Duitse soldaten gesneuveld in Afghanistan buitenland9 Sarah Palin spreekt gewone man aan via de tv A- merken sanitair tegen bodemprijzen DLHTKHr^ vwrnn Voor koopavonden zie: W1ltfW.SANIDUMP.COM ruim 2000 m2 sanitairshowroom volgens nieuw concenti **=*i EENMALIG! zaterdag 3 april 2010 door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - De zeer populaire conservatieve zender Fox News is inmiddels omgedoopt tot Palin TV. Sarah Palin, de voormalige gouverneur van Alaska, was al ac tief als politiek analist voor het ka naal van mediatycoon Rupert Mur doch, maar deze week ging ook nog eens haar eigen televisieshow True American Stories in première. Bijna routineus praatte de ex- schoonheidskoningin en sportpre- sentatrice reportages aan elkaar over 'inspirerende Amerikanen', van de miljonair die kansarme jon geren naar de universiteit stuurt tot de marinier die zijn leven offer de voor medesoldaten. De recen sies waren gisteren niet bepaald lo vend. 'Nogal tam', vond de New York Times. 'Drooggekookt', oor deelde de Washington Post. Palin zal er waarschijnlijk niet van wakker liggen. De 'media-elite' in New York en Washington is voor de moeder van vijf kinderen een natuurlijke vijand. Ze richt zich naar eigen zeggen juist op de gewo ne Amerikanen, ver weg van de grote steden. De soms bijtende kritieken zullen Palin ook om een andere reden niet raken. Sinds ze vorig jaar af trad als gouverneur van Alaska te kent ze het ene miljoenencontract na het andere. Eerst was er natuur lijk de lancering van haar biogra fie, Going Rogue, met 2,2 miljoen verkochte exemplaren een onver- Sarah Palin biddelijke bestseller. Een vervolg is in de maak. Palin casht ook met het geven van lezingen. Haar gages komen overeen met die van een ex-president. Zo lekte uit dat ze voor een speech van nog geen uur voor een conventie in Nashville 100.000 dollar incasseerde. Palin splijt het land in tweeën. Mensen houden van haar of haten haar. Dat is goed voor de kijkcij fers. Toen 'Sarah Barriacuda' op trad in de talkshow van Jay Leno schoten de kijkcijfers omhoog. Palin ontwikkelt zich tot een soort conservatieve variant van kijkcijfer kanon Oprah Winfrey. De vraag is of een dergelijke rol te combineren is met politieke aspiraties. Palin zelf sluit niet uit dat ze zich in 2012 kandidaat stelt voor het presi dentschap als tegenstander van Obama, maar niet iedereen neemt dat serieus. De ex-gouverneur heeft vooral gro te politieke invloed op de rechter vleugel van de Republikeinse par tij. Palin manifesteert zich als lei der van de Tea Party, een bonte verzameling van Amerikanen die uitgekeken zijn op de elite in Was hington. Veelzeggend was dat voormalig presidentskandidaat John McCain onlangs moest aan kloppen bij Palin omdat zijn zetel in de senaat op het spel staat. Een optreden met 'Sarah' moest de conservatieve kiezers paaien. Een keerzijde van Palins populari teit bij rechts Amerika is er ook: de rest van de Verenigde Staten ziet haar steeds minder als een ge schikte presidentskandidaat. Palin is ongeschikt, meent 71 procent van de bevolking. Dat percentage is alleen maar omhoog gegaan sinds ze meer op televisie ver schijnt. BERLIJN - Bij zware gevechten met Talibanstrijders zijn gisteren in Kunduz, in het noorden van Af ghanistan, drie Duitse soldaten om het leven