Kou tempert paasdrukte NIEUWS GETIPT VOOR U Student volgt vaker college via weblessen Verkeersdode Koudekerke verder I Opname doden Iraakse burgers op internet Kousbroek (80) overleden 14 en 15 ZEELAND Dagattracties profiteren van wisselvallig weer NIJMEGEN - Colleges op de universi teit kunnen steeds vaker via het in ternet worden gevolgd. De afgelo pen twee jaar zijn duizenden uren aan colleges op het web geplaatst. Universiteiten zien het online ge ven van lessen als ideale oplossing voor te kleine collegezalen en roos- terproblemen. Ook moeten de weblessen het studenten makkelij ker maken zich voor te bereiden op tentamens. Dat leert een rond gang van deze krant onder elf uni versiteiten. pagina 6: college in pyjama KOUDEKERKE - Een 51-jarige inwo ner van de gemeente Veere is giste ren om het leven gekomen bij een verkeersongeluk in de Duinstraat in Koudekerke. Het slachtoffer reed in zijn perso nenauto in de richting Westkapel- le en kwam door onbekende oor zaak gedeeltelijk op de andere weg helft terecht, waar hij in botsing kwam met een bus van Con- nexxion. De man was volgens de politie op slag dood. Het ongeluk gebeurde rond 18.35 uur. De chauffeur van de bus liep geen verwondingen op. Vanwege het ongeluk was de weg gisteravond tot omstreeks halftien afgesloten voor het verkeer. Zeeland: 2, 3, 9, 10,1114 en 15; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7 en 8; Geld werk: 16; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 25 tot en met 41; Televisie: 46 en 47 Pornofilms moeten in alle gevangenissen verboden worden reageer op www.pzc.nl Zie pagina 4 en 5 LEIDEN - Schrijver, filosoof en es sayist Rudy Kousbroek is zondag in zijn woonplaats Leiden op So-ja- rige leeftijd overleden. Kousbroek was al enige tijd ernstig ziek. Zijn bekendste van tientallen boe ken zijn Het Oostindisch Kampsyn droom en De Aaibaarheidsfactor. In 1975 kreeg hij de RC. Hooftprijs voor zijn essays. pagina 2 en 3: alles wat mooi, lief en kwetsbaar is reacties: 311 Pasen is te commercieel eens 82% oneens i«% 711688 555530" MIDDELBURG - Het paasweekend trok minder toeristen naar Zee land dan vorig jaar. Dat komt voor al door het frisse, regenachtige weer, zegt directeur Carla Schönknecht van de Stichting Pro motie Zeeland Delta. Weinig men sen kwamen op de bonnefooi naar Zeeland toe. Ook waren er meer annuleringen. De accommodaties hadden gemid deld een bezetting van zo'n 85 pro cent. De bungalowparken en cam pings met luxe voorzieningen, zo als overdekte zwembaden en sau na's, zaten wel nagenoeg vol. Vol gens Schönknecht waren er rela tief veel Duitse toeristen in Zee land. De dagattracties profiteerden van het wisselvallige weer. Het Arse naal en speelcircus Bambini in Vlissingen ontvingen veel meer be zoekers dan vorig jaar. Ook bij het Watersnoodmuseum was het druk. Zo'n 800.000 buitenlandse toeristen brachten de paasdagen in Nederland door, 50.000 minder dan vorig jaar. Het Nederlands Bu reau voor Toerisme 8c Congressen (NBTC) wijt de daling aan het vroege tijdstip van Pasen dit jaar en de verwachting van wisselvallig weer. In Amsterdam en Den Haag lieten zich naast Duitsers ook veel Spanjaarden zien. Een aantal at tracties registreerde ook een toena me van bezoekers uit Oost-Europa en de Keukenhof was positief over het hoge aantal bezoekers uit Chi na en Rusland, aldus het NBTC. De woonboulevards deden goede zaken en trokken gisteren aanmer kelijk meer bezoekers dan vorig jaar, toen het met Pasen schitte rend weer was. i pagina 2 en 3: paasbrunchen doe je met de familie Off- D—rr r-T D—— WALCHEREN WASHINGTON - De website Wiki- Leaks.org heeft gisteren een video geplaatst waarop te zien is hoe Amerikaanse militairen in Bagdad burgers en journalisten doodschie ten. De beelden zouden in juli 2007 zijn gemaakt vanuit een Ame rikaanse gevechtshelikopter, die rondcirkelde boven een buiten wijk van de Iraakse hoofdstad. Mo gelijk hebben ze de telelens van een fotograaf aangezien voor een raketwerper. Na overleg besluiten de soldaten te schieten. Het Penta gon verklaarde dat de militairen beschoten werden, maar dat blijkt niet uit de gelekte opnames. Warm was het niet, maar de Keukenhof stond voor de bezoekers toch borg voor een lentegevoel. foto Robin Utrecht/ANP 11 Lenteweer Steve Lukather laat n gitaar spreken Cancellara is oppermachtig in Vlaanderen DINSDAG 6 april 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 80 los nummer 1,50, zaterdag 2,20 lm >«3^ Heineken komt met een stijlvol nieuw bierblikje. Het blikje heeft een trendy design, sierlijke vorm en met slechts 25 cl een perfect formaat. Het elegante bierblikje is vanaf nu te koop in de supermarkt. Het nieuwe bierblikje van Heineken. Daar mag je mee gezien worden!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1