^GAASTRA 9 Nautical lifestyle Jos Booste Watersport maisbaam-ja GAASTRA PRO™ ZEILKLEDING MIDDELBURG - TEL% 18 629913 - WWW.jÖSÖÖON&lk dinsdag 6 april 2010 v foto's Ruben Oreel laars worden in westelijke richting gestuurd, waar ter hoogte van het Amaliapark het polderlopen kan beginnen. De Domburgsche Watergang voert je tot bij Grijpskerke. Daar heb je de keuze: linksaf richting Westkapelle of de route vervolgen naar Domburg. „Tot in de duinen is de route bewegwijzerd, dus je kunt onderweg een kopje koffie drinken." Het nieuwe wandelpad maakt deel uit van een grootschalig project van het Waterschap. Om iedereen in de toekomst droge voeten te garanderen, werden de watergangen flink verbreed met langzaam aflopende oevers. „Hierdoor kan er weer voldoende water worden afgevoerd en geborgen", legt de projectmanager uit. „Door een wandelstrook in de natuurlijke oever op te nemen, slaan we twee vliegen in één klap." De Witte is trots op het project. „Kijk daar," wijst hij richting het water, „je kunt aan het riet zien waar de vroegere waterkant was." De verbreding, gemiddeld zo'n tien tot vijftien meter, gaat uiteraard ten koste van flink wat landbouwgrond. Niet alle boeren waren daar blij mee. „De bereidheid onder hen viel ons tegen", vertelt De Witte. „Alles gebeurt op vrijwillige basis, dus we kunnen ze niets verplichten." Zo'n veertig procent wilde niet meewerken. „Ze zijn bang dat de honden van wandelaars hun vee opjaagt of het land vernielen. Om de route aaneengesloten te houden, word je daarom ook over al bestaande landwegen gestuurd." De Domburgsche watergang wordt regelmatig onderbroken door kruisende greppels en polderwegen. Vandaar dat een goede oversteek noodzakelijk is. Er liggen trekvlotten klaar om je meerdere keren naar de overkant te brengen. Ook moet je'niet vreemd opkijken wanneer er een omheining van prikkeldraad opduikt. Na enige atletisch vermogen ben je hierover geklauterd - pas op voor de gladde opstapjes - en heb je een prachtig uitzicht over het langgerekte Walcherse landschap. Je vervolgt de tocht van perceel naar perceel. De wind heeft er nog vrij spel. Ook vogels vinden er een plekje: hele zwermen komen tot rust aan de randen van de watergang. Trek voor een trip langs de Domburgsche Watergang gerust een hele dag uit. Met een doorsteek langs de duinen is de route wel vijftig kilometer lang. Voor veel mensen is dat iets te veel van het goede, maar halverwege inhaken kan natuurlijk ook. Voor iedereen die even wil uitrusten of lunchen zijn er bankjes neergezet. „En doe vooral stevige laarzen aan", besluit De Witte. Jens Pauw •fV" «I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 105