gekomen. Vijf soldaten raakten gewond. De militairen waren op weg om een brug te bouwen en mijnen te rui men. Nadat een mijn ontplofte on der een Duits pantservoertuig vie len Talibanstrijders de groep solda ten aan waarna een vuurgevecht ontstond. Dat heeft het Duitse mi nisterie van Defensie gezegd. Het gevecht tussen de Duitse troe pen, ondersteund door de Af ghaanse politie, en de opstandelin gen duurde ongeveer een uur. Drie uur later brak opnieuw een ge vecht uit. Volgens een lokale amb tenaar waren er ongeveer tweehon derd Talibanstrijders betrokken bij de aanval. Een Talibanstrijder werd dodelijk getroffen. Nederlandse troepen in Uruzgan zijn gestopt met alle gevechtshan delingen. Dat zegt de Nederlandse ambassadeur, Joost Reintjes, in een interview gisteren met de Paki staanse krant Nawai-i-Waqt. „Het Nederlandse leger is alleen nog be zig met ontwikkelingsactiviteiten, niet meer met vechten", aldus de ambassadeur tijdens een gesprek met hoofdredacteur Majeed Niza- mi. Officieel loopt de Nederlandse missie nog tot 1 augustus 2010. Het ministerie van Defensie in Den Haag meldt dat de Nederlandse mi litairen wel degelijk buiten de poort komen en niet alleen voor opbouwwerk. „De veiligheid in de inktvlek (de gebieden die door Nederland of één van de andere coalitielanden wordt gecontroleerd, red.) wordt gehandhaafd en indien nodig afge dwongen", stelt een woordvoer der. Wel geeft ze aan dat het, nu de missie over vier maanden ten einde loopt, 'niet waarschijnlijk' is dat de Nederlanders deze veilige gebieden met een nieuwe grote operatie gaan uitbreiden. Wim van den Burg van de militai re vakbond AFMP meldt dat er niets nieuws onder de zon is. „De beslissing die in Den Haag is geval len, verandert niets aan het werk dat de Nederlanders daar doen." SS&S83S«8SBSS m ïJ-'r. S V M iAs' M V®. f r Ay -« SANIDUMP douchewanden vnieroy&Boch Wandcioset (witl Grohe Rapid-SL inbouwreservoir Zitting Grohe afdekplaat Villerov Boch VILLEROV iffiJCH LIGBAD MET WHIRIP voor iedere klant de Ballonprik actie met heel veel extra korting extra korting op onze toch al laagste prijzen aangeboden door bijna alle kern-leveranciers zoels o.a. Villeroy&Boch, Sphinx en Grohe.... Diverse belachelijk scherpe aanbiedingen om Voorbeeldkortmg: Kranen Sani-Dump korting 25% Extra leverancierskorting 10% Extra Ballonkorting max. 10% WEI nrrarwi Jpijkenisse Tilburg Utrecht Veghel Wijchen li .ucebertstraat 32 Bosscheweg 253a Hollantlaan 28 Poort van Veghel 49-96 Graafseweg 777 Pi !202 SW Spijkenisse 5013 AB Tilburg 3526 AM Utrecht 5466 SB Veghel 6603 CG Wijchen 1E Amsterdam Bergen op Zoom Breda Delft Leiderdorp Roelofarendsveen Rotterdam Sliedrecht Spijkenisse Tilburg Utrecht Veghel Wijchen Zaandam Woonmall Villa Arena Van Konijnenburgweg 7 Huifakkerstraat 10 Schieweg 73-75 W000N Leiderdorp De lasso 70 Stadionweg 45a Leeghwaterstraat 63 Lucebertstraat 32 Bosscheweg 253a Hollantlaan 28 Poort van Veghel 49-96 Graafseweg 777 Pieter Ghijsenlaan 16d Arena Boulevard 78 4611 HK Bergen op Zoom 4815 PN Breda 2627 AT Delft Meubelplein 4 2371 GZ Roelofarendsveen 3077 AS Rotterdam 3364 AE Sliedrecht 3202 SW Spijkenisse 5013 AB Tilburg 3526 AM Utrecht 5466 SB Veghel 6603 CG Wijchen 1506 PV Zaandam 1101 DJ Amsterdam 2353 EX Leiderdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9