bij de koffie H Goede doelen BN'ers zingen de Matthaus Passion i kijktip kijken luisteren itSL i Loretta Schrijver maakt haar tweede comeback bij RTL. Na weinig succesvolle uitstapjes naar de Avro en Omroep Max keert de voormalige RTL-nieuwslezeres met een remake van Koffietijd terug op het vertrouwde nest. Samen met Quinty Trustfull vanaf 5 april elke ochtend op de buis. door Monique Brandt zaterdag, 19.00 uur TT' Loretta Schrijver M Geboren: 16 mei 1956 in Queens, New York. Opleiding: gymnasium Amsterdam, vertaalkunde en geschie denis. Loopbaan: begonnen bij het Amsterdams Volkstoneel, verantwoordelijk voor de rekwisieten/actri ce; teletekst, voor ondertiteling voor doven; presentatie Wereldomroep; redactrice Jongbloed Joosten; Veronica's Nieuwsradio; 1989 nieuwslezer bij RTL Véronique; 2000 overstap naar Avro's Alle dieren tellen mee; 2001 terug naar RTL Nieuws; 2007 overstap naar Omroep Max voor Max Loretta; 2008 burn-out, vertrek bij Max; 2009 deelname Wie is de Mol? et ziet er nu alle maal nogal trooste loos uit in en rond de villa waar de re make van Koffietijd op tweede paasdag zijn beslag gaat krijgen. Het voor malige hoofdkwartier van de reali- ty-reeks De Gouden Kooi heeft ten tijde van dit interview nog het meeste weg van een bouwval in oorlogsgebied. Loretta Schrijver loopt onbekom merd de kale, gestripte woonka mer binnen die over een paar da gen de gezellige tv-studio moet worden waar het nieuwe duo Lo retta Schrijver en Quinty Trustfiill het ochtendprogramma zal presen teren. Met het gevóél van het suc cesvolle origineel van Mireille Be- kooij en Hans van Willigenburg uit de jaren negentig, maar nadruk kelijk in een eigentijds jasje. De 'gi- ga-grote' redactie zit deels bij pro ducent Talpa in Naarden, deels in het souterrain in Eemnes. De pre sentatrice wordt ter plekke bevan gen door het heilig vuur: op pa pier is het in ieder geval een pro gramma dat haar past als een hand schoen. Er is eindelijk sprake van die langgedroomde tv-boekenclub, hovenier Lodewijk Hoekstra gaat de tuin 'duurzaam' verzorgen, er komt dagelijks een diervriendelij ke kok, er is op zolder een fitness ruimte waar wellicht een soort af- slankclub komt en mogelijk wordt de tuin straks het domein van scharrelvee en -gevogelte. Initiatiefnemers John de Mol en programmadirecteur Erland Gal- jaard van RTL verwachten veel van de terugkeer van dit televi sie-instituut van weleer. „Ik heb er daarom ook veel vertrouwen in. Ik voel me hier begrepen. Het is een heel relaxed gevoel, al die vakmen sen die bezig zijn dit programma op de rails te zetten", zegt Schrij ver, die in 2008, toen ze nog bij Max aan de slag was, geveld werd door een ernstige burn-out. Een kwestie van het opstapelen van spanningen, zo zegt ze. „Aan alle kanten botste het. Onbegrip, kijk- cijferdruk, alles was anders dan vooraf toegezegd. Ik wil het dit keer dus anders. Ik geef me over, ik ga mee met de oio, dat is een rustiger gevoel dan het idee dat ik de kar moet trekken. Zo ging dat ook bij het RTL Nieuws. De redac tie zette de uitzending voordat ik kwam al grotendeels in de steigers. Ik was één met het geheel." Al met al duurde het hele proces richting burn-out en weer terug omhoog zo'n ,twee jaar. Afgelopen zomer startte ze weer langzaam op. Ze reisde mee naar Japan als kandidate van Wie is de Mol?, njaar kon na de eerste aflevering weer naar huis. Ook liep ze een paar weken rond bij Eva, het pro ductiebedrijf van Paul de Leeuw. Ze droomt al lang van een actueel programma over dieren en natuur. De Leeuw zag het zitten, samen hebben ze er intensief over ge brainstormd. De uitvoering ervan lag al weer even stil toen ze voor Koffietijd werd benaderd, maar het idee is nog steeds niet van tafel. Het is ook één van de redenen waarom Schrijver de afgelopen ja ren amper tv heeft gekeken: „Ik ben op ik weet niet hoeveel nieuwsbrieven van natuur- en die- renwelzijnsorganisaties geabon neerd.' Elke avond neem ik die door, lees me in, zoek onderwerp- jes, sla ze op in bakjes of mapjes. Ik sta altijd klaar voor Bont voor Dieren, Wakker Dier of welke die- renorganisatie dan ook. Dat is wel een beetje mijn reden van be staan, het hóórt zo bij me." Daarom ook klopt de komst van Koffietijd als een bus, denkt ze. Het programma wordt gesponsord door de Goededoelenloterij, die tal van projecten steunt op het ge bied van mens en maatschappij, sport en welzijn, natuur en milieu, kunst en cultuur. „Ze willen graag wat van die doelen, dat zijn er een stuk of 170, onder de aandacht brengen. Ik weet, ik werk voor de commerciële televisie, maar als het een andere sponsor was geweest, weet ik niet of ik ja had gezegd. Ik voel me een soort zelfbenoemd ambassadeur van dierenwelzijnsor- ganisaties. Ik zal niet gauw aan dacht besteden aan dingen die daar haaks op staan. Daarom is Kof fietijd ook zo mooi. De dingen die ik al jaren in mijn hoofd had, wor den nu wel opgepikt. En veel as pecten uit mijn, noem het prak- tisch-idealistische manier van le ven, komen bij elkaar." De komende twee maanden Koffie tijd is een kwestie van warm draaien, vanaf september gaat het full spead ahead. „Ik kende Quinty eigenlijk niet, maar het klikt wel. We zijn twee uitersten en dat bete kent dat je elkaar niet in de weg zit. Een perfecte match, we vullen elkaar op een leuke manier aan. We hebben lol samen en relative ringsvermogen. Die knipoog moet er in zitten. We zien een uitzen ding als het verlengde van de huis kamer. Alles wat wij meemaken, moet ook zo in de huiskamer wor den ervaren. Alsof je elke dag leu ke mensen op visite hebt." Koffietijd, vanaf tweede paasdag elke werkdag, RTL 4, 9.55 uur. W Reageren? redactie.media@wegener.nl Loretta Schrijver (links) en Quinty Trustfull. foto Mike van der Toorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 99