321 sport Vos en Mol terug op oude nest Gemengde gevoelens bij ZSC'62 Van de drie Schouwse vertegenwoordigers in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal kan alleen Renesse pun- nazes opeenvolgende nederlagen ten bijschrijven in het paasweekeinde eens. SKNWK moet het weer niet hebben van DFS dinsdag 6 april 2010 door Rudy Boogert zierikzee - De voetballers Thomas Vos en Lee Mol keren volgend sei zoen terug bij Zierikzee. Ze ko men nu nog met buurman Mevo uit in de vierde klasse van het za terdagvoetbal. Volgend seizoen speelt Zierikzee op hetzelfde ni veau. Beide clubs onderzoeken mo menteel de fiisiemogelijkheden. Lee Mol keert na vijf seizoenen Mevo terug naar Zierikzee, Tho mas Vos is momenteel aan zijn tweede seizoen bezig bij de oranje hemden. Vorig seizoen werd Vos met 25 competitiedoelpunten club topscorer, dit seizoen heeft hij er ook al 20 in liggen. Die twintigste maakte hij zaterdag in het teleur stellende 3-3-gelijkspel tegen Stave- nisse. Zierikzee zal het volgend seizoen moeten stellen zonder doelman Stefan Smalheer. Hij gaat zich la ten behandelen aan zijn knie waar van hij al tijden last heeft. Hij laat zich nieuwe kruisbanden aanme ten. Het aanblijven van spelmaker Ingmar Quist en Ben Verwest is onzeker. De namen van beide spe lers circuleren prominent in het ge ruchtencircuit. Zierikzee leed zaterdag een 3-1-nederlaag in de oefenwedstrijd bij Arnemuiden. Halverwege was de stand nog in evenwicht. De Schouwse club speelde zonder vas te waarden als Ingmar Quist, Ben Verwest en. Barry Hage. In de eer ste helft zette Marvin Meerman Ar nemuiden op een i-o-voorsprong. Martijn van Grunsven, die samen met Freek Torensma op het mid denveld speelde, zorgde voor de ge lijkmaker. Na rust was het woord aan invaller Marinus Baas. De aan valler stapte aan het begin van het seizoen op bij Kloetinge en kreeg geen overschrijving naar Arnemui den. Sindsdien kan hij alleen maar trainen en oefenduels spelen. Dat hij het scoren nog niet verleerd is, bewees Baas tegen Zierikzee. Hij scoorde tweemaal en zorgde zo voor de 3-1-eindstand. VIJFDE KLASSE B 0 won Renesse gisteren eindelijk weer Renesse-speler Léon Bakker (rood shirt) vecht een verbeten duel uit met een tegenstander van DZC'09. foto Dirk-Jan Gjeltema door Tom Vermink MIDDELBURG - Het paasweekend van de voetbalsters van ZSC werd gisteren met gemengde gevoelens afgesloten. Winst was er wel na een spannend duel tegen Bruse Boys 1 (0-1), maar de wedstrijd te gen concurrent Koewacht was za terdag uit handen gegeven. Het maandag verrassend sterke Bruse Boys 1 was zaterdag niet opgewas sen tegen Smerdiek 2 (0-6). Zierikzee-Smerdiek 2 0-2: Zierik zee voerde de boventoon in de eer ste helft. De eerste grote kans was voor Sanne Tamerus, maar het Smerdiekse doel werd goed verde digd. Ook na rust waren de meeste kansen voor de thuisploeg, hoewel Smerdiek beter in haar spel kwam. Anne Schreurs miste op een haar de kans op 1-0 en raakte de paal. Pas in de tachtigste minuut kreeg Smerdiek de eerste mogelijkheid: een geplaatst schot liet keepster loyce Versteeg kansloos. Het Schouwse slotoffensief leverde al leen nog een Smetdiek-goal op. Bruse Boys 2-Robur 1-4: T\vee vroege tegendoelpunten werden goed opgevangen door de jonge se lectie van Bruse Boys. De vrou wen