Voor elke tuin een bank 4\ 1 Parkbank Latje*bank met sberptfben Ojkdajabare, tuinbank dinsdag 6 april 2010 i Houten tuinbanken, je hebt ze in allerlei maten, soorten en prijsklassen. Veel j mensen denken niet al te lang na over de aanschaf van een bank. Toch loont het de moeite om bij de aankoop op bepaalde punten te letten. Een goede bank gaat immers jaren mee. Allereerst zijn er allerlei houtsoorten waaruit je kunt kiezen. Tropisch hardhout staat bekend om zijn duurzaamheid, toch is Europeaans naaldhout eigenlijk het best geschikt voor het Nederlandse klimaat, zegt houtspecialist Carlo Rotte. „Vooral als het goed geïmpregneerd is en van zware kwaliteit." Teakhout wil toch wel eens splijten en vergrijst snel. Een bank die lang meegaat, is robuust. Voor een goede tuinbank geldt de stelregel: hij staat als het ware aan de grond genageld. Je kunt hem niet heen en weer wiebelen. Let erop dat de bank van dikke balken is gemaakt en dat balken de zitting goed ondersteunen. Funest voor de stevigheid zijn schroeven die gaan roesten. Een kwaliteitsbank is dan ook altijd in elkaar gezet met rvs schroeven. Erg voor de hand liggend, maar waar niet iedereen naar kijkt, is het zitcomfort van de bank. Heel wat tuinbanken zijn rechttoe rechtaan en zitten niet lekker. De goede tuinbanken hebben een schuine rugleuning en een afgeronde zitting. De parkbank vindt nu ook zijn wegnaar de particuliere tuinen. Instanties als het waterschap Zeeuwse Eilanden zetten ze weg in natuurgebieden, maar sinds kort zijn de extra lange banken van 2,30 meter ook te koop voor particulieren. De bank is gemaakt van Europees naaldhout en is onder druk geïmpregneerd. De parkbank is gemaakt van zwaar kwaliteit hout en kost zo'n 335 Een andere populaire tuinbank is vervaardigd van latjes en heeft een afgeronde vorm. Bij deze bank is gebruikgemaakt van tropisch hardhout, in dit geval massaranduba, ook wel paardenvlees- hout of beefwood genoemd. Massaranduba is een houtsoort die wordt gebruikt voor onbehan deld buitenwerk. Het is hard en sterk en zeer duurzaam houtsoort. De slotbouten van de bank, die ook als sier dienen, zijn van rvs. De poten bestaan uit gegalvaniseerd ijzer. Voor een tuinbank als deze moet je zo'n 235 euro uittrekken. Er zijn ook houten tuinbanken te koop die je kunt opklappen. Ideaal voor mensen met een kleine schuur, of die de bank buiten het seizoen willen opbergen. De bank is ook handig voor op de camping. Hoewel de opklapbank wat minder robuust en dus minder zwaar is dan een normale tuinbank, is hij toch degelijk. Deze opklapbank van geïmpregneerd Europeaans naaldhout, is als tweezitter en driezitter verkrijgbaar. Prijzen beginnen bij 175 euro. Dennis Rijsbergen Een veelgebruikte houtsoort voor tuinmeubelen is teak. Dit tropisch hardhout is goed bestand tegen de weersinvloeden. Wel is het zo dat de warme bruine kleur van het hout onder invloed van uv-straling steeds grijzer wordt. Volgens houtspe cialist Carlo Rotte kun je die vergrijzing alleen verhullen door een tuinbank na aankoop direct te beitsen in elke gewenste kleur. „Al zeg ik zelf altijd: Hout is net als een mens. Lekker grijs en kaal laten worden." "Tl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 100