Daders van aanslagen jonge vrouwen 8 'Beschuldigingen kerk lijken op antisemitisme' Öllfl De weg die Jezus liep MOSKOU Gewonde overlijdt in ziekenhuis Nieuwe wet maakt Belg worden moeilijker Babymoordenaar heeft bizarre fan Levenslang voor moorden op bejaarden Veel Belgen rijden zonder rijbewijs Turkije stuurt weer ambassadeur naar VS NU VOORJAARS ACTIE BIJ ZWARTEPOORTE zaterdag 3 april 2010 L Dzjennet Abdoerachmanova (I) en Oemalat Magomedov. Kommersant vermeldde niet hoe de krant aan de informatie is geko men. Officiële instanties wilden de identiteiten niet bevestigen. Vrouwelijke zelfmoordenaars uit de noordelijke Kaukasus worden in Rusland 'zwarte weduwen' ge noemd, omdat ze vaak hun man, broer of vader hebben verloren. De verantwoordelijkheid voor de aanslagen in Moskou is opgeëist door de Tsjetsjeense militante lei der Dokoe Oemarov (45). De Russische president Dmitri Medvedev heeft in reactie op de aanslagen aangekondigd dat de wetten voor medeplichtigen van terroristen moeten worden aange scherpt. Het land moet naar een model toe waarin iemand al straf baar is als hij of zij 'soep kookt of kleren wast' voor terroristen, zei Medvedev volgens Russische pers bureaus. Een 51-jarige man bezweek giste ren in een ziekenhuis in Rusland aan verwondingen die hij had op gelopen tijdens de aanslagen op de Moskouse metro. Het dodental is hierdoor opgelopen naar veertig, meldden Russische media. Nog ruim tachtig mensen liggen in het ziekenhuis, van wie sommigen in kritieke toestand verkeren. BRUSSEL - De Belgische nationali teit verkrijgen wordt moeilijker. De regering presenteerde gisteren een wetsontwerp dat de verkrij gers voortaan een van de landsta len moeten kennen: Nederlands, Frans of Duits. De nieuwe Belgen moeten ook minstens vijf jaar in het land heb ben gewoond. Nu is dat nog drie jaar. Ook moeten verkrijgers zijn geïntegreerd en een verblijfsver gunning van onbeperkte duur heb ben. Nieuw is ook dat de overheid de Belgische nationaliteit kan afne men bij zware misdrijven. De taaleis is ingesteld op verzoek van Vlaamse politieke partijen. Ze menen dat de integratie sneller gaat als de nieuwe Belgen de taal spreken. Naturalisatie door de zogeheten 'snel-Belg wet' is tamelijk populair in België. VATICAANSTAD DENDERMONDE BRUSSEL De persoonlijke prediker van paus Benedictus XVI heeft de beschuldi gingen tegen de kerk over mis bruik gisteren vergeleken met het 'collectieve geweld' waar de joden onder hebben geleden. Voorganger Cantalamessa zei in zijn preek, waar de paus bij aanwezig was, dat een joodse vriend hem schreef dat 'het gebruik van stereotypen, het verschuiven van persoonlijke ver antwoordelijkheid en schuld naar een collectieve schuld me doen denken aan de beschamende aspec ten van het antisemitisme'. Een woedende Stephan Kramer van de Duitse Centrale Joodse Raad rea geerde, dat de opmerkingen getuig den van 'een nog nooit eerder ge hoorde brutaliteit'. De Belgische babymoordenaar Kim de Gelder (21) heeft een fan. Een 40-jarige Zweedse kunstenares stuurt vurige liefdesbrieven en sol liciteerde vergeefs naar een baan in de gevangenis waar de Belg vastzit. De Zweedse Angelina Elander lan ceerde al een internetpetitie om hem vrij te krijgen. De Gelder stak in 2009 baby's en leidsters neer in een crèche. GENT Een gerechtshof in Gent heeft een man (45) tot levenslang veroor deeld voor de moord op vier hoog bejaarden in een verzorgingshuis in de Belgische stad. De hoofdver pleger bracht zijn slachtoffers om door hen insuline toe te dienen. Hij hield lang vol dat de stem van zijn overleden moeder hem op dracht gaf, maar trok dat later in. In België rijden 100.000 automobi listen die geen rijbewijs hebben. Het Belgisch Instituut voor de Ver keersveiligheid (BIW) maakte die schatting, op basis van bekeurin gen, gisteren bekend. Het gaat onder anderen om kinde ren die de auto van hun ouders ge bruiken, maar ook om mensen van wie het rijbewijs werd ingetrok ken. ANKARA De Turkse ambassadeur in Was hington keert terug op zijn post. Hij werd vorige maand teruggeroe pen uit protest tegen het besluit van een Congrescommissie om de moord op honderdduizenden Ar meniërs door Ottomaanse Turken als volkenmoord te bestempelen. Premier Erdogan wilde niet zeg gen of de ruzie is bijgelegd. JERUZALEM - Pelgrims wachten tot ze de Heilig Graf kerk binnen kunnen. Duizenden christenen waren giste ren vanuit de hele wereld naar Jeruzalem gekomen om op Goede Vrijdag stil te staan bij de lijdensweg die Je zus aflegde voor zijn kruisiging. Israël zette circa 2500 agenten in om de Kruisweg te beveiligen, aldus de poli tie. De gelovigen liepen dezelfde weg die Jezus ooit zou hebben afgelegd. De processie eindigde in de Heilig Grafkerk. Op deze plek zou Christus gekruisigd en be graven zijn. foto Tara Todras-Whitehill/AP Russische krant Kommersant meldt identiteit van zelfmoord terroristen. President Dmitri Medvedev wil handlangers sneller kun nen straffen. Dodental op veertig, na overlij den gewonde. MOSKOU - De twee vrouwen die maandagochtend de twee bomaan slagen in de metro van Moskou pleegden waren 'zwarte weduwen' van 17 en 20 jaar. Dat meldde de krant Kommersant gisteren. Bij de aanslagen kwamen veertig men sen om het leven en raakten onge veer negentig gewond. Een van de daders was volgens Kommersant de 17-jarige Dzjennet Abdoerachmanova uit Dagestan. In de krant stond een foto van haar met een zwarte hoofddoek en een pistool. Op een andere foto wordt zij om armd door Oemalat Magomedov, eveneens met een pistool, volgens de krant een islamistische rebellen leider die in december door Russi sche veiligheidstroepen werd ge dood. Het is onduidelijk of het paar ge trouwd was. Magomedov draagt geen ring op de foto. De andere dader was volgens Kom mersant de 20-jarige Tsjetsjeense Marcha Oestarchanova. Volgens haar ouders wordt hun 20-jarige dochter sinds de zomer vermist, nadat ze contact had gehad met re bellen. Later belde ze nog op om te zeggen dat ze getrouwd was met Said-Emin Chizrijev, die in ok tober werd gedood tijdens het voorbereiden van een aanslag op de Tsjetsjeense president Kadyrov. 15% voordeel op onze voorraad nieuwe BMW 1 serie BMW 3 serie bekijk de actuele voorraad op www.zwartepoorte.nl 2e paasdag geopend 10.00 - 16.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8