een crisis door 3i Gert-Jan Tierie schiet Goes naar de leiding RCS richt vizier op nacompetitie Vlissingen heeft het even niet meer dinsdag 6 april 2010 SÉ»- 'flps - "4 V M 'Om eerlijk te zijn kunnen wij geen hoog - tempo spelen op dit veld. Op kunstgras H t - JBtet spelen we beter dan hier op ons eigen veld.' Hoek-trainer Paul Telussa door Frits Bakker HOEK - Als Josimar Pattinama niet scoort voor Hoek, is zijn spel meestal ook niet om over naar huis te schrijven. Hoessein Bou- zambou is na de winter niet meer de voetballer die hij daarvoor was en Chakir Lmaknafi deed bijna niets goed in de thuiswedstrijd die Hoek gisteren tegen LRC speelde. De schrale cijfers (o-o), na de rust zelfs tegen tien man, gaven vooral aan dat de voorhoede van de Zeeuwen een crisis doormaakt. Het optimisme is weer iets getem perd, omdat het gat met de concur rentie maar één punt groter werd. Paul Telussa kon niet anders dan toegeven dat het een bittere tegen valler was voor zijn elftal. De trai ner, die zo gebrand was op winst nu hij zelf de touwtjes weer eens in handen had, wisselde na rust twee aanvallers om meer pressie te spelen. Het zette de thuisclub wel aan tot een offensief, maar het re sulteerde niet in veel kansen. Twee keer kwam Hoessein Bou- zambou wel in riante positie al leen voor de keeper, tien minuten voordat hij naar de kant werd ge haald. Beide keren trof hij Mirco Bovo, die onder de lat tot de held van LRC uitgroeide, op zijn weg. Het waren kansen die de spits in zijn betere dagen niet had gemist. Hoek was ook daarna de ploeg die voortdurend de helft van LRC op zocht, al lag het tempo veel te laag en waren de combinaties doorzich tig of slecht van uitvoering. De meeste aanvallen werden opgezet van achteruit, met passes uit de achterhoede van Ferry Alfons, Gio vanni Siereveld, Geert Bos-chaart en Michael Koné, die verzonken in een verdedigingsmuur die niet te slechten was. Zeker niet voor het huidige Hoek, dat voorin de creativiteit mist om tegenstanders te overrompelen. Bo vendien stuitte het op een ploeg die organisatorisch staat als een huis. Michel Langerak, voormalig profvoetballer bij onder meer AZ en Sparta, deelde dan ook veel complimenten uit na afloop. „Zelfs met tien man hebben we niet eens zo veel kansen weggege ven, dat zegt veel over onze organi satie." „Het komt ook", haakte Telussa in, „omdat onze spitsen te weinig er varing hebben en op dit moment ook niet slim genoeg spelen. Bou- zambou is daar een voorbeeld van. De Hoessein van voor de winter stop met die van daarna is een we reld van verschil. Hij zou moeten omschakelen naar slimmer voetbal len, maar dat gebeurt niet. Dan mis je de ervaring op dit niveau." Hoek blonk daarnaast ook nog uit in onnauwkeurigheid in de op bouw en in de passing. Met de an ders zo dwingende en corrige rende Gideon Imagbudu krijgen andere spelers de vrijheid om op Karakteristiek Hoek-LRC 0-0. Scheidsrechter: M. Roeleveld (Vinkeveen). Rode kaart (2x geel): Luciano van Harlingen (LRC). Gele kaart: Josimar Pattina ma (Hoek) en Coen van der Waal (LRC). Aantal toeschouwers: 700. Hoek: Lieven de Veirman; Geert Bosschaart, Ferry Alfons, Giovanni Siereveld, Michael Koné; Gideon Imagbudu, Thomas Ragut, Stijn Ma- hieu; Chakir Lmaknafi (58. Musaba Selemani), Josimar Pattinama en Hoessein Bouzambou (68. Koen Versyp). te komen, maar het blok beton op het middenveld worstelt zichtbaar met de tand des tijds. Het gevaar moest zaterdag bijna altijd komen van Stijn Mahieu, die zelden ver zaakt en met zijn timing en gerich te kopballen als enige aangever voor de aanvallers fungeerde. „We kregen minimale