301 sport Voorhoede van Hoek maakt Kloetinge glansloos langs Schelluinen HOEK-LRC Het inhaalduel met LRC loopt voor Hoek op een teleurstelling uit. De zaterdag-hoofdklasser slaagt er niet in te scoren, zelfs niet tegen tien man: 0-0. TJ>' Hage op koers voor topklasse met Baronie GPC Vlissingen blijft strijdbaar na verlies Promotie Zaamslag, periode Dauwendaele Niek van Sprundel maakt er weer vier RIA W. zet opmars voort met gelijkspel dinsdag 6 april 2010 3 Tegen LRC boekte Hoek het derde doelpuntloze gelijkspel van dit seizoen. Tegen IJsselmeervogels (thuis) en Jodan Boys (uit) werd het ook 0-0. Hoek-aanvaller Hoessein Bouzambou haalt uit op het doel van LRC. De aanvaller, die sinds de winterstop met zijn vorm worstelt, kwam net als zijn ploeg genoten niet tot scoren. foto Peter Nicolai BREDA Mathijs Hage heeft met Baronie een grote stap richting de topklas se in het zondagvoetbal gezet. De Zierikzeese voetballer won dit paasweekeinde tweemaal met de Bredase hoofdklasser: zaterdag 2-0 tegen Schijndel, gisteren 2-1 tegen Venray. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg staat Baronie tweede op twee punten van koploper Gemert. Het gat met nummer vijf JVC Guijk be draagt zes punten. De top vier pro moveert rechtstreeks naar de top klasse. ZWIJNDRECHT GPC Vlissingen leed zaterdag de twaalfde nederlaag van het sei zoen. De Walcherse formatie ging in het inhaalduel met WGZ onder uit: 3-2. Met nog drie wedstrijen voor de boeg staat GPC op de elfde plaats en komt de nacompetitie steeds dichterbij. „Toch leggen we ons nog niet mer bij de situatie", zei trainer André Maas. GPC keek tegen WGZ als snel tegen een 2-0-achterstand aan. Jesper de Vlie ger zorgde voor de aansluiting, maar nog voor rust werd het 3-1. Sven Ronde maakte de 3-2. MIDDELBURG Zaamslag is zaterdag de eerste Zeeuwse promovendus geworden. Door een 1-0-zege op Serooskerke verzekerde de Zeeuws-Vlaam.se tweedeklasser zich van een plaats in de top drie die promotie bete kent. Ook bij Dauwendaele werd de 1-0-zege met een lach ontvan gen, want die ploeg pakte daardoor de tweede-periodetitel. Gisteren won Zaamslag ook van Wieldrecht (0-2) waardoor het za terdag tegen Veere aan een punt ge noeg heeft voor de titel. MIDDELBURG Niek van Sprundel had het gisteren weer op zijn heupen. Twee weken geleden maakte de aanvaller van Aardenburg er al vier tegen RIA W, vorige week twee tegen Zierik- zee en gisteren maakte hij er weer vier tegen SC Gastel. Mede door zijn goals won Aarden- burg met 6-1 en nam de club de lei ding over in de derde klasse A van het zondagvoetbal. Niek van Sprun del, volgend jaar spelend bij Zelza- te, bracht zijn seizoenstotaal op 31 doelpunten. ROOSENDAAL Door een erbarmelijke competities tart leek RIA W per kerende post naar de vierde klasse te gaan. Na acht wedstrijden was de club uit Westdorpe nog altijd puntloos in de derde klasse A van het zondag voetbal. Door een knappe inhaalra ce heeft RIA W gisteren door een 2-2-gelijkspel (RIA goals van Salim Hamidi en Jorden Takiddine) bij Al liance nummer elf SC Gastel in punten achterhaald. Komende zon dag staan RIA W en SC Gastel in Westdorpe tegenover elkaar. door Michiel Bouwman KLOETINGE - Het was dat Schellui nen vlak voor rust twee keer rood kreeg, anders hadden de Zuid-Hol landers gisteren best een punt van Kloetinge kunnen afsnoepen. Met negen tegen elf zat er voor de ploeg echter niet veel anders op dan tegenhouden. En dat lukte aardig, want Kloetinge scoorde na de uitsluitingen nog maar één keer. Het werd daardoor 2-0 voor de zaterdag-eersteklasser. Niels Kole strafte na 61 minuten een fout van keeper Jeffrey ter Veer af Daarmee kwam de stand op 2-0, want Corné Schilperoort had na een kwartier al voor 1-0 ge zorgd uit een vrije trap. Daardoor boekte Kloetinge een zege zonder glans, want het spel was niet om van te genieten. „Je wilt het pu bliek wat laten zien, maar vandaag ging dat niet", zei trainer Cees Houtepen. „Misschien dachten we er te makkelijk over. Maar ach, we hebben drie punten en dat is na een nederlaag (Heerjansdam) en twee gelijke spelen (Nivo Sparta en Terneuzense Boys) het belang rijkste. Toen creëerden we wel kansen, maar scoorden we niet niet. Nu was het bijna andersom. En we hebben ons koppie erbij ge houden." Houtepen doelde op de twee domme rode kaarten van Schellui nen. De eerste, na veertig mi nuten, kreeg Ricardo Papilja voor gehouden na het maken van een slaande beweging naar Etiënne Mallie. Twee minuten later kon spits Léon de Bruijn voortijdig gaan douchen. Hij kreeg rood we gens natrappen richting Jaap Esser. Daarmee was meteen het verzet van de gasten gebroken, want zonder aanspeelpunt voorin konden ze geen potten meer bre ken. Ondanks de numerieke meerder heid slaagde Kloetinge er amper in gaten te vinden in de defensie van Schelluinen. Linksback Maar ten van Rosevelt hanteerde keer op keer de lange bal in plaats van de oplossing dichtbij te zoeken. Toen hij de oplossing wel dichter bij huis zocht, zorgde dat direct voor dreiging. Zo was hij de aange ver bij het tweede doelpunt na een combinatie met Mallie. Dat was overigens één van de weinige keren dat de bal deed wat de crea- tieveling wilde. Zijn vorm had hij thuisgelaten en ook van Mervin Niemantsverdriet ging te weinig dreiging uit. Bovendien kende de Kloetingse middenlinie Rentmees- ter-Schuit-Schilperoort amper drang naar voren. Houtepen: „We speelden te veel lange ballen. Dat moeten we niet doen. Zeker tegen negen man moet je de tegenstander uit elkaar spelen." De trainer liet in de slotfase de achttienjarige Sofyan Azzagari de buteren. Een extra doelpuntje voor het toch al niet verwende pu bliek zat er echter niet meer in, ook niet toen Teun Rentmeester in de negentigste minuut de bal op twee meter voor het doel een makkelijke kans kreeg. Door de winst kan Kloetinge zater dag in het uitduel met WGZ pro motie naar de hoofdklasse veiligst ellen. In Zwijndrecht hebben de groen-witten dan aan één punt ge noeg. Kloetinge-Schelluinen 2-0 (1-0). 15. Corné Schilperoort 1-0, 61. Niels Kole 2-0. Scheidsrechter: J.H. Uitterhoeve ('s-Gravenpolder). Gele kaart: Michael Kooyman, Ramon Putters (Schelluinen). Rode kaart: Ricardo Papilaja, Léon de Bruyn (beiden Schelluinen). Aantal toe schouwers: 300.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32