ze klaar voor de vogels Vonk sloeg over op het ijsbaantje van Nieuwland Voor uw Staatslot loopt u binnen bij: Auto leeggeroofd op parkeerplaats Meisjes voetballen in dorpentoernooi Woning bijna volledig uitgebrand Een gloednieuwe Peugeot 308? dinsdag 6 april 2010 'Het is leuk om je eigen angst te overwinnen en vogels te kunnen helpen' Catriien Schamie, cursist 'Ik hoop dat we aan de cursus ook mensen overhouden voor hier' Coby louwerse, De Mikke door Carla van de Merbel middelburg - Ze kenden elkaar al van gezicht uit hun buurt in Mid delburg, maar de vonk sloeg pas echt over op een ijsbaantje in Nieuw- en Sint Joosland, het dorp waar ze na de inundatie van Wal cheren in 1944 beiden tijdelijk ver bleven. In 1950 trouwden ze. Giste ren vierden Jan en Janna Den Hol- lander-Geljon (beiden 82) uit Mid delburg hun 60-jarig huwelijk. Het was zestig jaar geleden hetzelf de weer als afgelopen weekeinde, herinneren ze zich allebei nog goed: „Koud en winderig." Vooral tijdens hun trouwdienst in de Oostkerk was het koud. „Een paar dagen na de bruiloft waren veel mensen verkouden." De broodmaaltijd die de bruilofts gasten zouden gebruiken in een zaaltje van de Christelijke Jonge Mannen Vereniging in de Singel straat ging bijna de mist in. De bak ker had zich een week vergist en moest na een verontrust telefoon tje in allerijl aan de slag. Het kwam gelukkig goed. „Verser kon niet." De heer en mevrouw Den Hollan der hebben na hun trouwen altijd in Middelburg gewoond. Ze kre gen drie kinderen, acht kleinkinde ren en drie achterkleinkinderen. Meneer werkte op de administra tie bij de politie en bij ADZ in Vlis- singen. Hij deed ook veel vrijwilli gerswerk en werd daarvoor twee maal koninklijk onderscheiden. foto Lex de Meester Ta ba d Gifts C.F. Diesch Markt 35 Middelburg Tel.: 0118-612258 Veertien nieuwe olievogelverzorgers kregen zaterdag een certificaat. Staand, vlnr: Walter Glansdorp, Catrien Schamie, Aly de Vos, Katrien Koster, Jenny Laing, Carien van Setten, Marjan Sakko, Helmi ter Horst en Huub van Kessel. Zittend, vlnr: Kirsten Schamie, Marga de Jong, Anja Tramper, Marloes Brand en Ellen Wijkhuis. Uiterst rechts: Coby Louwerse. Het vijftiende certificaat is voor Sylvia de Vlieger. Zij kon er zaterdag niet bij zijn. foto's Lex de Meester OOSTKAPELLE Op een parkeerplaats in Oostkapel- le is gisteren ingebroken in een au to. De inbraak is volgens de politie tussen 11.00 en 12.00 uur gepleegd. De auto stond op de parkeerplaats De Vier Hoogten. Uit de auto zijn volgens de politie onder meer waardepapieren, navi- gatieapparatuur, enkele tientallen euro's, sleutels, een mobiele tele foon, computerapparatuur en foto apparatuur van onbekende waarde gestolen. Er was geen braakschade. WESTKAPELLE Op sportpark Prelaat in Westkapel- le wordt morgen het schoolvoet- baltoernooi voor meisjes uit de Walcherse dorpen gehouden. Het begint om 12.45 uur. Om 18.00 uur is de prijsuitreiking door burge meester Rob van der Zwaag. Er doen 45 meidenteams mee. Een week later, op woensdag 14 april, wordt het schoolvoetbaltoer- nooi voor jongens uit de Walcher se dorpen gehouden op sportpark Prelaat. Dit duurt ook van 12.45 tot 18.00 uur. NIEUW NAMEN NIEUW NAMEN - Bij een brand in Nieuw Namen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een vrijstaande woning aan de Vosstraat vrijwel volledig uitgebrand. De brandweer werd rond 0.30 uur gealarmeerd. De bewoners waren afwezig, de kat is gered. Vanuit de woonkamer sloeg de brand door naar de boven verdieping. Om tien voor half twee kon de brandweer het sein brand meester geven. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. O AutoTrack.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11