kansen, dan moet je ze ook benutten", zocht Telussa naar verklaringen voor de 0-0. „Maar om eerlijk te zijn kun nen wij geen hoog tempo spelen op dit veld. Op kunstgrasvelden spelen we beter dan hier op ons ei gen veld. Dat speelt ons parten in dit soort wedstrijden." Voor rust kwam Hoek zelfs maar twee keer gevaarlijk in de buurt van het doel van LRC. Bouzam bou schoot van afstand net over en een kopbal van Mahieu werd formidabel gestopt door Mirco Bo vo. Met een rode kaart voor Lucia no van Harlingen, die al geel had en in de achtste minuut na rust voor commentaar op de leiding werd weggestuurd, leek Hoek toch nog een vrijgeleide te krijgen. Maar ook in de resterende 37 minu ten was het doelgevaar op de vin gers van één hand te tellen. Met Musaba Selemani voor Lmak nafi en Koen Versyp voor Bouzam bou was het spelbeeld nauwelijks anders. Hoek slaagde er niet in de verdediging open te breken en zocht het dan maar in hoge ballen voor de goal, die allemaal een prooi waren voor de lange verdedi gers van LRC. Ook Josimar Pattinama, toch ge vreesd als topscorer, werd volledig aan banden gelegd door zijn bewa ker. Benjamin Gans gunde hem geen centimeter ruimte in de zes tienmeter. De verdediger is niet voor niets met de andere centrale man, Leon Bot, gevraagd om aan het eind van dit jaar met trainer Michel Langerak naar Kozakken Boys te vertrekken. MIDDELBURG - Goes is na zaterdag weer alleen koploper in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De Bevelandse formatie profiteerde optimaal van het 1-1-gelijkspel van concurrent Jeka bij SC 't Zand. Goes won met 1-0 bij Internos. Goes had in de eerste helft het heft in handen en kwam in de ze ventiende minuut verdiend op voorsprong via Gert-Jan Tierie. Voor de Nieuwerkerker was het al weer zijn zevende doelpunt van het seizoen, zijn vierde in de laat ste vijf wedstrijden. Na de pauze was er sprake van meer evenwicht. Er werd echter niet meer gescoord. Goes speelde de laatste zeven minuten met tien man, omdat Padden van de Water tegen zijn tweede gele kaart aan liep. Tijdens de tweede helft was er nog even sprake van noodweer. Een enorme stortbui veranderde het veld in een modderpoel. Met nog vier wedstrijden te spelen (waarvan drie thuis) heeft Goes twee punten voorsprong op Jeka en RKJW. Zondag komt RKJW op bezoek in Goes. Het dubbelweekeinde leverde klas- segenoot Terneuzen vier punten op. Zaterdag werd Moerse Boys met 6-0 teruggewezen, gisteren werd het teleurstellend 1-1 bij Dub beldam. Zaterdag werd de produc tie verzorgd door Fabian Wilson, Dominique Verlinde (zx), Dennis de Kraker, Erik-Jan Naudts (straf schop) en Tom Jansen. Halverwe ge stond het 3-0. Gisteren kwam Terneuzen bij Dub beldam eerst op achterstand, maar in de tweede helft zorgde Bert de Hamer voor de gelijkmaker. Ter neuzen blijft middenmoter. door Koen de Vries ETTEN-LEUR - RCS wordt heen en weer geslingerd tussen hoop en vrees. Zaterdag leed de Souburgse zondag-eersteklasser op eigen veld een onnodige nederlaag tegen WSC (1-3), gisteren herstelde de ploeg zich met een 3-1-zege bij Unitas'30 uit Etten-Leur. „Met zes punten zouden we heel goede zaken hebben gedaan", keek trainer Michel Leonhart terug. „Maar dat is achteraf praten. Na de nederlaag tegen WSC hebben we ons goed hersteld. Na negentig mi nuten stonden er gisteren bij ons twee A-junioren en twee B-junio- ren op het veld." RCS staat momenteel vijfde met slechts twee punten achterstand op Vlissingen. Doordat verschillen de teams nog achterstallige wed strijden hebben, is het beeld enigs zins vertekend. RCS treft in de laat ste vier wedstrijden