375/150 achterdeurtje PIANO'S Partij van Wilders rept niet meer over boerkaverbod in Nederland Opnieuw Somalische piraten gepakt ACUSTICA Ijaa» k Nader onderzoek naar vaccin Q-koorts Overval bij feestje Leefbaar Almere "De Lerarenbeurs gaf me de zet die ik nodig had!" I Daar worden leraren beter van! zaterdag 3 april 2010 aantal lobbyisten aantal Tweede Kamerleden aantal Tweede Kamerleden DEN HAAG - Het Nederlandse "mari nefregat Hr. Ms. Tromp heeft giste ren opnieuw piraten voor de kust van Somalië opgepakt. Het ging om twaalf verdachten die op twee aanvalsbootjes en een moeder schip zaten. De Tromp heeft nu in totaal 73 piraten uitgeschakeld. Voor'n advies op maat Korte Huifakkerstraat 2. Breda - 076 560 24 23 ■;jjp#, Kamer zijn. De BVPA heeft richtlijnen opge steld waaraan de leden zich moe ten houden. Zo moeten ze ken baar maken voor wie zij werken en betrouwbare informatie geven. Kamerleden staan over het alge meen niet afwijzend tegenover lobbyisten, omdat zij vaak de belan gen van grote groepen in de sa menleving vertegenwoordigen. DEN HAAG Minister Gerda Verburg (Land bouw) laat onderzoek doen naar de werking van het vaccin tegen Qjkoorts in de melk van geiten. Dat zei een woordvoerder van het departement gisteren. Aanleiding is een onderzoek van het Jeroen Bosch Ziekenhuis waaruit blijkt dat de bacterie die de Qjkoorts ver oorzaakt na vaccinatie van dieren in de melk terecht kan komen. Van Drimmelen constateert dat or ganisaties in met name onderwijs, zorg en innovatie steeds meer sa menwerken om in 'politiek Den Haag' meer gedaan te krijgen. „Uni versiteiten kwamen eerst allemaal op eigen houtje naar Den Haag om Voor hun belangen te pleiten. Nu hebben ze een pact gesmeed en staan ze veel sterker." ALMERE Het restaurant in Almere Haven waar de politieke fractie van Leef baar Almere donderdagavond een afscheidsfeest hield voor oud-wet houder Vincent van der Velde, is overvallen. Vier mannen zijn aan gehouden. Dat heeft de politie gis teren bevestigd. Aanwezigen die niet snel genoeg hun bezittingen in een tas deden, kregen klappen met een honkbalknuppel. Ministerie van Onderwijs. Cultuur en Wetenschap Oscar van Roy, docent Aardrijkskunde door Annemieke Kooper en Harm Harkema Nee, hij had helemaal niet meer gedacht aan de plannen voor een boerkaverbod in Neder land. Oók niet nu een parlementai re commissie in België heeft beslo ten dar de gezichtssluier in het openbaar moet worden verboden. Maar nu we het er toch over heb ben, begint bij het PvdA-Kamerlid Staf Depla te dagen. Ja, er lag twee jaar terug ook in ons land een ini tiatief-wetsvoorstel van PW-leden Geert Wilders en Sietse Fritsma voor een verbod van de gezichtsbe dekkende boerka en nikaab. En ja, daar had de PvdA wel wat vragen over. Maar Wilders was daar nooit meer op teruggekomen. Dat is wel een beetje vreemd, er kent Depla nu. Wie écht iets wil, die werkt daar toch voor? „Als Ka merlid moet je niet alleen praten, je moet ook wat dóen." D66-leider Alexander Pechtold is niet ver baasd dat Wilders en Fritsma het erbij hebben laten zitten. „Ik heb de sterke indruk dat het Wilders niet om de principes gaat, maar puur om het choqueren en polari seren. Maar ik ben blij dat hij niet doorzet. Dat brengt rust in het de bat. Hij heeft zelfs gezegd dat hij de hoofddoekjes geen breekpunt meer vindt. Hij wordt al salon- fahig, een echte Haagse politicus." In 2005 maakte Wilders voor het eerst werk van een boerkaverbod. Hij diende een motie in waarvoor hij een Kamermeerderheid kreeg die ook vond dat zo'n gezichtsbe dekking in het openbaar niet kon. Maar het toenmalige kabinet viel voordat het onderwerp was uitge discussieerd. Het nieuwe kabinet wees, bij monde van de nieuwe in tegratieminister Ella Vogelaar, een algemeen verbod van de hand. Het zou niet nodig zijn: in de prak tijk waren er voldoende mogelijk heden om boerka's in bijzondere omstandigheden te verbieden. Maar Wilders hield vast aan een algemeen boer kaverbod en kondigde aan dat hij het dan zelf wel ging re gelen. In de zomer van 2007 dien de hij met zijn collega een wets voorstel in. Het oordeel van de Raad van State was vernietigend. Het voorstel was in strijd met de grondwet, (het verdroeg zich niet met de vrijheid van godsdienst en discrimineerde), maar Wilders en Fritsma stuurden het voorstel toch naar de Kamer. Die heeft zich er slechts één keer, schriftelijk, over kunnen buigen. De fracties stelden een groot aantal kritische vragen. En daar stokte het. Tot op de dag van vandaag hebben Wilders en Fritsma geen antwoord gegeven op de vragen uit 2008. Wilders heeft de aandacht verlegd naar hoofddoekjes. Eerst met een op merking over een 'kopvoddentax' en vervolgens door tijdens de ge meenteraadsverkiezingen in te zet ten op een hoofddoekjesverbod in Almere en Den Haag. In beide ge- meentèn liepen de collegeonder handelingen mede op dit onder werp stuk. Gisteren liet Wilders echter plotseling weten dat een hoofddoekjesverbod geen breek punt meer is. Of Fritsma en Wil ders ooit nog terugkomen op hun boerkaverbod is onduidelijk. On danks herhaalde verzoeken om commentaar reageren zij niet. Een algeheel boerkaverbod is niet nodig, zegt het kabinet, met steun van een zeer grote Kamermeerder heid. Het ministerie van onder wijs werkt nog aan een algeheel boerkaverbod op scholen. Het ka binet heeft ook openbaarvervoers bedrijven gevraagd of die nog extra regels nodig hebben om te gen boerka's op te kunnen treden. Het antwoord: niet nodig. De Lerarenbeurs gaat weer van start. De aanmeldingstermijn loopt tot en met 13 mei 2010. Er zijn ongeveer 5.000 beurzen beschik baar. Wacht daarom niet te lang! De Lerarenbeurs biedt leraren een flinke financiële tegemoetkoming in de kosten van een studie. Zo kunt u uw vakkennis verbreden en uw carrièreperspectief vergroten. Bijna 14.000 leraren gingen u voor! De Lerarenbeurs is een onderdeel van het Actieplan LeerKracht van Nederland van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Het Actieplan bevat diverse maatregelen om de kwaliteit en de positie van leraren te verbeteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5