman Meivin van Ast, die een terugspeelbal zo in de voe ten van Joep Krijger schoot. De Waarde-speler tekende voor 1-3. Stavenisse-Mevo 3-3: Met het der de gelijkspel van het seizoen nam Stavenisse één punt afstand van hekkensluiter WIK'57. Via Merijn Berrevoets kwam Mevo op een i-o-voorsprong, maar door goals van Perry Potappel en Kees van Putte pakte Stavenisse de leiding. Patrick Knijnenburg zorgde in een levendige eerste helft met de vier de treffer voor de 2-2-ruststand. Via Thomas Vos leek Mevo na rust op weg naar de zege, maar Marco Klippel bezorgde met zijn doel punt Stavenisse het zesde punt van de competitie. Mevo eindigde het duel met tien man, omdat Jo hn Verkamman tegen twee gele kaarten was opgelopen. Zaterdag. Vrederust-Smerdiek 1-2 (0-0). Nico de Frel 1-0, Jan de Viet 1-1, Remy Korthouwer 1-2. Vosmeer-SPS 2-0 (1-0). Monahim Bousaksaki 1-0, Soufian Allouchi 2-0. Rode kaart (2x geel): Monahim Bousaksaki (Vosmeer). Chrislandia-ZPR'84 2-3 (0-2). Fouad Talhaoui 0-1, Rachid Achabar 0-2, Mar- tijn de Jong 1-2, Bilal Azarkan 1-3, Arie Huitkar 2-3. Halsteren-FSV 3-2 (2-1). Raymond Lin- gen 0-1, John Lambregts 1-1, Peter Geense 2-1, Nicky Loopmans 3-1, Koen Palings 3-2. Maandag. SPS-Smerdiek 2-6 (1-2). Erik van Haaften 0-1, Erik van Haaften 0-2, Duncan Weeland 1-2 (eigen doel punt), Leroy Pors 1-3, Jeffrey Oudesluis 2-3 (eigen doelpunt), Erik van Haaften 2-4, Jan de Viet 2-5, Stefan Lindhout 2-6. Stavenisse-FSV 1-3 (0-2). Edward de Rooij 0-1, Edward de Rooij 0-2, Wiebe de Kok 0-3, Erik de Rijke 1-3. Waarde-Halsteren 0-5 (0-5). Sjoerd Bakx 0-1, Peter Geense 0-2, John Lam bregts 0-3, John Lambregts 0-4, Dennis van de Avert 0-5 (strafschop). door Tom Vennink MIDDELBURG - ZSC'62 gaf gisteren een zeker lijkende overwinning uit handen in de vierde klasse A van het zaterdag. De Scharendijkse elf bouwden een 3-0- en 4-1-voor- sprong op, maar tegenstander MZVC toonde veerkracht en kwam terug tot 4-4. Heinkens- zand (1-0-zege bij Nieuwland) kan zaterdag tegen Borssele kampioen worden. MZVC-ZSC'62 4-4: ZSC nam het heft in handen vanaf het eerste fluitsignaal. MZVC werd terugge drongen en kwam er in de eerste helft niet meer uit. Jos Erades en Martin van der Schee beloonden het overwicht met een 2-0-voor- sprong bij rust. De mannen kwa men fris de kleedkamers uit en dreven de voorsprong op tot 0-3; Gerard Verhoek zette de treffer op zijn naam. Na een uur kwam MZVC voor het eerst aan het ven ster kijken. De inzet van Niels Vers luis was direct raak. De thuisploeg nam het duel over, maar een on verwacht schot van Robin Pro voost belandde fraai in het doel: 1-4. MZVC liet zich echter niet kennen en trok opnieuw ten strij de. Martijn de Vries (2-4) en Niels Versluis (3-4) luidden een zinde rende slotfase in, waarin het ver schil nog maar één doelpunt was. In de allerlaatste minuut kreeg MZVC een vrije trap vlak buiten het zestienmetergebied. Alexander Bom was de redder van MZVC en ontnam ZSC'62 twee punten. Maandag. Borssele-Hoedekenskerke 0-0. Wolfaartsdijk-Nieuwland 0-1 (0-0). Ri chard Jacobs 0-1. Zaterdag. 's-Heer Arendskerke-SVD Driewegen 6-1 (4-1). Walter de Kok Jos Erades, die de openingstreffer voor zijn rekening nam, probeert hier na mens ZSC'62 om de doelman van MZCV te omspelen, foto Lex de Meester 1-0, Frank Davidse 2-0, Wouter de Kort 3-0, Kevin Koudenburg 3-1, Wal ter de Kok 4-1, Walter de Kok 5-1, Ste fan van Sabben 6-1. Borssele-Wolfaartsdijk 2-1 (0-0). Toon van Liere 1-0, eigen doelpunt 1-1, Stefan Boonman 2-1. Domburg-Cadzand 6-0 (2-0). Maurice Bernard 1-0, Martijn Minderhoud 2-0, Rutger Bimmel 3-0, Martijn Minder houd 4-0, Maurice Bernard 5-0, Ronald Hendrikse 6-0. MZVC-Hoedekenskerke 1-1 (0-0). Niels Otte 0-1, Wouter de Vries 1-1. Nieuwland-Heinkenszand 0-1 (0-0). Tom Blomaard 0-1. WEMELDINGE - Pieter Bolle beleef de zaterdag een dag als nooit tevo ren. De aanvaller van Wemeldinge scoorde tegen Apollo'69 acht keer. Hij won met zijn ploeg het duel uiteindelijk met 11-1. In de laatste tien jaar kwam het nooit voor dat een speler zo vaak scoorde in één wedstrijd. George Geluk van Bruse Boys kwam vijf jaar geleden nog het dichtst bij met zeven doelpun ten tegen Mevo. Tien minuten hield Apollo de deur dicht, maar gooide hem daar na wagenwijd open voor Wemel dinge. Tussen de geslagen bezoe kers hielp Bolle op zijn beurt Wil- co Zuijddijk aan een doelpunt. Fraai scoren deed ook Rutger Verg ouwen, die de bal feilloos in de kruising plantte uit een vrije trap. Dennis Wisse krikte eveneens het doelsaldo op. Het doelpunt van Apollo, door Hans van Ginkel, had geen betekenis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35