Schouwen-Duiveland wordt D IO Eerste overwinning roeiers Snoque Deux Surfkledingmerk vindt PASEN Voor uw Staatslot loo u binnen bij: Het toeristenseizoen is begonnen. Campings en bungalowparken op Schouwen-Duiveland zitten nagenoeg vol. Op het strand en in de straten wordt veel Duits gesproken. Vrijwel elk weekeinde wordt er iets georganiseerd. Hond doodt en verwondt schapen Aanrijder Dobby meldt zich bij politie Snowbase nog steeds zonder vergunning Lotgenotencontact Schildklierstichting Overlast van ratten en duiven in het centrum dinsdag 6 april 2010 Tabakspeciaalzaak De Pupekop Appelmarkt 27 Zierikzee Tel.: 0111-415063 Staatsloterij ARNEMUIDEN Een hond heeft zaterdagmiddag in een wei bij Arnemuiden een schaap gedood en een aantal ande re schapen zwaar verwond. Verder vluchtten twaalf schapen uit pa niek het water in. Ze zijn door de eigenaresse en agenten weer op het droge geholpen. De gewonde dieren zijn door een dierenarts be handeld. De eigenaresse van de hond is door de politie benaderd. ELLEWOUTSDIJK De automobilist die hond Dobby van Marco en Eva van Weele uit El- lewoutsdijk aanreed, heeft zich vrij dag bij de politie gemeld. Het echtpaar vond de hond vorige week, een uur nadat hij achter een haas was aangespurt, meer dood dan levend in het slib tussen de ste nen. Hij was aangereden. De hond is dezelfde nacht nog aan zijn ver wondingen overleden. TERNEUZEN B en W van Terneuzen onderzoe ken de gevolgen van het vonnis in de zaak Checkpoint voor de horeca- vergunning voor slahal Snowbase. De horeca in Snowbase draait al bijna twee jaar zonder vergunning en wordt dus gedoogd. Nadat een eerste vergunningaan vraag stuitte op de wet Bibob, vroeg de nieuwe Snowbase-direc- teur opnieuw een vergunning aan. GOES De Schildldierstichting houdt op donderdag 8 april tussen 14,00 en 16.00 uur een lotgenoten contactbij eenkomst in het Admiraal de Ruy- terziekenhuis in Goes. Mensen met een schildklieraandoening kunnen ervaringen delen met lotgenoten. Opgeven kan bij Koos Luteijn, tele foon 0118-460463 of 0113-212171. AXEL In een deel van het stadscentrum van Axel krioelt het van de ratten en veroorzaken ook duiven over last. De problemen doen zich voor in de Weststraat in en om het leeg staande Blokkerpand. De Stadsraad Axel heeft de proble men aangekaart bij de gemeente. van onze regioredactie VLISSINGEN - Sloeproeiteam Sno que Deux uit Bruinisse heeft zater dag de eerste overwinning behaald in het driejarig bestaan van de ver eniging. De befaamde Gevangentorenrace, een sloeproeiwedstrijd langs de Vlissingse boulevard, was 'redelijk goed te doen', zegt Emile Wiel- aart, deelnemer en voorzitter van Snoque Deux. „Maar het blijft een zware tocht, die acht kilometer. En spannend, want op minder dan honderd meter varen grote zeeschepen langs." Aan de Gevan gentorenrace deden zestien sloe- Start van het marktseizoen op tweede paasdag, Burgh-Haamstede. rukte, files en nergens een vrije parkeerplaats. Het is weer even wen nen. Het toeristensei zoen is begonnen. Tot in oktober is er elke week wel wat te doen. In Renesse wordt de seizoenstart zondag gevierd met de paasduilc bij het nog in aanbouw zijnde strandpaviljoen Zuid-Zuid-West. Er nemen 95 zwemmers aan deel, evenveel als vorig jaar. Het publiek wordt wel talrijker. Er komen naar schatting 1500 mensen kijken naar de plons in het vijf graden 'war me' zeewater. „We hopen dat nog verder uit te breiden", vertelt Dan ny van Oeveren van camping Julia- nahoeve. Arike Folmer uit Kapelle is één van de dapperen: „Door het rennen word je warm," zegt ze. „En als je uit het water komt, gloei je nog na. Net als in de sauna." Paaszaterdag wordt in de Zierik- zees wijk Malta onder grote belang stelling de mr. Breetveltspeeltuin Opening mr. Breetveltspeeltuin op paaszaterdag in Zierikzee. Start van het NK forelvissen, paas zaterdag in Kerk- werve. pen mee, tien heren- en zes dames teams. Snoque Deux won bij de mannen. Het vrouwenteam Parel van Bru werd zesde en laatste. „Maat met slechts klein verschil met nummer vijf', aldus Wielaart. Uitslag mannen: 1. Guinevere (team Snoque Deux, Bruinisse). 2. Seahorse (team Seahorse, Kortgene). 3. Den Gou den Phoenix (team VOC, Middel burg). Uitslag vrouwen: 1. Kaapse Pracht (team De Zeeuw se Deernen, Ritthem). 2. Paarde kreek (team 9 Babbelaars, Kortge ne). 3. Kaapse Vreugd (team De Zeeuwse Deernen, Ritthem). ZIERIKZEE - Een kleine dertig - meest Schouwen-Duivelandse - meiden zien het wel zitten manne quin te zijn voor het surfkleding merk Roxy. Dat bleek'zaterdag in de Zierikzee- se surfshop Uncle Sam, waar de Roxy Fashion Shoot Tour was neergestreken. De meiden lieten zich in sportkleding hullen door een styliste, vervolgens opmaken door een visagiste en zich tenslot te vereeuwigen door een fotograaf .De mooiste of meest fotogenieke gaan door naar de modeshow op 3 juli bij de Roxy surfschool in Hoek van Holland. „Marcella van der Vliet uit Schud- debeurs maakt wel kans," zegt tourorganisator Freek Ruigrolt uit Scheveningen, terwijl hij haar fo to's ophaalt uit de laptop. „Maar de meiden moeten er wel zin in hebben en ook maar net kunnen op die dag." De Fashiontour dient twee doelen. Roxy komt zo aan nieuwe model len: „En we laten ons gezicht ook eens in de winkels achter de Ne derlandse kustlijn zien," legt Ruig rolt uit. Vanwege de fotosessie was het de hele dag druk in de Zierik- zeese winkel, waar de asprirantmo- dellen en hun familie werden ont haald op koffie met bolus of een zomerse cocktail. De fototour duurt nog tot eind juni en doet in Nederland 37 adres sen aan, waaronder surfshop jon ker in Renesse op 29 mei. De fo to's zijn volgende week te zien op: www.roxy.com/holland In Renesse namen eerste paasdag 95 mensen een bad In de koude Noordzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28