15 reizen I reizen@wegener.nl 3 024-3650360 Zaterdag 3 april 2010 sche boom. Die legende draait om Lot, de neef van Abraham, wiens vrouw veranderde in een zoutpi laar toen ze op de vlucht uit So dom omkeek. Lot en zijn twee dochters woonden later in een grot. De dochters voerden Lot dronken en 'legden zich bij hem neder' zonder dat hij er iets van merkte, om nakomelingen te krij gen. Ze raakten zwanger en baar den de zonen Moab en Ben-Ami. Waar in de bijbel de geschiedenis van Lot ophoudt, begint de legen de. Die vertelt dat Lot zo gebukt ging onder de zonde van de incest, dat hij bij Abraham te biecht ging. De aartsvader gaf hem drie stok ken, afkomstig van een pijnboom, een ceder en een cypres. „Plant ze op een plaats dichtbij Jeruzalem en geef ze elke dag water uit de ri vier de Jordaan. Als ze tot bloei ko men en uitgroeien tot bomen, zal dat een teken zijn dat God je heeft vergeven", zei Abraham. Lot plantte de stokken in de grond en maakte dagelijks een lange voet reis om water te halen. Toen hij op een dag terugliep, stond langs de weg de duivel in de gedaante - van een oude man. De duivel vroeg om water en Lot gaf hem te drinken. Even verderop stond op nieuw een man die om water vroeg en zo ging het door. Toen Lot bij de stokken terugkeerde, was zijn waterkruik leeg. Versla gen zat hij neer. Toen zond God een engel, die zei: „Lot, treur niet. Je zonden zijn je vergeven. De jon ge bomen zullen tot een boom sa mengroeien en die boom zal de be langrijkste zijn die ooit op de we reld heeft gestaan." Zo gebeurde het. Als een symbool van de heili ge drie-eenheid groeiden pijn boom, ceder en cypres samen tot de boom die het hout leverde voor het kruis waaraan Jezus stierf Al thans, dat vertelt de legende. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl De cypres op de binnenplaats van het Klooster van het Kruis in Jeruza lem. foto's Ad Bloemendaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65