herpakten zich en creëerden een behoorlijke kans voor Domini que Fluijt, die nipt miste. Tacti sche zetten in de kleedkamers leid den tot een gelijke strijd in de tweede helft. Toch viel de derde treffer voor Robur. Bruse Boys kreeg een verdiend doelpunt uit een strafschop, genomen door Da nielle Koster. In de slotfase deinde het spel op en neer en benutte al leen Robur nog een kans. Bruse Boys t-Smerdiek 3 0-6: De Bruse thuisspeelsters stuitten op een erg sterk Smerdiek. Keepster Il se Donselaar had het niet makke lijk, maar verdedigde haar doel met verve. Ondanks de tegentref fers bleef Bruse Boys moedig inzet tonen en speelde een prima twee de helft, waarin de voorhoede me nigmaal aan het werk werd gezet. ZSC'62-Koewacht 0-1: ZSC werd het vuur aan de schenen gelegd in de eerste helft. Na een uur strijd nam ZSC het heft in handen. Ra- quel Rijkers brak driemaal door de defensie van Koewacht, maar mis te het doel rakelings. Celine Sma ling was eveneens dichtbij uit een voorzet vanaf links, maar ook zij passeerde de keepster net niet. Koewacht werd in het hele duel •slechts één kans geboden, die met open armen werd ontvangen. Bruse Boys i-ZSC'62 0-1: De be zoeksters verkeken zich op de soli de verdediging van Bruse Boys. Bij rust was het nog 0-0 en had Bruse Boys nog altijd uitzicht op een punt. De tijd tikte langzaam weg. Elene Opstal en Judith Zweistra waren er dichtbij, maar de verlos sende treffer voor ZSC viel pas een kwartier voor tijd. Raquel Rijkers soleerde vanaf de middencirkel richting het Bruse Boys-doel en schoot binnen. door Klaas Verspoor middelburg - In de derde klasse A is DFS volledig de weg kwijt. Nu kwam de ploeg van interim-trai ner John Bonte niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen degradatie kandidaat Spui. Door het resultaat kwam de Zeeuws-Vlaamse ploeg in punten gelijk met SKNWK. Met nog drie duels te spelen staan beide teams op vijftien punten. Kruiningen heeft 17 punten. DFS-Spui 1-1: Op basis van de kan senverhouding had DFS moeten winnen, maar het ontbrak de thuisploeg wederom aan scherpte in de afronding. Na een flauwe eer ste helft, waarin de bezoekers slechts één kans kregen en DFS een aantal, kwam de ploeg uit Burgh-Haamstede in de 49e mi nuut aan de leiding. Een vrije trap van net buiten de zestienmeter, ge nomen door Vincent Bakker, kwam bij Jeroen Grefkens. In de daaropvolgende scrimmage stond Pieter de Munnik op de juiste plaats om voor 1-0 te zorgen. In plaats van door te drukken liep DFS twaalf minuten later tegen de gelijkmaker op. Een vrije trap van de bezoekers mocht op dé verkeer de plaats genomen en DFS reageer de niet attent genoeg. Via Ludwig Kalisvaart kwam Spui aan de 1-1. Daarna moest DFS-doelman Lean- der Rouw nog een keer redding brengen op een Zeeuws-Vlaamse inzet, maar hadden Vincent Bak ker (2x), De Munnik en Grefkens de mogelijkheid om de zege naar DFS toe te trekken. Officieel heeft DFS nog één punt nodig om volle dig gevrijwaard te zijn van degrada- tiezorgen. Colijnsplaatse Boys-AZVV 1-0 (1-0). Robbert-Jan van de Genugten 1-0. Yerseke-VCK 0-1 (0-0). Erik Goudt 0-1. Spui-Kruiningen 2-2 (2-1). Remco Ha melink 1-0, Ludwig Kalisvaart 2-0 (straf schop), Urvin van Hekelen 2-1, Adriaan van de Plasse 2-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34