imm KORTING!!! 61 bïr Camera's in verloskamer tegen babysterfte KOOPPAASDAGEN Tv-kok Den Blijker ongedeerd bij helikopterongeluk Auto's in brand tijdens tanken KRAS.Nl 10 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Greenpeace voert met succes actie tegen walvisvlees zaterdag 3 april 2010 GRONINGEN - Gynaecologen van het academische ziekenhuis in Gro ningen willen camera's in verloska mers ophangen om bevallingen en het handelen door medische teams te filmen. Alleen het behandelende team mag de beelden terugkijken. Daar mee kunnen de medici hun func tioneren bij zware bevallingen eva lueren en verbeteren. „Het is nadrukkelijk niet de bedoe ling dat de beelden tijdens colleges worden vertoond", benadrukte hoogleraar Paul van den Berg van het UMCG gisteren. Juridisch gezien is het ophangen van camera's niet zo eenvoudig. In het blad Medisch Contact bespra ken onlangs voorstanders de voor waarden. Zo moeten de vrouwen en het per soneel toestemming geven dat ze worden gefilmd. Na de evaluatie dient de video direct te worden vernietigd. Bij voorkeur wordt alleen het nodi ge gefilmd, maar het is niet altijd te voorkomen dat het gezicht van de vrouw op de band komt, licht Van den Berg toe. Volgens hem kan de kwaliteit van de verloskunde omhoog. Vooral in acute situaties, bijvoor beeld wanneer een vrouw ineens veel bloed verliest of dat het kind er niet uit korrtt, valt er veel te win nen. Het sterftecijfer van baby's in Ne derland is relatief hoog. „Dat is een zorg. Soms komt het door het niet adequaat handelen van medi sche teams." Met de camerabeelden kan het aantal sterfgevallen omlaag wor den gebracht, omdat de medici le ren van wat goed en fout gaat. Ca mera's in ziekenhuizen zijn niet nieuw. Op afdelingen spoedeisende hulp hebben video-evaluaties zich al be- WINSCHOTEN - Bij vier onbemande tankstations van oliemaatschappij Q8 in Groningen en Friesland is tij dens het tanken spontaan een vlam in de tank van de auto ont staan. De oorzaak is onbekend. Q8 Nederland voegt als maatregel een speciale vloeistof toe aan de brandstof. „Een substantie die in de luchtvaartindustrie wordt ge bruikt. Het is een antistatisch mid del", zegt een woordvoerder. Na onderzoek in het Erasmus Medisch Cen trum konden de twee naar huis. Dat heeft een woordvoerster van RTL4 giste ren bekendgemaakt. De programma's van Den Blijker zijn op RTL te zien. Volgens de woordvoerster maakt de Rotterdammer het goed. Het ongeval gebeurde direct nadat de helikopter, met een Duitse registratie en van het type EC120, was opgestegen voor een bin nenlandse vlucht en door nog onbekende oor zaak problemen kreeg. Een van de rotorbladen is afgebroken en de staart van de helikopter brak af. De luchtha ven is door het incident ongeveer drie kwar tier gesloten geweest. Twee vluchten, een in komende en uitgaande, liepen daardoor ver traging op. foto Frank de Roo/ANP ROTTERDAM - Een helikopter met aan boord de Rotterdamse kok en programmamaker Her man den Blijker is gistermiddag op Rotterdam Airport met een klap naast de baan terechtge komen. Den Blijker en de piloot konden zelf ongedeerd het toestel verlaten. waarom zou je meer betalen Boek een r< alle autovakanties 10 per boeking op alle bungalowvakanties 25 p.p. op alle overige vakanties Europa 50 p.p. op alle vliegvakanties Verre Reizen Uitgebreide informatie: www.kras.nl/paasactie ROTTERDAM - Greenpeace heeft gis terochtend met succes actiege- voerd tegen een transport van wal visvlees. Rederij Nyk Line heeft volgens de politie in Rotterdam be sloten zeven containers met wal visvlees uit het schip Nyk Orion te halen. Het vlees zal niet verder ver voerd worden. De Nyk Orion ligt in de haven van Rotterdam. Greenpeace wilde met de actie voorkomen dat het uit IJsland af komstige vlees naar Japan zou wor den vervoerd. Actievoerders keten den zich vast aan de trossen van het schip. Volgens Greenpeace is het vlees illegaal verkregen. Onderzoek van de douane en de Algemene Inspectiedienst wees uit dat de papieren van het schip in or de waren en het transport verder kon. Toch besloot de rederij de containers van boord te halen en bij de douane te stallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6