Unitas (thuis), IFC (uit), Best Vooruit (thuis) en Dongen (uit). De kansen op directe promotie zijn nog niet helemaal verkeken, maar Leonhart richt zich liever op de nacompetitie. „En we zitten na tuurlijk ook nog in de kwartfinale van de beker." RCS begon zaterdag veel te slap en keek voor rust al tegen een 0-2-ach- terstand aan. Na rust kwam het herstel. Alwin van Ham zorgde in de 55e minuut voor de 1-2. Het re gende hierna kansen. Len Evers- dijk en Kahlid el Hatach raakten echter de paal. De slotfase verliep tumultueus. André Siereveld kreeg een discutabele rode kaart. Toch kreeg RCS nog een ideale mogelijk heid op 2-2, maar Ugur Kahveci werd ten onrechte voor buitenspel teruggefloten. Het gevolg was dat ook trainer Leonhart rood zag. Gisteren keek RCS opnieuw tegen een achterstand aan, maar die werd kort voor rust tenietgedaan door loey van der Zweep. Na rust maakte de zestienjarige Lorenzo de Groot 1-2 en gooide Salim ben Salem de wedstrijd in het slot: 1-3. kon beschikken over Björn Lange- veld en Jonathan Constancia. De laatste viel zaterdag in de thuis wedstrijd tegen Longa (2-2) ook met een hamstringblessure uit. Eerder al moesten Peter de Jong, Ronnie Cremer en Raymond Wolff plaatsnemen in de zieken boeg. „We missen te veel spelers in de as", aldus Pennings. „Ik moet te veel schuiven, waardoor de auto matismen weg zijn." Zaterdag leek Vlissingen niettemin nog drie punten over te houden aan het duel met Longa. Na een 1-0-achterstand bij rust herstelde Vlissingen zich en kwam via Jona than Constancia (50e minuut) en Kjell van der Haeghen (75e) aan een 2-1-voorsprong. De drie pun ten leken binnen totdat Jasper Campens in blessuretijd alsnog de 2-2 binnen werkte. Gisteren in de wedstrijd bij IFC in Hendrik Ido Ambacht kwam Vlis singen in de vierde minuut al aan de leiding, toen Davy van Geers- daele attent reageerde. Maar nog in dezelfde minuut werd het t-t via Reinder van de Velde. De thuis ploeg drukte hierna door en kwam nog voor de pauze op 2-1 via Danny Slingerland. In het twee de bedrijf had Vlissingen wat be ter vat op IFC en kwam het zelfs op 2-2, maar het doelpunt van Kje ll van der Haeghen werd wegens buitenspel afgekeurd. Rudley St. Ja- go kreeg hierna ook nog een kans op de gelijkmaker, maar hij miste. In de slotfase counterde IFC naar de 3-1 via Marcel Dijkstra. „We zitten in een lastige fase", stel de Pennings. „Het is nu zaak om zo snel mogelijk weer wat mensen fit te krijgen. Daar wordt achter de schermen hard aan gewerkt. We richten ons voorlopig op de twee de of derde plaats. Dat is het maxi maal haalbare." Komende zondag wacht Vlissingen het topduel met koploper De Valk. door Jan Dagevos VLISSINGEN - De voetballers van Vlissingen kregen twee nieuwe dompers te verwerken. Nadat de zondag-eersteklasser vorige week van Dongen verloor, werd er dit weekeinde uit de twee inhaalduels slechts één punt behaald. Zaterdag verspeelde Vlissingen in blessure tijd de winst tegen Lbnga (2-2), gis teren was in Hendrik Ido Am-- bacht IFC met 3-1 te sterk. „Het zit op dit moment tegen", verzuchtte Vlissingen-trainer Ruud Pennings. „Elke wedstrijd krijgen we met een nieuwe tegenslag te maken." De oefenmeester zag gisteren in de uitwedstrijd tegen IFC midden velder Randy de Dreu halverwege de tweede helft met een ham stringblessure uitvallen. „We mis ten hierdoor een aanspeelpunt en tevens een controlerende man op Niels Kole schoot Kloetinge gisteren in veilige haven tegen Schelluinen. het middenveld", zei Pennings, die foto Willem Mieras in Hendrik Ido Ambacht ook niet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33